Strona główna » Wizz MultiPass. Czy warto kupić abonament lotniczy?

Wizz MultiPass. Czy warto kupić abonament lotniczy?

przez Wszedobylscy
Wizz MultiPass - czy warto kupić?

Nie ukrywamy, że podróże lotnicze są zdecydowanie naszą ulubioną formą zwiedzania świata. Na swoim koncie mamy już setki lotów, niezmiennie śledzimy aktualne promocje, zdarza nam się ponieść emocjom i kupić bilety w zupełnie nieoczekiwanym kierunku. Gdy Wizz Air zapytał nas, czy chcemy wypróbować ich najnowszą usługę – program Wizz MultiPass – długo nie musieliśmy się zastanawiać. Subskrypcja na bilety lotnicze? To zdecydowanie coś dla nas! Jak działa Wizz MultiPass, ile kosztuje, czy i komu opłaca się wykupić taką subskrypcję – na te pytania postaramy się właśnie teraz odpowiedzieć.

Czym jest Wizz MultiPass?

Wizz MultiPass to abonament lotniczy. Uiszczając stałą opłatę (do wyboru są różne plany taryfowe), raz w miesiącu w ramach takiej subskrypcji można polecieć na dowolnej międzynarodowej trasie z Polski. Abonament trzeba opłacać przez minimum sześć miesięcy, a przez te pół roku cena naszych biletów w abonamencie pozostaje niezmienna – czy postanowimy polecieć z Gdańska do Kopenhagi, czy z Krakowa do Abu Zabi.    

Korzystając z dostępnej siatki połączeń Wizz Air, co miesiąc zaplanować możemy podróż z Polski do najróżniejszych zakątków w Europie, Azji czy na Bliskim Wschodzie. Niezależnie od sezonu bilet zawsze będzie nas kosztował tyle samo. Ile? To już zależy od wybranej przez nas taryfy… 

Czym jest Wizz MultiPass?

Ile kosztuje Wizz MultiPass?

Abonament lotniczy dostępny jest na loty międzynarodowe z Polski w jedną oraz w dwie strony. W przypadku przelotów w jedną stronę kosztuje on miesięcznie 239 PLN, a w dwie strony – 478 PLN w dwie strony. W takiej podstawowej cenie w podróż możemy zabrać jedynie mały bagaż podręczny o wymiarach 40 x 30 x 20 cm.

Ile kosztuje Wizz MultiPass?

Subskrypcję można dodatkowo spersonalizować i dodać do niej usługę Wizz Priority za 210 PLN za miesiąc. Oprócz pierwszeństwa wejścia na pokład, w podróż zabierzemy dodatkową sztukę bagażu podręcznego o wymiarach 55 x 40 x 20 cm.

Wizz MultiPass możemy uzupełnić również o opcję przewozu bagażu rejestrowanego o wadze do 20 kg – taka usługa kosztuje 344 PLN miesięcznie.

W zależności od naszych potrzeb, Wizz MultiPass w przypadku podróży w dwie strony może nas kosztować od 478 PLN w wersji podstawowej do 1032 PLN w wersji z wszystkimi dodatkowymi usługami. Wybór zależy już od Was.

Jak rezerwować bilet za pomocą Wizz MultiPass?

Mając wykupioną subskrypcję Wizz MultiPass, rezerwacji biletów należy dokonać poprzez dedykowaną stronę. Wybieramy interesujący nas w danym miesiącu kierunek i sprawdzamy dostępność lotów. Trzeba pamiętać, że rezerwację możemy dokonać na przynajmniej pięć dni przed wylotem. To oznacza, że planując podróż na październik i dokonując rezerwacji z początkiem cyklu, czyli 1 października, najwcześniej możemy polecieć 6 października. To również znaczy, że każdy miesięczny cykl kończy się po pięciu dniach następnego miesiąca.

Wizz Air zastrzega, że dla pasażerów posiadających Wizz MultiPass przeznacza maksymalnie 15% miejsc na danym rejsie. Mogą pojawić się problemy z dostępnością miejsc, szczególnie jeśli podróżujemy w większej grupie posiadaczy abonamentu. Nie mamy niestety żadnej możliwości, by sprawdzić, jaki % biletów na danej trasie został już wykorzystany przez subskrybentów.

Lotów w ramach Wizz MultiPass nie można zarezerwować na podróż w terminach: od 5 do 8 stycznia, od 28 marca do 2 kwietnia, od 23 grudnia do 26 grudnia i 31 grudnia. Po rezerwacji biletów, nie mamy już możliwości ich zmiany – chyba, że samolot będzie opóźniony o przynajmniej pięć godzin lub lot zostanie odwołany.

Dla kogo jest Wizz MultiPass?

Z programu Wizz MultiPass najwięcej korzyści mogą czerpać Ci, którzy podróżują regularnie – do pracy, odwiedzają rodzinę czy znajomych za granicą. Usługa sprawdzi się również u tych, którzy po prostu kochają zagraniczne wojaże i nie wyobrażają sobie choć raz w miesiącu wyruszyć gdzieś w świat. Szczególnie, jeśli planują wybrać się w nieco dalszą podróż – np. na Maderę, Wyspy Kanaryjskie czy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, dokąd zazwyczaj bilety są dość drogie i kosztują więcej niż podstawa abonamentu, czyli te 478 PLN w dwie strony.

Podróże z Wizz Air

Moją podróż z biletem w ramach abonamentu Wizz MultiPass zaplanowałam w sierpniu. Podróże w okresie wakacyjnym, szczególnie do krajów na południu Europy nie należą do najtańszych. A mi akurat zamarzyła mi się odrobina słońca! Spośród wszystkich słonecznych kierunków aktualnie dostępnych z Gdańska, moją uwagę przykuła Chorwacja. W ostatnim czasie z sentymentem odwiedzam właśnie tamte rejony. długo się nie zastanawiając, na sześć dni przed wylotem zarezerwowałam bilety do Splitu. Gdybym miała zapłacić w tamtym momencie regularną cenę, sam przelot w dwie strony kosztowałby mnie 920 PLN. I to przy podróży jedynie z małym bagażem podręcznym! 

Wakacje w Chorwacji z Wizz Air

Można powiedzieć, że Wizz MultiPass to swego rodzaju spełnienie marzeń miłośników lotniczych podróży. Bez kombinowania, szukania, dopasowywania urlopu do najtańszych terminów. Największy dylemat? Dokąd lecieć!

Plusy i minusy abonamentu

Zaletą programu Wizz MultiPass jest niewątpliwie stała cena biletu o każdej porze roku (nie licząc dat wykluczenia). Latem możemy polecieć na południe Europy w rozsądnej cenie, zimą w poszukiwaniu słońca wyruszyć dalej – ciągle w dobrym budżecie. Subskrypcję możemy również dopasować do własnych potrzeb – w zależności, czy wystarczy nam bagaż podręczny w ramach Wizz Priority, czy jednak będzie nam potrzebny bagaż rejestrowany. 

Podróże z Wizz Air

Subskrypcja jest ważna przez minimum sześć miesięcy i jest automatycznie odnawiana. Niestety, niewykorzystane w danym miesiącu środki nie są przenoszone na kolejny. Planując zakup Wizz MultiPass, trzeba mieć na niego pomysł, by rzeczywiście dobrze go wykorzystać. Po wykupieniu usługi mamy czternaście dni na ewentualną rezygnację, potem co miesiąc z naszego konta będzie pobierana opłata za abonament i przed upływem sześciu miesięcy nie będzie już można z subskrypcji zrezygnować. A szkoda byłoby nie wykorzystać lotów.  

Abonament Wizz MultiPass przypisany jest do danej osoby, więc nie ma możliwości, by ktoś inny skorzystał z subskrypcji. 

Czy skusilibyście się na taki abonament lotniczy?


Do Chorwacji w ramach abonamentu Wizz MultiPass poleciałam na zaproszenie Wizz Air.

To może Ci się również spodobać!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej