Beskid Śląski dla dzieci. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Park, po którym zwierzęta swobodnie się poruszają, plac zabaw oraz bajkowa aleja, przy której mieszkają bohaterowie z ulubionych bajek – czego więcej potrzeba, żeby spędzić wspaniały dzień z dziećmi? Śląskie Travel zabrało nas tym razem do Ustronia, gdzie odwiedziliśmy Leśny Park Niespodzianek.

twojemapy_beskid-zl%05ski_ustrod

ustron

Do Ustronia przyjeżdżałam na rodzinne wakacje kiedy byłam jeszcze dzieckiem – pamiętam charakterystyczne budynki hoteli, stare wyciągi krzesełkowe oraz kąpiel w zimnej rzece. Z przyjemnością więc wróciłam tutaj po latach, by sprawdzić, że słynne ustrońskie piramidy dalej stoją na miejscu i zobaczyć, jakie atrakcje dla dzieci znajdują się w okolicy. Razem z podróżującymi rodzinkami-blogerami: ATE Trips, Kasai oraz 8 stóp wybraliśmy się do Leśnego Parku Niespodzianek.

ustron17

ustron16

Największą atrakcją parku są zwierzęta, w szczególności daniele oraz muflony, które swobodnie przemieszczają się po terenie całego parku. Kupując bilety przy wejściu warto od razu zaopatrzyć się w paczkę karmy, bo zwierzęta można karmić z ręki.

ustron12

ustron7

ustron8

ustron9

ustron10

Oprócz tego w zagrodach zobaczyć możemy również dziki, żubry czy jelenie. Na terenie parku znajdują się także sowiarnia oraz sokolarnia – ptaki możemy podziwiać nie tylko w klatkach, ale też podczas specjalnych pokazów, podczas których sokolnicy pokazują widowni, jak te wspaniałe sokoły oraz sowy zachowują się podczas lotu.pokaz,ustron

ustron3

ustron

Możliwość karmienia zwierząt oczywiście plasuje się na samym szczycie ulubionych zajęć dzieci, ale cóż to za wycieczka bez możliwości zabawy na placu zabaw. W Leśnym Parku Niespodzianek dzieci mogą poskakać na trampolinach, pozjeżdżać na tyrolce, pohuśtać się czy poszaleć w basenie z piłeczkami. Mogę mieć jedynie zastrzeżenia, że plac zabaw został umieszczony tak blisko wejścia, jeszcze przed większością innych atrakcji w parku – trudno potem wyciągnąć dzieci z placu.

placzabaw

placzabaw1

W Leśnym Parku Niespodzianek możemy również spotkać bohaterów z popularnych bajek. Wystarczy przejść się Aleją Bajkową, wzdłuż której umieszczonych zostało 11 ruchomych ekspozycji – zobaczyć możemy tu m.in. Bolka i Lolka, Czerwonego Kapturka czy Kota w Butach.

ustron14

ustron13

Leśny Park Niespodzianek to świetny pomysł na wspólną rodzinną wycieczkę, która spokojnie może zająć nam nawet pół dnia. Park otwarty jest przez cały rok, latem między drzewami możemy schronić się przed doskwierającym upałem. Dla nieco starszych dzieci dodatkową atrakcją może być ścieżka edukacyjna ze specjalnie przygotowanymi planszami oraz Centrum Przyrodniczo Leśne z eksponatami i multimedialnym wyposażeniem.

2 thoughts on “Beskid Śląski dla dzieci. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu”

  1. Leśny park niespodzianek to cudowne miejsce 😀 Spędzałam prawie każde wakacje w Ustroniu, jak byłam dzieckiem i w tym parku byłam częstym gościem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *