Strona główna » Tańsze podróże z Kartą Dużej Rodziny. Jak oszczędzać dzięki zniżkom dla rodzin wielodzietnych?

Tańsze podróże z Kartą Dużej Rodziny. Jak oszczędzać dzięki zniżkom dla rodzin wielodzietnych?

przez Wszedobylscy
Karta Dużej Rodziny

Rodzinne wycieczki wymagają dobrej organizacji nie tylko logistycznej, alei i finansowej. Co zrobić, aby wyjazd nie opróżnił portfela? Wsparciem może być Karta Dużej Rodziny, która oferuje wiele zniżek i ulg ułatwiających podróżowanie. To cenna pewna dla rodzin, które liczą więcej niż pięć osób. 

Zniżki na kolej

Korzystając z Karty Dużej Rodziny, rodzice oraz dzieci do 24. roku życia mogą podróżować taniej koleją. PKP Intercity oferuje im 30% zniżki na wszystkie rodzaje biletów. Z kolei w przypadku korzystania z usług przewoźnika Polregio posiadacze Karty mogą skorzystać z 37% zniżki na bilety jednorazowe oraz z 50% zniżki na bilety okresowe. W podróży na trasach regionalnych posługiwanie się Kartą również daje rabaty – np. w Kolejach Dolnośląskich wynoszą one aż 50%.

Upusty w biurach podróży

Rynek turystyczny również przewiduje pewne benefity dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Warto wymienić m.in.. biuro podróży Rainbow Tours, które proponuje 5% zniżki na wczasy objęte ofertą first minute oraz last minute. Dodatkowo w ofercie biura można znaleźć wiele atrakcyjnych zniżek na wyjazdy dla dzieci.

Darmowe lub tańsze wejścia do muzeów i atrakcji turystycznych

Karta Dużej Rodziny jest również biletem do świata kultury. Coraz więcej muzeów i instytucji kultury oferuje zniżki dla jej posiadaczy. Przykładowo, w Muzeum Narodowym w Warszawie dzieci do 7. roku życia wstęp mają darmowy, a osoby do 26. lat z Kartą Dużej Rodziny płacą tylko 1 zł za bilet. Z kolei w parkach narodowych właściciele Karty mogą liczyć na 50% zniżki na bilety wstępu lub całkowicie darmowe wejście.

Karta Dużej Rodziny - jak korzystać

Zniżki na bilety lotnicze w LOT

Miłośnikom podróży lotniczych Karta Dużej Rodziny gwarantuje też zniżki na bilety lotnicze. W przypadku Polskich Linii Lotniczych LOT rabat wynosi 10% na wszystkie rodzaje biletów, z wyjątkiem taryf promocyjnych. Jeśli zastanawiasz się, czy do zakupu biletu lotniczego potrzebny jest paszport, spieszymy z odpowiedzią: nie – wystarczy w tym celu dowód osobisty.

Tańsze paliwo na Orlenie i Shellu

Podróż samochodem? Dzięki Karcie Dużej Rodziny tankujesz taniej. Koncerny paliwowe, takie jak Orlen i Shell, oferują zniżki na paliwo. Na Orlenie zniżka wynosi 5 gr za litr paliwa, a Shell zapewnia o 1 gr więcej.

Zniżka na wyrobienie paszportu

Wybierasz się do kraju, w którym do wjazdu nie wystarczy dowód osobisty, a nie posiadasz paszportu? Jeśli dysponujesz Kartą Dużej Rodziny, możesz liczyć na niższe opłaty. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź dokładnie, ile kosztuje paszport z Kartą Dużej Rodziny.

Tańsze noclegi

Ale co z noclegiem podczas podróży? Tu również Karta Dużej Rodziny przychodzi z pomocą. Przykładowo, hostel PTTK „Zakopane” daje 10% zniżki na noclegi, a w hotelu „Gromada” w Warszawie zniżka wynosi 20%.


Podsumowując, Karta Dużej Rodziny gwarantuje wymierne wsparcie każdemu posiadaczowi, który chce podróżować. Dzięki niej wiele atrakcji turystycznych staje się bardziej dostępnych, a koszty podróży znacząco się zmniejszają. Należy jednak pamiętać, że w przypadku dzieci Karta Dużej Rodziny wydawana jest czasowo, a bezterminowo otrzymują ją wyłącznie rodzice co najmniej trojga potomstwa. Zachęcamy też do dokładnego sprawdzania aktualnych informacji na temat zniżek w poszczególnych miejscach czy atrakcjach, bo warunki mogą się zmieniać. Więcej wartościowych treści przydatnych dla osób podróżujących znajdziesz w poradniku dostępnym w serwisie https://paszporty.com.pl/.


Materiał zewnętrzny

To może Ci się również spodobać!

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej