Pomysł na prezent dla małego podróżnika

Co warto podarować małemu podróżnikowi w prezencie? Mamy kilka propozycji, co można sprezentować dzieciom, które często i chętnie podróżują. Który pomysł na prezent dla małego podróżnika najbardziej Wam się podoba?

Mały bagaż dla małego podróżnika

Kiedy mały podróżnik marzy o tym, żeby zapakować zabawki w swój własny bagaż to warto podarować mu kolorową walizeczkę lub plecak. Specjalne walizki z kółkami dla dzieci, na których mogą usiąść i na nich jeździć ma w swojej ofercie np. Trunki.

trunki

Praktycznym prezentem jest walizka, którą dziecko może ciągnąć za sobą lub nosić na plecach. Zarówno te, jak i walizki Trunki można kupić np. w sklepie Lotaro.

plecak

Na piesze wycieczki sprawdzą się nieprzemakalne, kolorowe plecaczki w zabawnych kształtach.

plecaki

W drodze nigdy się nie nudzę

Czeka nas podróż samolotem/pociągiem/samochodem/autobusem trwająca więcej niż 20 minut? To znaczy, że trzeba zaopatrzyć się w system rozrywkowy dla dzieci – najprostszym rozwiązaniem jest tablet z bajką, ale można warto podarować dziecku grę, którą będzie mogło bawić się w drodze.

gry

gry1

gry2

Ciekawym gadżetem, który ułatwi i uprzyjemni podróż samochodem jest stolik podróżnika, dzięki któremu podczas jazdy dzieci mogą swobodnie kolorować, grać w gry, układać puzzle itd. W zestawie jest także mapa dla dzieci oraz kolorowanka “Rodzina w podróży”. Stoliki podróżnicze znaleźć możecie na Tuloko.

stolikpodroznika

Pasja fotografowania

Robimy zdjęcia i kręcimy filmy w podróży – młodsze dzieci przygodę z fotografowaniem mogą zacząć z aparatem VTech Kidizoom. Aparat został specjalnie zaprojektowany dla dzieci, jest prosty w obsłudze i rozwija nowe umiejętności.

aparat

Obserwuję świat

Każdy mały odkrywa ucieszy się z podręcznej lornetki – dzięki niej może obserwować otaczającą nas przyrodę, podziwiać widoki. Można też bawić się w wyszukiwanie ciekawych rzeczy na horyzoncie.

Pomysł na prezent dla małego podróżnika

Poznaję świat

Świetna zabawa i nauka w jednym! Interaktywny mówiący globus z czujnikiem optycznym w kształcie pióra – dotykając piórem danego kraju dowiadujemy się wielu ciekawostek na temat: kontynentów, krajów, stolic, powierzchni, populacji, walut, języków, terytoriów, czasu, lokalnych produktów.

Pomysł na prezent dla małego podróżnika

Planszówki

Zabawa dla całej rodziny na długie jesienne i zimowe wieczory. Gier planszowych na rynku jest całe mnóstwo – dzięki np. grze “Barcelona czy Werona” możemy sprawdzić jak dobrze znamy Europę. Gra polega na układaniu w odpowiedniej kolejności i miejscu kart symbolizujących europejskie metropolie i znane miejscowości. Liczba graczy: 2-6. Wiek: 10+. Do kupienia na stronie REBEL.

Pomysł na prezent dla małego podróżnika

Odkrywamy świat – Puzzle

(Dla dzieci 4-12 lat) Świetna zabawa nie tylko dla dziecka, ale i dla całej rodziny, a do tego zapewni rozwój intelektualny, czyli układamy puzzle! Bardzo fajną ofertę puzzli z mapą Polski lub mapą świata ma w swojej ofercie CzuCzu – my mamy w domu 168-elementowe puzzle Mapa świata i choć dla czterolatki ich samodzielne ułożenie było zbyt trudno, to wspólne układanie sprawiło nam wiele frajdy. Puzzle są solidnie wykonane, kolorowe i trwałe.

Pomysł na prezent dla małego podróżnika

Puzzle z mapą Polski, Europy oraz świata ma w swojej ofercie także Trefl.

Pomysł na prezent dla małego podróżnika

Planeta Odkrywców

Podróżuj po świecie z Planetą Odkrywców. Co miesiąc dziecko otrzymuje wyjątkową paczkę z podróż do różnych krajów, pełne pamiątek i aktywności. Najpierw dostajemy zestaw startowy, na który składa się: kuferek podróżnika, paszport, mapa oraz naklejka na walizkę. Potem co miesiąc otrzymujemy w zestawie list od Zuzi, Kuby i Cudaczka, a także zestaw naklejek, pocztówkę, łamigłówki, gry lub zabawki związane z danym krajem i oryginalne pamiątki. Więcej informacji na stronie Planeta Odkrywców.

Pomysł na prezent dla małego podróżnika

Książki podróżnicze dla dzieci

Mamy zwyczaj, że codziennie wieczorem wspólnie czytamy książkę przed spaniem – na naszej półce znajduje się coraz więcej książek poświęconych podróżowaniu oczami dzieci. Ostatnio do naszej biblioteki dołączył bardzo fajny atlas, gdzie w naszej podróży dookoła świata towarzyszą nam Super Wings, bohaterowie popularnego serialu. Atlas pełen jest kolorowych rysunków, ciekawostek, a także naklejek do wyklejania. Atlas pochodzi z wydawnictwa Ameet,

Pomysł na prezent dla małego podróżnika

Polecamy też m.in. książki z serii Dzieciaki Świata czy opowieści Neli.

Pomysł na prezent dla małego podróżnika

Pomysł na prezent dla małego podróżnika

Ciekawe pozycje dla dzieci ma w swojej ofercie Lonely Planet, ale książki są jedynie w języku angielskim.

Pomysł na prezent dla małego podróżnika


Więcej o naszych pomysłach na upominki tym razem dla dużych podróżnikach poczytacie tutaj. Mamy też kilka sugestii na idealny prezent dla podróżującej kobiety.

Fot. CzuCzu, Trefl, Trunki, Lotaro, Empik, Lonely Planet, www.gryplanszowe-basanti.pl, REBEL, Clementoni

Podziel się informacją ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Email this to someone
email