Odkrywamy Kaszuby. Z wizytą w Kaszubskim Parku Miniatur i Gigantów

Odkrywamy Kaszuby. W ramach wakacyjnych podróży z dzieckiem zaplanowałyśmy jednodniową wycieczkę do Kaszubskiego Parku Miniatur i Gigantów.

Kaszubski Park Miniatur oraz Gigantów położony jest we wsi Strysza Buda, około godziny drogi samochodem z Trójmiasta. Trasa do parku jest wyraźnie oznaczona, na miejsce trafiamy nawet nie korzystając z mapy czy innych współczesnych środków nawigacji. Auto bez problemu zostawiamy na jednym z parkingów, tuż przy wejściu do parku.

mapa

Kaszubski Park Miniatur otwarty jest przez cały rok: w sezonie (od maja do końca września) w godzinach 9:00 – 19:00, poza sezonem w godzinach 9:00 – 17:00. Bilet wstępu dla osoby dorosłej do Parku Miniatur kosztuje 14 PLN, za bilet ulgowy (dzieci, studenci do 25 roku życia, emeryci) zapłacimy 9 PLN, natomiast dzieci do trzeciego roku życia do Parku wchodzą za darmo. Jeśli chcemy dodatkowo odwiedzić znajdujący się obok Park Gigantów, to za bilety zapłacimy odpowiednio 20 PLN i 15 PLN.

kpm1

W samym Parku Miniatur znajdziemy około 60 makiet słynnych i charakterystycznych budowli z Kaszub, z Polski oraz z całego świata. I tak możemy z bliska zobaczyć m.in. Wieżę Eiffla, Sfinksa, Bramę Brandenburską, Krzywą Wieżę, Statuę Wolności, a także Żurawia Gdańskiego, Kościół Mariacki czy pałac w Rzucewie. Szkoda tylko, że wszędzie umieszczone zostały tabliczki informujące o zakazie dotykania budynków – dla dzieci to akurat największa frajda.

kpm2

kpm3

Park przygotował też szereg atrakcji dla dzieci: plac zabaw, mini-zoo, zamek strachu, gabinet śmiechu czy bajkową krainę z postaciami z bajek.

kpm4

kpm6

Największą atrakcją dla Ali okazał się oczywiście… plac zabaw.

kpm5

Na terenie parku znajdują się dwa punkty gastronomiczne: jeden serwuje gofry, drugi dania typu fast-food. Jeśli liczymy na bardziej solidny posiłek, to musimy niestety wybrać się w inne miejsce.

Z Kaszubskiego Parku Miniatur wybrałyśmy się zobaczyć położony obok Park Gigantów. By do niego dotrzeć trzeba pokonać ok. 700 metrową piaszczystą drogę pod górkę, ale w ramach urozmaicenia przy drodze ustawione zostały figurki zwierząt.

kpm7

Park Gigantów dopiero co został niedawno udostępniony dla zwiedzających – na dość piaszczystym terenie zebranych zostało tylko kilka “gigantów” – buty, kubek z charakterystycznymi kaszubskimi wzorami, słomiane figury, monster truck czy samolot Tu-134 (kiedyś stał w Płońsku przy trasie między Gdańskiem a Warszawą).

kpm8

kpm9

I to właśnie samolot wzbudzał największe zainteresowanie wśród zwiedzających.

kpm10

Dla dzieciaków przygotowany został również mały plac zabaw.

kpm14

Wśród drzew możemy spotkać kolorowe krasnoludki.

kpm13

Udając się wyznaczoną ścieżką przez las możemy zobaczyć gigantyczne figury owadów: mrówki, biedronki czy konika polnego.

kpm12

Podczas spaceru spotkamy również bardziej przyjemne dla oka zwierzęta lasu: dziki, łosie, sarny, jelenie, niedźwiedzia.

kpm15

Zwiedzanie obu parków, włącznie z zabawą na placu zabaw i przerwą na posiłek, zajęło nam okoły 2,5 godziny. Główną atrakcją dla naszego 3,5 letniego dziecka okazały się zjeżdżalnie i trampolina, zachwycona również była samolotem, z zaciekawieniem szukała też kolejnych sztucznych zwierząt ukrytych w lesie. Na szczęście oba parki oferują na tyle różnych atrakcji, że dzieci się nie nudzą. Szkoda jedynie, że na miejscu można zjeść tylko jedzenie typu fast-food –  skoro z przeznaczeniem głównie dla dzieci, mogłoby to być coś bardziej urozmaiconego.

kpm16

 

 

Podziel się informacją ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
3Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Email this to someone
email