Strona główna » Gdańsk dla dzieci. Gdzie warto się wybrać?

Gdańsk dla dzieci. Gdzie warto się wybrać?

przez Wszedobylscy

Planujesz odwiedzić Gdańsk z dzieckiem? Mamy dla Was kilka propozycji miejsc, które warto odwiedzić – z wielu z nich korzystamy regularnie! Oprócz zwiedzania Gdańska warto też zajrzeć do sąsiadujących miast: Gdyni oraz Sopotu. W Trójmieście nie ma czasu na nudę!

Tekst powstał w ramach cyklu przygotowanego we współpracy z siecią hoteli Accor. W jego ramach przeczytacie o różnych atrakcjach dla dzieci w polskich miastach. Na koniec cyklu czeka na Was specjalny konkurs.

twojemapy_gdadsk

Trójmiasto – atrakcje dla dzieci

Odkrywamy Trójmiasto oczami dzieci – Gdańsk, Sopot oraz Gdynia oferują dla najmłodszych liczne i ciekawe atrakcje. Najważniejszym atutem Trójmiasta jest oczywiście jego położenie – wiosną czy latem wystarczy wybrać się na plażę z wiaderkiem i łopatką by dobrze się bawić. Na plaży w centrum Gdyni znajduje się plac zabaw dla dzieci, a wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego biegnie ścieżka dla rowerzystów oraz osób jeżdżących na rolkach, można też wypożyczyć gokarty na pedały.

Sprawdź, jakie ciekawie miejsca i atrakcje warto odwiedzić podczas rodzinnej wycieczki do Gdyni!

Ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż plaży dojedziemy z Sopotu do Gdańska, po drodze możemy pospacerować po najdłuższym drewnianym molo w Europie. W Sopocie znajduje się również Aquapark oraz kręgielnia – warto wybrać się tutaj, gdy pogoda nie dopisuje.

Gdańsk – atrakcje dla dzieci

W Gdańsku koniecznie musimy wybrać się na największy na Pomorzu plac zabaw na świeżym powietrzu. W Krainie Zabawy w Parku Nadmorskim Reagana przy ul. Dąbrowszczaków dzieci będą szalały na karuzelach, drabinkach, zjeżdżalniach i huśtawkach (wstęp bezpłatny). Miłośnicy zabawy na świeżym powietrzu niech skierują swoje kroki na plażę w Brzeźnie – tylko kilka kroków od urokliwego molo znajduje się tutaj plac zabaw dla dzieci.

Gdańsk z dzieckiem
fot. Stock Adobe

Na spacer warto też wybrać się z dziećmi do Parku Oliwskiego, kilka kilometrów dalej znajduje się jeden z największych w Polsce Miejskich Ogrodów Zoologicznych – w ZOO mieszka ponad 200 gatunków zwierząt. Popularną atrakcją jest małe ZOO, w którym dzieci mogą karmić zwierzątka.

Gdańsk z dzieckiem

W samym centrum Gdańska warto zobaczyć Żuraw – najstarszy zachowany dźwig portowy w Europie. W położonym tuż obok Żurawia Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku znajduje się wielki basen z modelami statków, którymi możemy sterować, dodatkową atrakcją są interaktywne wystawy i symulatory, a także wystawa eksponatów z dalekich zakątków z całego świata. Warto zajrzeć też do Błękitnego Baranka – w dawnym spichlerzu mieści się ciekawe Muzeum Archeologiczne.

Gdańsk z dzieckiem

Spacerując nad Motławą możemy wybrać się na statek Sołdek – jest to pierwszy statek pełnomorski zbudowany w polskiej stoczni, w czasie swojej służby odbył ponad 1300 podróży i odwiedził ponad 60 portów na całym świecie. Statek można zwiedzać od ładowni aż po mostek.

Gdańsk z dzieckiem

Z nabrzeża Motławy odpływają galeony, którymi możemy popłynąć w rejs wycieczkowy po Zatoce Gdańskiej lub przez Stocznię i doki na Westerplatte.

Gdańsk z dzieckiem

Kolejnym interaktywnym, a zarazem edukacyjno-rekreacyjnym miejscem wartym odwiedzenia jest Centrum Hevelianum – multimedialne wystawy przybliżają nam zagadnienia z zakresu fizyki i astronomii oraz przyrody. Z Góry Gradowej, na której mieści się Hevelianum, podziwiać też można piękną panoramę na całe miasto!

Nasze pociechy mogą się wyszaleć na zamkniętym placu Loopy’s World – sala zabaw o powierzchni 3000 m2 przeznaczona jest dla dzieci w wieku do 13 lat, wyposażona została w liczne atrakcje: zjeżdżalnie, trampoliny, ścieżki do wspinania. Jeden z najnowocześniejszych placów zabaw znajduje się w niedawno otwartym Europejskim Centrum Solidarności – Wydział Zabaw oferuje najmłodszym gościom interaktywne oraz edukacyjne atrakcje.

Gdańsk z dzieckiem
fot. K. Granacka/archiwum ECS

Kolejne centrum rozrywkowe Fun Arena znajduje się pod stadionem Polsat Plus ARENA – tu z atrakcji mogą skorzystać nieco starsze dzieci, a czekają na nie gokarty, trampoliny czy elektroniczny paintball. Przy okazji możemy odwiedzić stadion – podczas godzinnej wycieczki zobaczymy m.in. szatnie piłkarzy, tunel wyjścia na murawę czy Muzeum Lechii Gdańsk.

Ciekawym pomysłem na zwiedzanie miasta jest spacer szlakiem Lwa Heweliona. W całym mieście rozsiane są figurki lwów, a ich atrybuty nawiązują do miejsca, w którym się znajdują. Warto pobrać aplikację Questy od VisitGdansk – dzięki niej użytkownik otrzymuje szereg ciekawych informacji od każdego małego lwa. Figurki zobaczyć można m.in. na gdańskim lotnisku, w budynku informacji turystycznej czy w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym.


Specjalną ofertę dla podróżujących rodzin przygotowała sieć hoteli Accorhotels. Gdańskie hotele Novotel Gdańsk Centrum czy Novotel Gdańsk Marina proponują rabat 50% na oddzielny pokój dla dzieci. Na wakacjach czy podczas weekendowej wizyty pobyt dziecka w pokoju hotelowym jest bezpłatny, dodatkowo śniadanie dla dzieci do 16 roku życia jest bezpłatne.

accordzieci

Z myślą o najmłodszych gościach, sieć Accorhotels przygotowała również drobny prezent powitalny. Hotele ze specjalną ofertą dla rodzin można wyszukać na stronie internetowej Accorhotels.

9 komentarzy

Marta Janowska 13 stycznia 2016 - 11:49

Ja dodam jeszcze jedną dobrą pozycję w Gdańsku – Projekt Fan.
Prowadzą kreatywne warsztaty np. własnoręczne robienie mydełek. Świetna zabawa, pobudza kreatywność a ile satysfakcji z takie własnego wyrobu… Super!

Odpowiedz
Baśka 15 stycznia 2016 - 08:33

Świetna propozycja. Nie wiedziałam że coś takiego jest w Gdańsku. Uwielbiam takie rzeczy. Zawsze jak mogę to sama coś przystrajam. Muszę zobaczyć kiedy mają najbliższe warsztaty.

Odpowiedz
Wszedobylscy 15 stycznia 2016 - 09:56

To musimy koniecznie sprawdzić! Dzięki za info!

Odpowiedz
Karolina Karaj 7 marca 2016 - 13:57

Sprawdzajcie sprawdzajcie, bardzo fajne miejsce. Projekt Fan szczyci się tym że ich warsztaty nigdy nie są nudne 😉

Odpowiedz
Tomek 14 stycznia 2016 - 10:25

Też uważam, że w Projekt Fan jest fajnie dla dzieci. Dobrze, że powstają takie miejsca, w których mogą się bawić i jednocześnie uczyć.

Odpowiedz
Krystian Czoch 15 stycznia 2016 - 00:02

Faktycznie dobre miejsce. Szczególnie na zabawę podczas czegoś pożytecznego. Moja żona zachwala bardzo po warsztatach na których u nich była.

Odpowiedz
Sebastian Piwoński 15 stycznia 2016 - 10:24

Bardzo fajna sprawa z tym Projekt Fan, świetne miejsce. Brakowało tego w 3mieście

Odpowiedz
malpka1 13 września 2016 - 12:36

Wszystkie te miejsca są super sam mam dwójkę dzieciaczków i korzystamy. Jeśli państwo chcą coś kreatywnego dla swoich pociech to zapraszamy http://www.kreatywnie.gdansk.pl

Odpowiedz
Kate 26 września 2016 - 15:59

Ale świetne propozycje 🙂 Ja zawsze się zastanawiam gdzie można pójśc z dziećmi do restauracji w której będzie spacjalny kącik. Ostatnio będąc w Gdańsku wzięłam swoich siostrzeńców i zatanawiałam się gdzie możemy zjeść a przy ty żeby się nie nudzili. Oczywiście spacerując Motławą obejrzeliśmy statek Sołdek a przy okazji poszliśmy do Szafarni 10 gdzie był kącik, w którym były tez inne dzieci 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej