Strona główna » Gdzie z dzieckiem: Kaszubski Park Miniatur i Gigantów

Gdzie z dzieckiem: Kaszubski Park Miniatur i Gigantów

przez Wszedobylscy

Odkrywamy Kaszuby. W ramach wakacyjnych podróży z dzieckiem odwiedziliśmy Kaszubski Park Miniatur i Gigantów. Zobaczcie, czy warto się tam wybrać!

Kaszubski Park Miniatur

Kaszubski Park Miniatur oraz Gigantów położony jest we wsi Strysza Buda, około godziny drogi samochodem z Trójmiasta. Trasa do parku jest wyraźnie oznaczona, na miejsce trafiamy nawet nie korzystając z mapy czy innych współczesnych środków nawigacji. Auto bez problemu zostawiamy na jednym z parkingów, tuż przy wejściu do parku.

mapa

Kaszubski Park Miniatur otwarty jest przez cały rok: w sezonie (od maja do końca września) w godzinach 9:00 – 19:00, poza sezonem w godzinach 9:00 – 17:00. Bilet wstępu dla osoby dorosłej do Parku Miniatur kosztuje 14 PLN, za bilet ulgowy (dzieci, studenci do 25 roku życia, emeryci) zapłacimy 9 PLN, natomiast dzieci do trzeciego roku życia do Parku wchodzą za darmo. Jeśli chcemy dodatkowo odwiedzić znajdujący się obok Park Gigantów, to za bilety zapłacimy odpowiednio 20 PLN i 15 PLN.

kaszubski park miniatur

W samym Parku Miniatur znajdziemy około 60 makiet słynnych i charakterystycznych budowli z Kaszub, z Polski oraz z całego świata. I tak możemy z bliska zobaczyć m.in. Wieżę Eiffla, Sfinksa, Bramę Brandenburską, Krzywą Wieżę, Statuę Wolności, a także Żurawia Gdańskiego, Kościół Mariacki czy pałac w Rzucewie. Szkoda tylko, że wszędzie umieszczone zostały tabliczki informujące o zakazie dotykania budynków – dla dzieci to akurat największa frajda.

kaszubski park miniatur

kaszubski park miniatur

Park przygotował też szereg atrakcji dla dzieci: plac zabaw, mini-zoo, zamek strachu, gabinet śmiechu czy bajkową krainę z postaciami z bajek.

kpm4

kaszubski park miniatur

Największą atrakcją dla Ali okazał się oczywiście… plac zabaw.

kaszubski park miniatur

Na terenie parku znajdują się dwa punkty gastronomiczne: jeden serwuje gofry, drugi dania typu fast-food. Jeśli liczymy na bardziej solidny posiłek, to musimy niestety wybrać się w inne miejsce.

Park Gigantów

Z Kaszubskiego Parku Miniatur wybrałyśmy się zobaczyć położony obok Park Gigantów. By do niego dotrzeć trzeba pokonać ok. 700 metrową piaszczystą drogę pod górkę, ale w ramach urozmaicenia przy drodze ustawione zostały figurki zwierząt.

kaszubski park miniatur

Park Gigantów dopiero co został niedawno udostępniony dla zwiedzających. Na dość piaszczystym terenie zebranych zostało tylko kilka „gigantów” – buty, kubek z charakterystycznymi kaszubskimi wzorami, słomiane figury, monster truck czy samolot Tu-134 (kiedyś stał w Płońsku przy trasie między Gdańskiem a Warszawą).

kpm8

kaszubski park miniatur oraz gigantów

I to właśnie samolot wzbudzał największe zainteresowanie wśród zwiedzających.

kpm10

Dla dzieciaków przygotowany został również mały plac zabaw.

kaszubski park miniatur

Wśród drzew możemy spotkać kolorowe krasnoludki.

kpm13

Udając się wyznaczoną ścieżką przez las możemy zobaczyć gigantyczne figury owadów: mrówki, biedronki czy konika polnego.

kpm12

Podczas spaceru spotkamy również bardziej przyjemne dla oka zwierzęta lasu: dziki, łosie, sarny, jelenie, niedźwiedzia.

kpm15

Zwiedzanie obu parków, włącznie z zabawą na placu zabaw i przerwą na posiłek, zajęło nam okoły 2,5 godziny. Główną atrakcją dla naszego 3,5 letniego dziecka okazały się zjeżdżalnie i trampolina. Zachwycona również była samolotem, z zaciekawieniem szukała też kolejnych sztucznych zwierząt ukrytych w lesie. Na szczęście oba parki oferują na tyle różnych atrakcji, że dzieci się nie nudzą. Szkoda jedynie, że na miejscu można zjeść tylko jedzenie typu fast-food –  skoro z przeznaczeniem głównie dla dzieci, mogłoby to być coś bardziej urozmaiconego.

kpm16


Na Kaszubach znajdziecie wiele innych ciekawych miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi. Można zaplanować jednodniową wycieczkę do CEPR w Szymbarku, gdzie zobaczycie m.in. dom do góry nogami i odwiedzicie świat bajek. Na rodzinny wypoczynek można wybrać się do Doliny Charlotty.

To może Ci się również spodobać!

1 komentarz

Już w poniedziałek wycieczka !!! | Przedszkole Nr 59 "Promyczek" 19 maja 2015 - 20:57

[…] 25.05.  o godz. 8.30 dzieci z grupy Biedronek i Żabek wyjeżdżają na wycieczkę autokarową do Parku Małych Gigantów w Stryszej Budzie.  Śniadanie będzie w tym dniu o godz. 7. 40.  Planowany powrót do […]

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej