Strona główna » Mellieha – idealne miejsce na wakacje na Malcie?

Mellieha – idealne miejsce na wakacje na Malcie?

przez Wszedobylscy
Mellieha

Planując rodzinne wakacje na Malcie najwięcej czasu zabrało nam wybranie idealnego miejsca na wypoczynek. Zależało nam przede wszystkim na raczej spokojnej okolicy, przyjaznej dzieciom, więc postanowiliśmy wynająć apartament przez serwis Airbnb w miejscowości Mellieha. I jak się okazało to był strzał w dziesiątkę!

Mellieha to niewielkie miasteczko położone w północnej części wyspy, niedaleko Ċirkewwy, skąd odpływają promy na Gozo. Latem jest popularnym kurortem wakacyjnym, ale po sezonie jest tu przyjemnie i bez nadmiaru turystów. Co sprawiło, że to miejsce tak nas urzekło?

Gdzie jest Mellieha?

Mellieha położona jest na wzgórzach, nasz dom usytuowany był na szczycie jednego z nich – dzięki temu codziennie mogliśmy podziwiać niesamowity widok na zatokę oraz na wyspę Gozo. Spacerując po mieście nieraz trzeba było pokonać schody czy strome uliczki, ale panorama była naprawdę zachwycająca. Tuż obok kościoła St. Marija znajduje się punkt widokowy wraz z kawiarnią, gdzie można usiąść i delektować się pięknymi okolicznościami.

MelliehaMelliehaMelliehaMellieha

Dla kogo?

Melliehę odwiedziliśmy po sezonie, więc nie było tu już tłumów turystów. Nasz dom położony był nieco na uboczu, dzięki czemu mieliśmy zapewniony spokój praktycznie przez cały pobyt. Cała okolica to głównie domy wczasowe, dominuje niska zabudowa. Brak tutaj wielkich hotelowych molochów (znajdują się dopiero przy plaży), co akurat dla nas było plusem. Z naszego apartamentu do centrum miasteczka mieliśmy zaledwie 15 minut na piechotę, tu życie toczyło się już nieco bardziej dynamicznie. Jeśli szukacie mocniejszych wrażeń, to Mellieha raczej nie zaspokoi waszych potrzeb. Na nasze potrzeby rodzinnych wakacji miasteczko sprawdziło się natomiast idealnie.

MelliehaMelliehaMellieha

Wszystko na miejscu

W mieście, choć niewielkim, znajdziemy wszystko: supermarkety, lokalne sklepy z warzywami, rybami, kawiarnie, restauracje. Ceny były zdecydowanie przystępne, a wszystkie punkty dostępne w zasięgu spacerowym. W miasteczku znajduje się kilka przystanków autobusowych, z których dojedziemy do Ċirkewwy lub Valletty.

Plaża w Mellieha

Na jedną z najdłuższych plaży na Malcie można było z centrum Melliehy dojść na piechotę lub podjechać autobusem. W sezonie jest to popularne miejsce i przyjeżdżają tutaj turyści nawet z całej wyspy. Ale do wyboru mamy też inne plaże, na które dojedziemy z Melliehy autobusem: Għajn Tuffieħa oraz Golden Bay.

Plaża w Mellieha na Malcie

Plaża w Mellieha na Malcie

Plaża w Mellieha na Malcie

Mellieha dla dzieci

Mellieha okazała się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o wakacje z dzieckiem. Plusem przede wszystkim była spokojna okolica, kilka placów zabaw w bliskiej odległości, a także piaszczysta plaża w zasięgu wzroku i spaceru.

Mellieha dla dzieci

Mellieha dla dzieci

Mellieha dla dzieci

Mellieha dla dzieci

A minusy?

Czy Mellieha ma jakieś minusy? Na pewno w sezonie jest tu dość tłoczno, bo miasteczko i pobliska plaża są popularne wśród turystów. Po sezonie jest pustawo, niektóre miejsca mogą być już zamknięte. Jest to jedno z najbardziej na północ wysuniętych miejsc na Malcie, więc zaplanowanie wycieczki autobusem na południe wyspy zajmie nam nieco więcej czasu (więcej o podróżowaniu po Malcie autobusami przeczytacie tutaj). Żeby dojechać autobusem z Melliehy do Valletty musimy poświęcić prawie godzinę. Dla nas nie stanowiło to żadnego problemu i byliśmy naprawdę zadowoleni z naszego pobytu w tym mieście i trudno wyobrazić sobie, że moglibyśmy trafić lepiej.


Planujecie wycieczkę na Maltę? Mamy dla Was praktyczne informacje oraz wskazówki, które ułatwią Waszą podróż. Sprawdźcie, co jeszcze warto zobaczyć na wyspie! Koniecznie wybierzcie się również na pobliskie Gozo. To będzie Wasza rodzinna wycieczka na Malcie – mamy dla Was 10 najlepszych atrakcji dla dzieci.

To może Ci się również spodobać!

1 komentarz

Natalia Bednarz 19 maja 2017 - 13:36

Zgadzam się! Podczas pierwszej podróży w 2015 zakochałam się w tym mieście i powiedziałam sobie, że za drugim razem to tam właśnie będę stacjonować. Wszystko wskazuje na to, że w czerwcu się to ziści 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej