Wrocław dla dzieci. Gdzie warto się wybrać?

Jak zaplanować czas z dziećmi i co warto zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska? Zebraliśmy kilka ciekawych miejsc, które warto tutaj odwiedzić. Sprawdźcie, jakie interesujące atrakcje dla rodzin z dziećmi ma w swoim zanadrzu Wrocław!

Świetnym pomysłem na zwiedzanie Wrocławia jest poszukiwanie krasnali – w całym mieście jest ich niemal trzysta i są rozsiane po różnych zakamarkach i uliczkach. Co roku we wrześniu odbywa się Festiwal Krasnoludków – podczas barwnej imprezy dzieci zakładają krasnoludzkie czapki i kolorują domki dla małych mieszkańców Wrocławia.

Wrocław dla dzieci

We Wrocławiu warto wybrać się do Ogrodu Zoologicznego, którego największą atrakcją jest obecnie Afrykarium. W kilkunastu basenach możemy podziwiać zwierzęta, które na co dzień mieszkają w wodach wokół Afryki: rekiny, płaszczki, hipopotamy, krokodyle czy pingwiny.

Wrocław dla dzieci

Na spacer z dziećmi możemy wybrać się do jednego z parków we Wrocławiu. W Ogrodzie Japońskim będziemy mieli możliwość poznać japońskie gatunki roślin. Dobrym miejscem na wypoczynek jest także Ogród Botaniczny, w którym odbywają się liczne imprezy, m.in. Festiwal Dyni czy plenerowe wydarzenia dla najmłodszych. Oba ogrody czynne są od kwietnia do listopada.

Wrocław dla dzieci

Wiosną oraz latem z przystani zwanej potocznie Zatoką Gondoli możemy wypożyczyć sprzęt wodny i popływać po Odrze.

Wrocław dla dzieci

Atrakcją dla dzieci na pewno będzie wizyta w Kolejkowie na Dworcu Świebodzkim. To największa makieta kolejowa w Polsce! Między ponad 100 budynkami, w tym oryginalnymi budowlami z Dolnego Śląska, kursuje 9 pociągów ciągnących za sobą w sumie 40 wagonów.

Wrocław dla dzieci

W Krainie Miniatur możemy zobaczyć repliki znanych i zabytkowych budowli z całej Polski – w miniaturowej wersji znajdziemy tutaj m.in. Kościół Mariacki czy budynek Sejmu.

Wrocław dla dzieci

W razie niepogody dzieci możemy zabrać do wrocławskiego AquaParku. Maluchy pod czujnym okiem rodziców będą mogły pluskać się w specjalnej Dziecięcej Zatoce, natomiast starsze dzieci będą mogły szaleć na zjeżdżalniach czy w basenie z falami. Jedną z największych atrakcji we Wrocławiu jest punkt widokowy na 49. piętrze w Sky Tower. Za opłatą możemy wjechać windą w minutę na taras i podziwiać panoramę miasta. Przy bezchmurnym niebie widoczność sięga dobrych kilkunastu kilometrów. W tym samym budynku na pierwszym piętrze znajduje się plac zabaw Kinderplaneta.

Wrocław dla dzieci

Dla dzieci o niespożytej energii możemy polecić również plac zabaw Loopy’s World z licznymi zjeżdżalniami, trampolinami oraz Laboratorium Odlewów Woskowych.

Wrocław dla dzieci

Mali i duzi na pewno będą zachwyceni z wizyty w manufakturze Cukier Lukier. Odbywają się tutaj pokazy, podczas których możemy zobaczyć jak powstają cukierki oraz lizaki. Podczas takiego pokazu każde dziecko może wykonać własny słodki upominek. Ciekawą atrakcją dla dzieci oraz rodziców będzie wizyta na torze kartingowym Racing Center . Z przejazdu gokartem mogą skorzystać dzieci już od 3 roku życia.

Wrocław dla dzieci
Specjalną ofertę dla podróżujących rodzin przygotowała sieć Accorhotels, w ramach której znajduje się m.in. hotel we Wrocławiu Novotel Wrocław. Proponuje on rabat 50% na oddzielny pokój dla dzieci. Z myślą o najmłodszych gościach, sieć Accorhotels przygotowała również drobny prezent powitalny. Hotele ze specjalną ofertą dla rodzin można wyszukać na stronie internetowej Accorhotels.