Strona główna » Wyspa w kolorze piaskowca. Architektura na Malcie

Wyspa w kolorze piaskowca. Architektura na Malcie

przez Wszedobylscy
architektura malta

Zabieramy Was na foto-spacer po wąskich uliczkach miasteczek na Malcie. Zwiedzając wyspę nie sposób nie zwrócić uwagi na charakterystyczną architekturę: kamienice zbudowane z żółtego piaskowca, z kolorowymi drzwiami i balkonami oraz oryginalne nazwy domów.

W odcieniu piasku

W stolicy Malty, w najstarszej części Valletty podziwiać możemy dość wysokie budynki w różnych odcieniach piaskowca, niektóre z nich dodatkowo ozdobione są właśnie kolorowymi, drewnianymi balkonami. Część z nich została odrestaurowana, pozostałe cały czas czekają na remont. I oby się doczekały, bo maltańskie budynki potrafią naprawdę zachwycić. W mniejszych miastach, jak również i na Gozo budynki są już zdecydowanie niższe, ale dalej w kolorze piaskowca. Można wręcz powiedzieć, że obie wyspy mają ten charakterystyczny żółty odcień.

architektura malta

architektura malta

architektura malta

Zdobienia drzwi

Uwagę zwracają nie tylko kolorowe balkony, ale również stare drzwi z ciekawymi zdobieniami. Najwięcej takich charakterystycznych okuć na drzwiach znaleźliśmy w Mdinie. Oczywiście całe miasto zbudowane zostało z żółtego piaskowca.

architektura malta

architektura malta

architektura malta

architektura malta

Dom nazywa się…

Domy na Malcie mają swoich patronów, bardzo często zamiast numerów mają tylko tabliczki ze swoimi nazwami. Niektórym warto przyjrzeć się z bliska, bo są naprawdę piękne, a nazwy oryginalne.

architektura malta

architektura malta

architektura malta


Planujecie wycieczkę na Maltę? Mamy dla Was praktyczne informacje oraz wskazówki, które ułatwią Waszą podróż. Sprawdźcie, co warto zobaczyć na wyspie! Koniecznie wybierzcie się również na pobliskie Gozo. To będzie Wasza rodzinna wycieczka na Malcie – mamy dla Was 10 najlepszych atrakcji dla dzieci.

To może Ci się również spodobać!

5 komentarzy

Ola 19 stycznia 2016 - 10:06

uwielbiam takie detale! często fotografuję drzwi, a inni nie wiedzą co może być w tym ciekawego 😉

Odpowiedz
Wszedobylscy 19 stycznia 2016 - 10:23

To ja tak po Mdinie chodziłam i robiłam właśnie zdjęcia drzwi oraz tabliczek, a ludzie się patrzeli na mnie, co ja tam fotografuję zamiast murów miasta 🙂

Odpowiedz
Wiola Starczewska 19 stycznia 2016 - 19:38

Ostatnio coraz częściej myślę o Malcie jako nowej destynacji podróży, właśnie ze względu na architekturę.

Odpowiedz
Wszedobylscy 20 stycznia 2016 - 09:59

Zdecydowanie ciekawy kierunek, Malta ma do zaoferowania więcej, niż się wydaje na pierwszy rzut oka

Odpowiedz
Tina Papajewski 8 kwietnia 2016 - 10:23

To wlasnie kocham nie tylko w Vallettcie.
Piekne zdjecia, mam podobne z tymi wlasnie charakterystycznymi budynkami oraz drzwiami.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej