Gdzie na długi weekend majowy z dziećmi

Kalendarz w tym roku nas nie rozpieszcza – długi weekend majowy będzie wyjątkowo krótki. Ale nawet na te kilka dni możemy zaplanować kilka ciekawych wycieczek – mamy kilka propozycji szybkich zagranicznych wypadów z dziećmi.

Wybierając miejsca na naszą listę braliśmy pod uwagę przede wszystkim ich położenie (żeby nie tracić zbyt dużo czasu na dojazd), sposób w jaki można do nich dotrzeć (połączenia autobusowe, kolejowe) oraz atrakcje, jakie oferują dla dzieci.

Rejs promem do Szwecji

Na weekend płyniemy promem Stena Line do Szwecji – wypływamy wieczorem z Gdyni, wcześnie rano jesteśmy w Karlskronie, mamy cały dzień na zwiedzanie szwedzkiego miasta, a w godzinach wieczornych wypływamy z powrotem do Gdyni. Sama Karlskrona świetnie nadaje się na jednodniową wycieczkę, jest miastem przyjaznym dzieciom i oferuje ciekawe atrakcje.

mk7

Już sam rejs do Szwecji jest atrakcją dla najmłodszych. Naszą relację z podróży promem oraz wycieczki po Karlskronie oraz wyspie Aspo znajdziecie tutaj:

Jeśli nie chcecie planować sami wycieczki, to możecie skorzystać z gotowych pakietów – rezerwacji biletów możecie dokonać na stronie Stena Line, tam znajdziecie również oferty rejsów turystycznych.

szwecja

Bornholm

Z Kołobrzegu na wyspę Bornholm dopłyniemy promem w 4,5 godziny. Na miejscu czeka nas wyjątkowe miejsce – NaturBornholm, gdzie wraz z dziećmi możemy w ciekawy sposób odkryć piękno natury, odbyć wirtualną podróż w przeszłość czy pobawić się w interaktywne gry.

bornholm1

Bornholm to również świetny pomysł na rowerową wycieczkę – na wyspie znajduje się ponad 230 km ścieżek rowerowych, praktycznie wszędzie można dotrzeć na rowerze. Rowery można wypożyczyć na miejscu.

bornholm

Wszystkie informacje dotyczące rejsów z Kołobrzegu na Bornholm (rozkład, cennik) znajdziemy na stronie Kołobrzeskiej Żeglugi Pasażerskiej.

Tatralandia

Niecałe 80 km od Zakopanego, na Słowacji znajduje się całoroczny kompleks wodny Tatralandia – na terenie Aquaparku możemy korzystać zarówno z basenów całorocznych, jak i letnich, poszaleć na zjeżdżalniach, odpocząć w strefie Wellness, zregenerować się w saunie czy poczuć się jak w raju w Tropical Paradise.

tatralandia

Dodatkowo sam region Liptow, w którym znajduje się Tatralandia, jest jednym z najpiękniejszych regionów na Słowacji – po całym dniu spędzonymi w aquaparku możemy zaplanować także inne atrakcje: odwiedzić park linowy czy rowerowy, skorzystać z torów bobslejowych itd.

liptow

Godziny otwarcia, ceny biletów wstępu oraz przykładowe noclegi znajdziecie na stronie Tatralandii.

Berlin + Tropical Islands

Berlin Magic Museum, czyli muzeum poświęcone magicznym sztuczkom, LOXX Miniature Worlds, czyli Berlin w miniaturce czy Luftwaffen Museum na lotnisku z bogatą kolekcją samolotów – to jedne z wielu atrakcji dla dzieci, jakie ma w swoim zanadrzu Berlin.

loxxberlin

Oprócz zwiedzania samego miasta, które świetnie nadaje się na weekendowy wypad, możemy również zaplanować wycieczkę do położonego 60 km na południe od Berlina Tropical Islands. Odkryj z dziećmi niepowtarzalny świat lasu tropikalnego, szalej w wodzie Morza Południowego, odpocznij na piaszczystej plaży. Dla najmłodszych maluchów wydzielona została specjalna strefa z płytkim brodzikiem, ślizgawką oraz plażą do robienia babek z piasku.

tropicalislands

tropicalislands1

Praga

Kolejne miasto, które świetnie nadaje się na weekendowy wypad – kilka dni wystarczy, żeby spokojnie zwiedzić Pragę. Z najważniejszych atrakcji dla dzieci warto wymienić m.in. uważany za największy na świecie Zamek na Hradczanach, Złotą Uliczkę, wzgórze Petřín, Muzeum Lego czy liczne place zabaw na terenie miasta.

praga

 Fot. NaturBornholm, Tropical Islands, Tatralandia, Stena Line, Prague Guide

Podziel się informacją ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Email this to someone
email