Gdzie na długi weekend majowy z dziećmi – Pomorze

Spacer po piaszczystych wydmach, wizyta w parku dinozaurów czy wypoczynek wśród jezior – mamy dla Was kilka propozycji wycieczek z dziećmi po Pomorzu na długi weekend majowy.

Łeba

Popularny kurort wakacyjny warto odwiedzić również poza sezonem letnim – oprócz robienia babek z piasku na plaży możemy wybrać się na wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie znajdują się ruchome wydmy.

leba

Korzystając z bezpłatnego busa możemy pojechać do Łeba Parku – znajdziemy tutaj tyle atrakcji, że spokojnie spędzimy tutaj cały dzień. Oprócz zwiedzania parku z modelami dinozaurów w skali 1:1 możemy wspólnie pograć w minigolfa, szukać złota w płukalni, pływać tratwami wodnymi, lepić w glinie, karmić zwierzątka w mini zoo, bawić się w archeologów na wielkim placu zabaw. Wszystkie informacje dotyczące Łeba Parku znajdziecie tutaj.

lebapark

lebapark1

Niecałe 10 km od centrum Łeby znajduje się park rekreacyjno – edukacyjno Sea Park Sarbsk – największą atrakcją jest tutaj fokarium, w którym możemy oglądać codzienne życie fok. Dodatkowo możemy zajrzeć do prehistorycznego oceanarium 3D i na własne oczy zobaczyć, jakie stwory mieszkały w oceanach miliony lat temu. Kolejnymi atrakcjami przygotowanymi specjalnie dla dzieci są place zabaw, park linowy czy Gaj Małego Pirata na Galeonie. Wszystkie informacje dotyczące Sea Park Sarbsk znajdziecie tutaj.

seapark

seapark1

Po drugiej stronie jeziora Sarbsko, nieco ponad 20 km od Łeby znajduje się latarnia morska Stilo, którą również warto odwiedzić z dziećmi.

Hel

Na Hel warto popłynąć statkiem – rejsy pasażerskie z Trójmiasta na Hel oferuje Żegluga Gdańska. Niewątpliwą atrakcją miasta jest jego położenie – tylko kilka minut spaceru i możemy znad Zatoki Gdańskiej przenieść się nad Morze Bałtyckie. Warto wybrać się również na latarnię morską.

zegluga

Z dziećmi warto wybrać się do fokarium – celem stacji jest odbudowanie populacji gatunku w rejonie południowego Bałtyku. Nie jest to zatem komercyjny park rozrywki, jak np. w Sarbsku, ale mimo wszystko atrakcją dla dzieci będzie możliwość obejrzenia pokazu karmienia fok.

fokarium

Warto wypożyczyć rowery i ruszyć wzdłuż Półwyspu w stronę Juraty i Jastarni – z Helu do Władysławowa mamy ok. 33 km w jedną stronę, ścieżka rowerowa w większości wyłożona jest kostką , niektóre odcinki przybierają jednak formę leśnej dróżki.

rower

Kaszuby

Jeśli nie nad morze, to nad jeziora! Warto wybrać się na przykład w okolice jeziora Ostrzyckiego – same Ostrzyce to przyjemna wieś, możemy tu wypożyczyć sprzęt wodny,  po jeziorze pływa też niewielki stateczek pasażerski Stolëm. W okolicy znajduje się park linowy, minigolf, możemy wybrać się także na przejażdżki quadem.

ostrzyce
Z Ostrzyc blisko mamy również na malownicze wzgórze Wieżyca czy do Łosiowej Doliny, gdzie mieszka szwedzki łoś – właściciel marzy o tym, by ponownie pojawiło się tu całe stado tych zwierząt. Z kolei Koszałkowo warto odwiedzić ze względu na fajny plac zabaw dla dzieci.

koszalkowo

Warto wybrać się również do Szymbarku, gdzie znajduje się Centrum Edukacji i Promocji Regionu – dzieci na pewno zachwycone będą wizytą w domu stojącym na głowie czy w Kaszubskim Świecie Bajek, tu znajdziemy również najdłuższą deskę na świecie czy wierną rekonstrukcję bunkra.

szymbark

Malbork

W Malborku szczególnie warto odwiedzić z dziećmi dwa miejsca: Zamek oraz Dinopark. Zwiedzanie zamku trwa około czterech godzin, ale od maja będzie można ponownie skorzystać ze specjalnie przygotowanej dla dzieci trasy “Tajemnice Zamku Malbork”, podczas której dzieci mogą zobaczyć m.in. jak obrabia się bursztyn i bije monety, jak również mogą spotkać się z Wielkim Mistrzem i rycerzami zakonnymi.

malbok

Dinopark to kolejny park świetnie przygotowany dla najmłodszych gości – oprócz spaceru po lesie, w którym czyhają na nas dinozaury, dzieciaki mogą wyszaleć się na dużym placu zabaw lub w parku linowym czy nakarmić zwierzątka w mini zoo.

dinopark

dinopark1

fot. Łeba Park, Sea Park Sarbsk, CEPR, Wikipedia, www.wiezyca.pl, Dinopark, Muzeum Zamku

Podziel się informacją ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Email this to someone
email