Strona główna » Blankenberge. Belgijski kurort nadmorski

Blankenberge. Belgijski kurort nadmorski

przez Wszedobylscy

Długa piaszczysta plaża, deptak wzdłuż morza, liczne hotele, restauracje oraz kawiarnie na plaży – to wszystko brzmi bardzo wakacyjnie. Jedyne czego mi tu brakuje to palm, ale w sumie nie ma się co dziwić, bo choć jesteśmy w nadmorskim kurorcie, to znajduje się on nad Morzem Północnym. W dodatku towarzyszy nam porywisty wiatr i zdecydowanie zbyt niska temperatura. Ale te plaże… robią niesamowite wrażenie!

blankenberge26

Blankenberge to popularny belgijski kurort nadmorski, położony tylko kilkanaście minut jazdy pociągiem od Brugii. Samo miasteczko nie jest jakoś wyjątkowo atrakcyjne, raczej typowo wakacyjne z licznymi hotelami, restauracjami i sklepami.

blankenberge24

Z dworca kolejowego w kilka minut dojdziemy na plażę, nieco ukrytą za ciągiem budynków. Ale wystarczy pokonać tylko kilkanaście schodów by znaleźć się na długim deptaku. Z jednej strony wyrastają niezbyt urodziwe, betonowe hotele, z drugiej widok już zdecydowanie przyjemniejszy – kawiarnie i restauracje znalazły swoje miejsce na plaży, do gustu szczególnie przypadły nam niewielkie place zabaw dla dzieci. Oczami wyobraźni możemy zobaczyć, jak w sezonie Blankenberge tętni życiem.

blankenberge,plaza

blankenberge22

Ale na początku września jest już tutaj pusto, większość knajpek jest zamknięta, choć dalej bez problemu znajdziemy miejsce, gdzie możemy zjeść mule czy napić się kawy i zjeść gofra. Spacerowicze nieśmiało przechadzają się w tą i z powrotem po deptaku, w oddali (głównie ze względu na odpływ) na plaży widać rodziny spędzające aktywnie czas z dziećmi.

blankenberge17

Nawet w taki wietrzny i pochmurny dzień można wybrać się na plażę ze znajomymi i miło spędzić czas – ot, chociażby jak lokalni mieszkańcy.

blankenberge12

blankenberge

Na końcu 350-metrowego mola znajduje się Pavilion, w którym podziwiać możemy wystawę poświęconą faunie i florze morskiej (wejście płatne). Widok z tego miejsca na plażę oraz miasteczko robi niesamowite wrażenie, szczególnie przy tak dużym odpływie.

blankenberge,molo blankenberge,molo2

blankenberge5

blankenberge8

W Blankenberge spędziliśmy tylko kilka godzin, głównie biegając wzdłuż plaży. Jeśli planujecie się tu wybrać w rodzinnym gronie, to warto udać się np. do Sea Life z jego licznymi akwariami. Samo miasteczko może stanowić fajne miejsce na jednodniową wycieczkę, bo dla dzieciaków piasek plus wiaderko i łopatka to przecież świetna zabawa.

To może Ci się również spodobać!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej