Strona główna » Beskid Śląski dla dzieci. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Beskid Śląski dla dzieci. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

przez Wszedobylscy

Park, po którym zwierzęta swobodnie się poruszają, plac zabaw oraz bajkowa aleja, przy której mieszkają bohaterowie z ulubionych bajek – czego więcej potrzeba, żeby spędzić wspaniały dzień z dziećmi? Śląskie Travel zabrało nas tym razem do Ustronia, gdzie odwiedziliśmy Leśny Park Niespodzianek.

twojemapy_beskid-zl%05ski_ustrod

ustron

Do Ustronia przyjeżdżałam na rodzinne wakacje kiedy byłam jeszcze dzieckiem – pamiętam charakterystyczne budynki hoteli, stare wyciągi krzesełkowe oraz kąpiel w zimnej rzece. Z przyjemnością więc wróciłam tutaj po latach, by sprawdzić, że słynne ustrońskie piramidy dalej stoją na miejscu i zobaczyć, jakie atrakcje dla dzieci znajdują się w okolicy. Razem z podróżującymi rodzinkami-blogerami: ATE Trips, Kasai oraz 8 stóp wybraliśmy się do Leśnego Parku Niespodzianek.

ustron17

ustron16

Największą atrakcją parku są zwierzęta, w szczególności daniele oraz muflony, które swobodnie przemieszczają się po terenie całego parku. Kupując bilety przy wejściu warto od razu zaopatrzyć się w paczkę karmy, bo zwierzęta można karmić z ręki.

ustron12

ustron7

ustron8

ustron9

ustron10

Oprócz tego w zagrodach zobaczyć możemy również dziki, żubry czy jelenie. Na terenie parku znajdują się także sowiarnia oraz sokolarnia – ptaki możemy podziwiać nie tylko w klatkach, ale też podczas specjalnych pokazów, podczas których sokolnicy pokazują widowni, jak te wspaniałe sokoły oraz sowy zachowują się podczas lotu.pokaz,ustron

ustron3

ustron

Możliwość karmienia zwierząt oczywiście plasuje się na samym szczycie ulubionych zajęć dzieci, ale cóż to za wycieczka bez możliwości zabawy na placu zabaw. W Leśnym Parku Niespodzianek dzieci mogą poskakać na trampolinach, pozjeżdżać na tyrolce, pohuśtać się czy poszaleć w basenie z piłeczkami. Mogę mieć jedynie zastrzeżenia, że plac zabaw został umieszczony tak blisko wejścia, jeszcze przed większością innych atrakcji w parku – trudno potem wyciągnąć dzieci z placu.

placzabaw

placzabaw1

W Leśnym Parku Niespodzianek możemy również spotkać bohaterów z popularnych bajek. Wystarczy przejść się Aleją Bajkową, wzdłuż której umieszczonych zostało 11 ruchomych ekspozycji – zobaczyć możemy tu m.in. Bolka i Lolka, Czerwonego Kapturka czy Kota w Butach.

ustron14

ustron13

Leśny Park Niespodzianek to świetny pomysł na wspólną rodzinną wycieczkę, która spokojnie może zająć nam nawet pół dnia. Park otwarty jest przez cały rok, latem między drzewami możemy schronić się przed doskwierającym upałem. Dla nieco starszych dzieci dodatkową atrakcją może być ścieżka edukacyjna ze specjalnie przygotowanymi planszami oraz Centrum Przyrodniczo Leśne z eksponatami i multimedialnym wyposażeniem.

To może Ci się również spodobać!

2 komentarze

Piotr Szymański 12 października 2015 - 06:17

Kurcze, szkoda, że to tak daleko od wierchomli, w której będę z dzieckiem na feriach, bo pewnie odwiedziłabym…

Odpowiedz
paulinatkocz 12 lipca 2017 - 10:57

Leśny park niespodzianek to cudowne miejsce 😀 Spędzałam prawie każde wakacje w Ustroniu, jak byłam dzieckiem i w tym parku byłam częstym gościem 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej