Strona główna » Recenzja: Super Wings. Kto lata dookoła świata

Recenzja: Super Wings. Kto lata dookoła świata

przez Wszedobylscy

Super Wings to zgrana paczka samolotów (momentami też robotów), które podróżują do świecie dostarczając paczki dzieciom z potrzebnymi przedmiotami w różnych miejscach naszego globu. To motyw przewodni bajki, która zagościła jesienią na jednym z kanałów telewizyjnych dla dzieci. My jednak nie o kreskówce będziemy Wam tu opowiadać, ale o książce, która wraz z bohaterami Super Wings zabierze nas w podróż dookoła świata.

Atlas. Kto lata dookoła świata

Naszą pokaźną już biblioteczkę podróżniczą zasiliła właśnie nowa pozycja, tym razem skierowana do najmłodszych czytelników-podróżników. „Atlas. Kto lata dookoła świata” od wydawnictwa Ameet to połączenie tytułowego atlasu, ciekawej książki, a także zajęcie dla małych paluszków, bo pełno tutaj naklejek, którymi trzeba samodzielnie uzupełnić książkę.

Atlas. Kto lata dookoła świata

„Atlas. Kto lata dookoła świata” to dosłownie wyprawa po całym świecie. Na kolejnych kartkach odkrywamy nowe kraje, wklejamy flagi oraz naklejki przedstawiające charakterystyczne dla danego państwa przedmioty, zabytki, ubrania czy zwierzęta. Książka pokazuje jak bardzo różnorodny jest nasz świat: jakie różne imiona w krajach noszą dzieci, jak wyglądają, w jakiej kulturze dorastają – jednym słowem w przystępny i przyjemny sposób próbuje nauczyć maluchy tolerancji.

Poznajemy przy okazji też najprostsze zwroty w konkretnym języku. Pełno tu również ciekawostek – wiele z nich zainteresowało i dorosłych! W środku znajdziemy też rozkładaną mapę całego świata. Wiedza o kulturach i krajach podana w barwnej i zwięzłej formie – super!

Atlas. Kto lata dookoła świata

Atlas. Kto lata dookoła świata

Atlas jest pięknie wydany, w twardej okładce, kolorowy i idealnie się nadaje do dziecięcych rączek. Jeśli chcecie zainteresować dzieci światem i podróżami to ta książka na pewno Wam w tym pomoże. A dla małych, wprawionych już podróżników to świetne uzupełnienie, bo można dowiedzieć się jeszcze czegoś ciekawego na temat odwiedzonego już przez nas kraju. Idealny na długie zimowe wieczory i podróżowanie palcem po mapie. I sprawdzi się też jako upominek pod choinkę!

 

To może Ci się również spodobać!

Zostaw komentarz