Strona główna » Gdzie z dzieckiem: Najciekawsze rodzinne atrakcje na Podkarpaciu

Gdzie z dzieckiem: Najciekawsze rodzinne atrakcje na Podkarpaciu

przez Wszedobylscy
Podkarpackie z dzieckiem

Rzuciliśmy wszystko i w końcu pojechaliśmy w Bieszczady! Podkarpackie to doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą spędzić czas blisko natury, wędrować po górach czy zobaczyć niezwykłe atrakcje. To również świetna okolica dla rodzin podróżujących z dziećmi. Łatwe szlaki zachęcają do pieszych wycieczek, nie brakuje tu również ciekawych miejsc, w których można atrakcyjnie spędzić czas w rodzinnym gronie. Odwiedzając Podkarpackie z dzieckiem, zobaczyć można żubry, wybrać się w podróż za parowozem między leśnymi zaułkami, przejechać się najnowocześniejszą kolejką gondolową w Polsce czy odwiedzić park zamieszkiwany przez tajemnicze postacie z bieszczadzkich legend. Sprawdźcie, jakie miejsca warto odwiedzić, wybierając się na rodzinne wakacje na Podkarpacie

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Pod koniec XIX wieku kolej była jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi transportu na świecie. I również w Bieszczadach powstały pierwsze linie kolejowe. Ze względu na górzysty, a więc trudny charakter terenu, postawiono tu jednak na kolej wąskotorową, która była wtedy jedną z nowinek technologicznych. Przez lata udało się zbudować 24-kilometrową trasę, która połączyła Nowy Łupków z Cisną. Codziennie wyruszał jeden mieszany skład, który zabierał w podróż zarówno pasażerów, jak i towar. Całą trasę pociąg pokonywał w 3 godziny. Kolejka w Bieszczadach kursowała nawet podczas obu wojen, a w latach 50-tych zaczęto jej rozbudowę. Na ponad 70-kilometrowej trasie pociągi regularnie kursowały jeszcze do lat 90-tych XX wieku, kiedy ze względu na małe zainteresowanie ruch pasażerski został całkowicie zatrzymany.

Podkarpackie z dzieckiem. Bieszczadzka Kolejka Leśna
Podkarpackie z dzieckiem. Bieszczadzka Kolejka Leśna
Podkarpackie z dzieckiem. Bieszczadzka Kolejka Leśna

Od zapomnienia, a wręcz zlikwidowania uratowała ją Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. To właśnie dzięki ich staraniom udało się ponownie przywrócić ruch na tej malowniczej trasie. Dziś Bieszczadzka Kolejka Leśna zabiera w podróż turystów, którzy mają okazję przejechać się taką wyjątkową kolejką wąskotorową przez Bieszczady.

Ze stacji Majdan pociągi odjeżdżają w stronę Balnicy oraz Dołżycy. Dodatkową atrakcją jest parowóz, który obsługuje niektóre kursy. Nam udało się wybrać właśnie w taką podróż do Dołżycy. Przenikliwy gwizd, kłęby dymu wypuszczone z komina i… powoli ruszamy w drogę! Siedząc w otwartym wagoniku, niespiesznie pokonujemy kolejne zakręty. Po drodze podziwiamy roztaczający się wokół krajobraz, wijącą się między drzewami rzekę Solinkę i bujne lasy. W Dołżycy mamy kilka minut przerwy, skąd ruszamy w drogę powrotną. Cała wycieczka trwa ok. 1,5 godziny. Wrażenia? Bezcenne!  

Bieszczadzka Kolejka Leśna
Podkarpackie z dzieckiem

Będąc na stacji Majdan, warto przyjrzeć się uważnie dawnej stacji kolejowej. Pod dachem mieści się też swego rodzaju muzeum, gdzie zobaczyć możemy stare wagony i lokomotywy.   

Bieszczadzka Kolejka Leśna działa od maja do października oraz w trakcie ferii zimowych. Poza sezonem warto również zadzwonić i dowiedzieć się, czy nie są organizowane prywatne kursy, do których można dołączyć.  Aktualny rozkład jazdy sprawdzić można na ich stronie internetowej. Warto z wyprzedzeniem zarezerwować też bilety online – to dość popularna atrakcja i w wakacyjne dni wolne miejsca szybko się kończą! Za bilet normalny w zależności od trasy zapłacimy od 36 PLN, a za ulgowy – 30 PLN.  

Podkarpackie z dzieckiem

Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe 

W niezwykłą podróż przez Bieszczady warto wybrać się drezynami. To właśnie tu, w Uhercach Mineralnych mieści się jedna z największych w Europie wypożyczalni drezyn rowerowych. I jedna z najdłuższych tras, jaką można nimi pokonać! To wyjątkowe miejsce stworzyli prawdziwi pasjonaci, którzy wykorzystali zbudowaną jeszcze pod koniec XIX wieku starą linię kolejową. Linia o numerze 108 prowadziła kiedyś z Zagórza do Krościenka. Wykorzystywano ją przez długie lata, ale koniec końców połączenie stało się mało popularne i trasa została zamknięta kilkanaście lat temu. Na szczęście znaleźli się tacy, którzy postanowili to dobrze wykorzystać! 

Podkarpackie z dzieckiem. Drezyny rowerowe
Podkarpackie z dzieckiem. Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe
Będąc na stacji w Uhercach Mineralnych, warto zwrócić uwagę na ciekawe malowidła wewnątrz i na zewnątrz budynku.
Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe
Podkarpackie z dzieckiem. Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

W sezonie w wyjątkową podróż przez malownicze bieszczadzkie rejony można wyruszyć  ze stacji Uherce Mineralne oraz Ustrzyki Dolne. Do wyboru mamy kilka tras – najkrótsza z nich liczy 8 km, a najdłuższa – 16 km. Przygotujcie się na mały wysiłek, bo drezyny wprawiamy w ruch siłą naszych mięśni. Dwie osoby zasiadają z przodu i pedałują ile sił w nogach. Z tyłu zamontowana została ławeczka, na której mogą zasiąść kolejne dwie osoby. Drezyna maksymalnie może pomieścić w sumie do pięciu osób, jeśli wśród osób na pokładzie są dzieci. 

Podkarpackie z dzieckiem. Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe
Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe
Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe
Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

Taka wycieczka drezynami to ogromna frajda dla całej rodziny. Podczas podróży możemy obserwować zmieniający się wokół nas bieszczadzki krajobraz. My wybraliśmy 12-kilometrową trasę z Uherzec Mineralnych do Jankowic.  Po drodze mijamy wsie, stare stacje kolejowe, przejeżdżamy przez tunel, by na chwilę przerwy zatrzymać się przy dawnym dworcu Jankowice. Kiedy drezyny są obracane, my możemy złapać kilka głębszych oddechów i zjeść małe co nieco – na niewielkim straganie (przygotowanym specjalnie dla uczestników wycieczki) możemy kupić jagodzianki, drożdżówki, proziaki i napoje.    

Podkarpackie z dzieckiem. Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe
Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe

Wycieczki drezynami rowerowymi odbywają się w zorganizowanych grupach. Jednocześnie w taką podróż może wyruszyć ich nawet 45! Wszyscy podążają za towarzyszącym nam przewodnikiem, który wyjaśnia jak sprawnie operować drezynami. Bieżący rozkład jazdy najlepiej sprawdzić na ich stronie internetowej, gdzie od razu można zarezerwować przejazd drezyną (warto, bo na miejscu czasem trudno o wolne miejsca!). Koszt wynajęcia drezyny zależy od trasy i wynosi 120-130 PLN.  

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła

Na początku XX wieku w tym budynku mieściła się szkoła, a dziś odbywają się tu warsztaty ginących zawodów. Znajdująca się w Uhercach Mineralnych Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła to miejsce, w którym mali oraz duzi mogą wziąć udział w kreatywnych zajęciach i przy okazji poznać nieco bliżej historię mieszkańców Bieszczadów. Na strychu, tam gdzie kiedyś znajdowało się mieszkanie nauczyciela, obejrzymy film, który wprowadza nas w świat dawnych rzemiosł. Po krótkim wprowadzeniu czas zakasać rękawy. Dosłownie! Wspólnie zaglądamy do kolejnych pomieszczeń, w których urządzono małą piekarnię, szkolną salkę do nauki kaligrafii oraz warsztat garncarski. Nauczymy się własnoręcznie piec proziaki w starym piecu. Uważnie maczając pióro w atramencie, napiszemy życzenia według dawnych zasad kaligrafii. Na kole garncarskim stworzymy swoje małe własne dzieło sztuki z gliny. Wszystkie wykonane tutaj prace możemy potem zabrać ze sobą do domu! To doskonały sposób na wspólną zabawę.

Podkarpackie z dzieckiem. Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła
Podkarpackie z dzieckiem. Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła
Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła czynna jest przez cały rok. Na warsztaty można zapisać się online lub tuż przed zajęciami (o ile są wolne miejsca). Godzinne warsztaty kosztują 40 PLN, za dwugodzinne zapłacimy 60 PLN od osoby.       

Zagroda Pokazowa Żubrów

W Bieszczadach jesteśmy przede wszystkim blisko natury. Jeśli będziecie mieć trochę szczęścia, to podczas odkrywania uroków tego regionu może uda Wam się nawet zobaczyć żyjące tu swobodnie żubry! Podobno jest ich tutaj ponad 700 i najczęściej można je spotkać w okolicy Cisnej, Komańczy, Leska, Lutowisk czy Stuposian. Na pewno żubry zobaczycie w Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Mucznem. Na stałe mieszka ich tu kilka sztuk, nam udało się wypatrzyć nawet kilka młodych osobników! 

Podkarpackie z dzieckiem. Zagroda pokazowa żubrów
Podkarpackie z dzieckiem. Zagroda pokazowa żubrów

Wstęp jest bezpłatny i można tutaj przyjechać o każdej porze roku. Najlepiej zajrzeć do zagrody podczas pory karmienia, czyli rano ok. godziny 8 i po południu między 13 a 14. W pozostałych godzinach być może będziemy musieli się uzbroić w nieco większą cierpliwość – żubry mają tu do dyspozycji naprawdę sporo przestrzeni. Wypatrywanie tych majestatycznych zwierząt pośród zieleni może też przecież sprawić ogromną frajdą. Z myślą o najmłodszych warto wziąć ze sobą np. lornetkę. Dla przybywających tu miłośników natury przygotowano specjalne zadaszone tarasy widokowe, z których można obserwować żubry. 

Podkarpackie z dzieckiem
Zwiedzanie zagrody żubrów można połączyć ze spacerem drewnianymi kładkami przez pobliskie torfowiska.

Szlaki turystyczne

Bieszczady to wprost wymarzone miejsce dla miłośników pieszych wędrówek. Mnogość malowniczych szlaków wręcz zachęca do aktywnego spędzania czasu. Nie brakuje tu oczywiście tras, które świetnie sprawdzą się dla początkujących wędrowników czy rodzin z dziećmi. Oprócz górskich szlaków, w Bieszczadach czekają także wyjątkowe ścieżki przyrodnicze. Na rodzinny spacer wybraliśmy się właśnie na jedną z nich. I można powiedzieć, że był to już sam koniec Polski!

Torfowisko Tarnawa 

Ten teren określany jest często mianem Bieszczadzkiego Worka. To najdalej wysunięty na południe obszar, leżący między Bieszczadami Wysokimi i granicą z Ukrainą, którą wyznacza przepływająca tu rzeka San. Ten mniej zadeptany skrawek Bieszczadzkiego Parku Narodowego odwiedzającym oferuje ciszę i spokój. Tutaj znajdowała się kiedyś wieś – Tarnawa Wyżna, której zabudowania po II Wojnie Światowej zostały zniszczone, a jej ludność wysiedlona. W czasach PRL ten teren był z kolei całkowicie niedostępny dla turystów. Dziś możemy za to spacerować tu po drewnianych kładkach pośród niezwykłej przyrody. 

Planując wycieczkę na torfowisko Tarnawa, warto wyłączyć w telefonie roaming międzynarodowy lub przełączyć się tymczasowo w tryb samolotowy. Jesteśmy tu bardzo blisko granicy z Ukrainą, telefony potrafią więc szybko łapać ukraińską sieć.

Tarnawa to jedno z kilkunastu torfowisk znajdujących się w Bieszczadach. Poprowadzone tu nad bagienno-łąkowymi terenami kładki zostały niedawno poddane renowacji. Teraz dostępne są dla każdego! Dotrzeć można tutaj jedynie samochodem, a na przyjezdnych czeka nawet obszerny parking. Za postój na nim musimy uiścić opłatę w wysokości 10 PLN (samochody osobowe). By udać się na kładki, trzeba wykupić również jednodniowy bilet wstępu na teren Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Ten ważny jest na całym obszarze parku, nie tylko na torfowisku! Za bilet normalny zapłacimy 8 PLN, bilet ulgowy kosztuje natomiast 4 PLN. Bilety wstępu, jak również za parkowanie nabyć można w drewnianej budce, mieszczącej się przy parkingu.

Podkarpackie z dzieckiem
Podkarpackie z dzieckiem. Torfowisko Tarnawa
Podkarpackie z dzieckiem. Torfowisko Tarnawa
Podkarpackie z dzieckiem. Torfowisko Tarnawa
Podkarpackie z dzieckiem. Torfowisko Tarnawa
Podkarpackie z dzieckiem. Torfowisko Tarnawa

W Tarnawie czekają na nas dwie ścieżki – jedna o długości 600 metrów oraz druga o długości 1800 metrów. Warto podążyć obiema! Spacerując po drewnianych kładkach, przyglądać możemy się z bliska przyrodzie, podczas gdy w tle wyłaniają się Bieszczady. Wzdłuż ścieżek ustawiono tablice informacyjne, dzięki którym dowiadujemy się, jakie rośliny i drzewa rosną na torfowiskach. Bystre oko w mig odnajdzie borówkę, żurawinę błotną czy modrzewnicę. To doskonała lekcja przyrody w terenie! Obie ścieżki mają formę pętli – pierwszą z nich można pokonać w ok. 15 minut, na tą dłuższą można przeznaczyć nawet 40-50 minut. Warto tu przyjechać na popołudniowy spacer!

Podkarpackie z dzieckiem
Podkarpackie z dzieckiem. Torfowisko Tarnawa
Torfowisko Tarnawa
Torfowisko Tarnawa
Chcielibyście bliżej poznać bieszczadzką przyrodę? Zajrzyjcie do Pawilonu Edukacyjno-Wystawowego przy Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Tutejsze Muzeum Przyrodnicze prezentuje florę i faunę bieszczadzkich lasów, a zobaczyć tu można m.in. żubra, jelenia, wilka czy rysia. Zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się o pełnych godzinach, ostatnie wejście jest o godzinie 14.

Podkarpackie w pigułce. Skansen w Sanoku


Lekcja przyrody odrobiona? Czas na historię! Ruszamy do miasta, które określane jest mianem bramy Bieszczadów. Nie mogło go więc zabraknąć podczas naszej podróży przez Podkarpacie! To właśnie w Sanoku powstał jeden z pierwszych po II Wojnie Światowej skansenów w Polsce. Dziś Muzeum Budownictwa Ludowego może pochwalić się największą liczbą zgromadzonych obiektów muzealnych. Dlaczego warto rodzinnie odwiedzać skanseny? Najmłodsi mogą zobaczyć z bliska, jak kiedyś wyglądało codzienne życie – bez nowoczesnych technologii i akcesoriów ułatwiających życie, a dorośli mogą w tym czasie zapoznać się z historią danego miejsca. Zanim wybierzemy się do skansenu, warto sprawdzić, czy nie odbywają się warsztaty lub specjalne wydarzenia, które dodatkowo mogą urozmaicić naszą wizytę. My bardzo cenimy takie właśnie dodatkowe, wciągające zajęcia dla małych i dużych! 

Podkarpackie z dzieckiem. Skansen w Sanoku
Podkarpackie z dzieckiem. Skansen w Sanoku
Skansen w Sanoku

Muzeum Budownictwa Ludowego podzielone jest na kilka sektorów, które opowiadają historię różnych grup etnograficznych, które zamieszkiwały te tereny. Zwiedzając skansen, poznać możemy kulturę, budownictwo i wierzenia religijne Pogórzan, Dolinian, Łemków czy Bojków. Zobaczyć można tu m.in. stare chałupy, stajnie, stodoły, spichlerze, wiatraki, kościoły, cerkwie czy dwór. Ciekawie prezentuje się również Rynek Galicyjski, gdzie udało się odtworzyć centrum miasteczka z początku XX wieku. Mieści się tu zakład fryzjerki, krawiec, zegarmistrz, fotograf czy sklep kolonialny.

Skansen w Sanoku
Skansen w Sanoku
Skansen w Sanoku

Do większości budynków na terenie skansenu można zajrzeć do środka, a we wnętrzach niektórych z nich działają sklepiki – można w nich kupić pamiątki, działa cukiernia, kawiarnia, a nawet piekarnia, w której codziennie wypiekany jest chleb. Można spróbować też swoich sił w garncarstwie czy zobaczyć niepowtarzalne dzieła sztuki wykonane z drewna. Teren skansenu jest na tyle rozległy, że można tu spędzić nawet kilka godzin! Aby zaspokoić mniejszy lub większy głód podczas zwiedzania, zajrzeć warto do znajdujących się tutaj gospód: karczmy na terenie skansenu i znajdującej się przed wejściem do Muzeum Gospody pod Białą Górą

Podkarpackie z dzieckiem. Skansen w Sanoku
Skansen w Sanoku
Skansen w Sanoku
Skansen w Sanoku

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku czynne jest przez cały rok. Za normalny bilet wstępu zapłacimy 25 PLN, bilet ulgowy kosztuje 15 PLN, a dzieci poniżej 7 roku życia na teren skansenu mogą wejść za darmo. Dodatkowo, w każdy poniedziałkowy poranek Muzeum dostępne jest bezpłatnie dla każdego. Dokładne godziny otwarcia skansenu sprawdzić można na stronie internetowej Muzeum Budownictwa Ludowego.     

Tuż przy skansenie działa tyrolka – na śmiałków czeka 400-metrowy zjazd nad Sanem!

Nad jeziorem Solińskim

Zapora w Solinie

Tego miejsca nie można przegapić! Zapora wodna w Solinie to jedna z najbardziej imponujących budowli w Polsce! Jej wysokość sięga 81 m, a długość wynosi 664,8 m. Budowało ją 2000 pracowników, którzy w pocie czoła spędzili nad konstrukcją aż osiem lat! Przy jej budowie użyto dosłownie morza betonu – wylano go tu aż 2 000 000 ton!

Wybudowana zapora spiętrzyła wody Sanu, Solinki oraz okolicznych potoków, tworząc jeden z największych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce. Bieszczadzkie Morze odmieniło krajobraz. Pod wodą nieuchronnie znalazło się kilka wiosek, zmienił się też klimat panujący w okolicy. Latem zbiornik absorbuje ciepło, które następnie oddaje zimą. Wezbrały wiatry, dzięki którym jezioro stało się jednym z ulubionych miejsc do żeglowania.

Podkarpackie z dzieckiem. Zapora wodna w Solinie

Zapora z roku na rok zaczęła też przyciągać turystów. Coraz więcej osób zaczęło wypoczywać właśnie nad Soliną. Powstało mnóstwo ośrodków wczasowych, hoteli i pensjonatów. Otworzyły się sklepiki z pamiątkami i stragany z lokalnymi pamiątkami. Zrobiło się całkiem gwarno. Dziś po zaporze codziennie niespiesznie spacerują wczasowicze, a atrakcji w okolicy nie brakuje!     

Równie imponujące jest wnętrze zapory, które można zwiedzić! Goście indywidualni muszą zgłosić się na ok. pół godziny przed planowaną godziną rozpoczęcia wycieczki do budynku Centrum Energii Odnawialnej. Podczas zwiedzania zobaczyć można m.in. długie korytarze biegnące wewnątrz budowli, halę maszyn czy stare turbiny. To nie lada atrakcja dla wszystkich! Więcej szczegółów dot. zwiedzania zapory znajdziecie tutaj.

Kolej gondolowa nad Soliną

Licząca niemal 1600 metrów trasa nad zaporą uruchomiona została na początku lipca 2022 roku i szybko podbiła serca turystów. Codziennie wczasowicze przybywają tu, by przejechać się najnowocześniejszą kolejką gondolową w Polsce. I by móc podziwiać piękne widoki! Podczas tej kilkuminutowej podróży zobaczyć można imponującą konstrukcję zapory, jezioro i okolicę.

Podkarpacie z dzieckiem. Zapora w Solinie
Podkarpackie z dzieckiem. Kolej gondolowa nad Soliną

Zanim uda nam się wsiąść do gondoli, przyjdzie nam zapewne chwilę poczekać. Z myślą o oczekujących, na ścianach umieszczono ciekawostki dotyczące budowy samej zapory, jak i kolejki. Czy wiecie, że lina, której użyto przy konstrukcji kolei waży aż 27 ton? Sama podróż gondolą z dolnej stacji do górnej zajmuje ok. 6-8 minut, a w najwyższym punkcie znajdujemy się aż 102 metry nad ziemią! Po dotarciu do stacji Jawor możemy jeszcze wspiąć się na taras widokowy (dodatkowo płatne). 

Podkarpackie z dzieckiem. Gondola nad Soliną
Podkarpackie z dzieckiem. Co warto zobaczyć?

Co można robić po tej stronie zapory? Zajrzeć do jednej z licznych gospód na małe co nieco, usiąść na plaży albo wybrać się w rejs statkiem po jeziorze. I udać się do parku rozrywki Tajemnicza Solina! Stateczki wypływają z Portu Solina czy Przystani Komandor. Na miejscu wypożyczyć można też sprzęty wodne: rowerki wodne, kajaki czy łódki. W ciepłe letnie dni to dobre miejsce na wakacyjny relaks. 

Jezioro Solińskie

Bilety na przejazd kolejką gondolową można zakupić przez Internet (taniej!) lub na miejscu w automatach czy w kasie. Kupując bilet online, za przejazd w dwie strony zapłacimy 39 PLN, ulgowy będzie nas kosztował 32 PLN

Park rozrywki Tajemnicza Solina

U stóp górnej stacji kolei gondolowej (Jawor) otwarto niedawno park rozrywki Tajemnicza Solina. To miejsce powstało przede wszystkim z myślą o najmłodszych, by przybliżyć im legendy i podania związane z Bieszczadami. Magiczne stworzenia, które zamieszkują teraz Tajemniczą Solinę – Biesy i Czady – opowiadają m.in. o tym, skąd wzięła się nazwa tego regionu i o jego tajemnicach. Na dzieciaki czeka mnóstwo atrakcji: plac zabaw, tor przeszkód, labirynt, zjeżdżalnie. Będąc przy kasie, warto zabrać ze sobą specjalną mapkę, bo za każde wykonane zadanie z listy otrzymuje się pieczątki. Do wspólnej zabawy zachęcają też rusałki, które zapraszają do tańca, puszczania baniek czy grania na instrumentach. Swoich sił można również spróbować w rycerskim fachu. Chwili wytchnienia można poszukać w mieszczącej się tutaj kawiarni, w wielu miejscach znajdziemy też małe punkty, w których można kupić przekąski. 

Podkarpackie z dzieckiem. Tajemnicza Solina
Podkarpackie z dzieckiem. Tajemnicza Solina
Podkarpackie z dzieckiem. Tajemnicza Solina
Podkarpackie z dzieckiem. Tajemnicza Solina

Za normalny bilet wstępu do Tajemniczej Soliny zapłacimy 39 PLN, bilet ulgowy kosztuje 32 PLN. Dzieci poniżej czwartego roku życia na teren parku mogą wejść bezpłatnie. Dostępne są również bilety rodzinne, jak i specjalne pakiety połączone z przejazdem kolejką gondolową. Pełny cennik sprawdzić można tutaj

Podkarpackie z dzieckiem. Mapa atrakcji


Podkarpackie z dzieckiem. Co warto zobaczyć?

Więcej inspiracji do podróży przez Podkarpacie znaleźć można na stronach:

Działanie promocyjne zostało sfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

To może Ci się również spodobać!

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej