Strona główna » Malta dla dzieci: 10 najlepszych atrakcji na wyspie

Malta dla dzieci: 10 najlepszych atrakcji na wyspie

przez Wszedobylscy

Malta z dzieckiem – czy ta niewielka wysepka to wymarzony kierunek na rodzinną podróż? Przez cały nasz pobyt na Malcie dużą uwagę zwracaliśmy na atrakcje dla dzieci i mamy dla Was listę miejsc, które można odwiedzić z dzieciakami podczas wakacji na wyspie. My bawiliśmy się świetnie i polecamy Maltę na rodzinne wycieczki!

Qawra: Malta National Aquarium + Plac zabaw

Akwarium znajduje się na samym końcu promenady w miejscowości Qawra, dojdziemy tu na piechotę z Bugibby lub możemy podjechać autobusem. Akwarium zostało ciekawie urządzone, mieszkają tu najróżniejsze egzotyczne gatunki ryb i zwierząt morskich. Wrażenie robi tunel, gdy nam naszymi głowami pływają rekiny oraz płaszczki. Warto zabrać ze sobą coś cieplejszego do ubrania, bo jest dość chłodno i w krótkim rękawku można zmarznąć. Wejście do akwarium jest płatne: 12,90 EUR dla dorosłych, 6 EUR dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat, najmłodsi do akwarium wchodzą bezpłatnie.

Obok akwarium znajduje się plac zabaw urządzony w stylu morskich głębin. Świetnie będą się tu bawić i maluszki i nieco starsze dzieci. W pobliżu znajduje się kawiarnia oraz toaleta, a także wielki plac do biegania.

Malta z dzieckiem
Malta z dzieckiem
Malta z dzieckiem

Bugibba: Wodny plac zabaw

Malta z dzieckiem

Położony niemal w samym sercu Bugibby wodny plac zabaw działa w sezonie (niemal do końca września) i potrafi przynieść ochłodę podczas naprawdę gorących dni. Nie ma nic lepszego niż szaleństwo w strumieniach zimnej wody. Wejście jest bezpłatne, a plac jest podzielony na trzy strefy według wieku. Na miejscu znajduje się toaleta oraz przebieralnie.

Malta z dzieckiem
Malta z dzieckiem

Bugibba, Rabat, Valletta: Pociąg turystyczny

Zwiedzanie miasta w turystycznym pociągu – czy może być większa atrakcja dla małego miłośnika komunikacji miejskiej? Kiedy tylko Ala zobaczyła ten pociąg w Valletcie, to potem w każdym z odwiedzony miasteczek chciała nimi jeździć. Taka przejażdżka trwa ok. 30 – 35 minut i jest dostępna w Bugibbie, Rabacie oraz właśnie w stolicy Malty. To fajna okazja, żeby zobaczyć największe atrakcje w mieście, nieco odpocząć, a przy tym niezła frajda dla najmłodszych. Bilety dla dorosłych kosztują 5 EUR, dla dzieci – 3 EUR.

Malta z dzieckiem
malta z dzieckiem
malta z dzieckiem

Valletta

Malta z dzieckiem

Nasze trzy ulubione miejsca dla dzieci w stolicy Malty: fontanna na placu Misrah San Gorg, plac zabaw przy Siege Bell War Memorial oraz ogrody Barrakka Gardens.

Malta z dzieckiem
Malta z dzieckiem
Malta z dzieckiem

 Mdina: Plac zabaw

Kamienne mury i ciche uliczki Mdiny może nie znajdą zbyt wielkiego uznania u najmłodszych, ale plac zabaw położony tuż przy głównej wejściowej bramy już na pewno. Miękkie podłoże, huśtawki, zjeżdżalnie, a obok jeszcze stoisko z lodami – wszystko co trzeba jest na miejscu. Niedaleko znajduje się niewielki park, w którym można schronić się przed upałem, kawiarnia i bezpłatna toaleta.

malta z dzieckiem
malta z dzieckiem
malta z dzieckiem

Mellieha: Plaża

Na Malcie znajdziemy kilka piaszczystych plaż, ale my polecamy tą w pobliżu miasta Mellieha. Można dojechać tutaj autobusem miejskim, a tutejsza plaża jest jedną z najdłuższych na wyspie. Ogromną zaletą tego miejsca jest to, że dość daleko wgłąb morza dno jest całkiem płytkie, a woda przyjemnie ciepła. Na plaży dostępne są leżaki z parasolami, toalety, niewielki stragan z akcesoriami plażowymi i do nurkowania. W pobliżu znajduje się kilkanaście restauracyjek oraz kawiarni.

malta z dzieckiem
Malta z dzieckiem
Malta z dzieckiem

Marsaxlokk

Marsaxlokk słynie przede wszystkim z odbywającego się tutaj w niedzielę targu – ten nie zbudził zbyt dużego zainteresowanie u Ali. Najbardziej podobały jej się kolorowe łódeczki, obserwacja rybek w błękitnej wodzie oraz plac zabaw.

Malta z dzieckiem
Malta z dzieckiem
Malta z dzieckiem

Bahar ic-Caghaq: Mediterraneo Marine Park

W Mediterraneo Marine Park możemy wziąć udział w niezwykłych pokazach z delfinami, lwami morskimi czy papugami. Za dodatkową opłatą możemy zaplanować nawet pływanie z delfinami, na terenie parku znajduje się plac zabaw. Wstęp płatny.

Bahar ic-Caghaq: Splash & Fun Water Park

Aquapark Splash & Fun Water Park otwarty jest od maja do października. Na miejscu czeka na nas kilka basenów, zjeżdżalni, basen ze sztucznymi falami, dodatkowo w ciągu dnia organizowane są zajęcia dla dzieci z animatorami. Wstęp płatny.

Anchor Bay: Popeye Village

Nad zatoką Anchor Bay w północnej części wyspy znajduje się Popeye Village. Wioska została zbudowana na potrzeby filmu, obecnie w ramach atrakcji można ją zwiedzać. Podczas wizyty możemy zajrzeć do bajkowych domków, przepłynąć się łodzią po zatoce, odbywają się też tutaj animacje dla dzieci. Wstęp jest płatny.

Malta z dzieckiem

Planujecie wycieczkę na Maltę? Mamy dla Was praktyczne informacje oraz wskazówki, które ułatwią Waszą podróż. Sprawdźcie, co jeszcze warto zobaczyć na wyspie! Koniecznie wybierzcie się również na pobliskie Gozo. Jeśli zastanawiacie się, gdzie zamieszkać na Malcie to polecamy Melliehę.

fot. Mediterraneo Marine Park, Splash & Fun Water Park

To może Ci się również spodobać!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej