Brugia z dzieckiem

Co robić z dzieckiem w Brugii? 5 pomysłów na udany dzień

Belgia na pierwszy rzut oka może nie wydawać się kierunkiem atrakcyjnym dla rodzin podróżujących z dziećmi, ale nic bardziej mylnego. My podczas weekendu w Brugii świetnie się bawiliśmy i mamy dla Was 5 pomysłów, co ciekawego można robić z dzieckiem w mieście.

1. Rowerem po Brugii

Ala uwielbia jeździć na rowerze – zarówno na swoim małym, jak i w foteliku czy przyczepce. Dlatego bardzo się cieszyła, że cały dzień po Brugii krążyliśmy na dwóch kółkach. Przez park, wąskie uliczki, wzdłuż jeziora. Świetny pomysł na spędzenie czasu na świeżym powietrzu i zwiedzanie w jednym! Rower miał jeszcze jedną zaletę – do wieczora ani razu nie usłyszeliśmy hasła: nogi mnie bolą.

Co robić z dzieckiem w Brugii

2. Łódką po kanałach

Dla Ali, małego miłośnika wszelkich form transportu, atrakcją było oczywiście przepłynięcie się łódką po kanałach w Brugii. Może i nie doceniła pięknej architektury, ale zachwycona była pływającymi wraz z nami łabędziami. Taki rejs trwa około pół godziny, cenowo nie nadwyręży także naszych funduszy.

brugia25

Co robić z dzieckiem w Brugii

3. Czas na zabawę

Kiedy zwiedzasz miasto z dzieckiem, a dziecko obdarzone jest niezwykle bystrym wzrokiem i z kilometra wyczuwa plac zabaw, to wiedz, że czeka Cię właśnie dłuższa przerwa. W Brugii oczywiście to Ala znalazła plac zabaw: z torem przeszkód, ławeczkami, otoczony drzewami. Dla nas to była chwila relaksu, dla Ali natomiast chwila szaleństwa. Plac zabaw znajdziecie np. w Koningin Astridpark.

Co robić z dzieckiem w Brugii

4. Czekoladowy trop

Ile jest rodzajów gofrów? I z czym można je zjeść? Z bitą śmietaną? Czekoladą? Kolorowymi groszkami? Sprawdźcie sami podczas czekoladowej wyprawy po Brugii. Warto odwiedzić też jeden z nielicznych sklepów, gdzie powstają domowego wyrobu czekoladki: Chocolatier Dumon. W Brugii znajduje się także Choco-Story, czyli muzeum czekolady. A jeśli wybieracie się do Choco-Story to nie możecie ominąć kolejnego oryginalnego muzeum Frietmuseum, poświęconego ziemniakowi oraz sposobom wytwarzania belgijskich frytek.

Co robić z dzieckiem w Brugii

5. Dzień pełen rozrywek

Delfinarium, wewnętrzny plac zabaw, park rozrywki z karuzelami, minigolf czy wodny plac zabaw – takie atrakcje czekają na rodziny z dziećmi w Boudewijn Seapark. I chociaż nie udało nam się osobiście odwiedzić tego miejsca, to na pewno świetnie nadaje się ono na rodzinną wycieczkę. Wejście do Boudewijn Seapark jest płatne.

Boudewijn Seapark

Boudewijn Seapark1

fot. boudewijnseapark.be

Podziel się informacją ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Email this to someone
email