Strona główna » Co robić z dzieckiem w Brugii? 5 pomysłów na udany dzień

Co robić z dzieckiem w Brugii? 5 pomysłów na udany dzień

przez Wszedobylscy
Brugia z dzieckiem

Belgia na pierwszy rzut oka może nie wydawać się kierunkiem atrakcyjnym dla rodzin podróżujących z dziećmi, ale nic bardziej mylnego. My podczas weekendu w Brugii świetnie się bawiliśmy i mamy dla Was 5 pomysłów, co ciekawego można robić z dzieckiem w mieście.

1. Rowerem po Brugii

Ala uwielbia jeździć na rowerze – zarówno na swoim małym, jak i w foteliku czy przyczepce. Dlatego bardzo się cieszyła, że cały dzień po Brugii krążyliśmy na dwóch kółkach. Przez park, wąskie uliczki, wzdłuż jeziora. Świetny pomysł na spędzenie czasu na świeżym powietrzu i zwiedzanie w jednym! Rower miał jeszcze jedną zaletę – do wieczora ani razu nie usłyszeliśmy hasła: nogi mnie bolą.

Co robić z dzieckiem w Brugii

2. Łódką po kanałach

Dla Ali, małego miłośnika wszelkich form transportu, atrakcją było oczywiście przepłynięcie się łódką po kanałach w Brugii. Może i nie doceniła pięknej architektury, ale zachwycona była pływającymi wraz z nami łabędziami. Taki rejs trwa około pół godziny, cenowo nie nadwyręży także naszych funduszy.

brugia25

Co robić z dzieckiem w Brugii

3. Czas na zabawę

Kiedy zwiedzasz miasto z dzieckiem, a dziecko obdarzone jest niezwykle bystrym wzrokiem i z kilometra wyczuwa plac zabaw, to wiedz, że czeka Cię właśnie dłuższa przerwa. W Brugii oczywiście to Ala znalazła plac zabaw: z torem przeszkód, ławeczkami, otoczony drzewami. Dla nas to była chwila relaksu, dla Ali natomiast chwila szaleństwa. Plac zabaw znajdziecie np. w Koningin Astridpark.

Co robić z dzieckiem w Brugii

4. Czekoladowy trop

Ile jest rodzajów gofrów? I z czym można je zjeść? Z bitą śmietaną? Czekoladą? Kolorowymi groszkami? Sprawdźcie sami podczas czekoladowej wyprawy po Brugii. Warto odwiedzić też jeden z nielicznych sklepów, gdzie powstają domowego wyrobu czekoladki: Chocolatier Dumon. W Brugii znajduje się także Choco-Story, czyli muzeum czekolady. A jeśli wybieracie się do Choco-Story to nie możecie ominąć kolejnego oryginalnego muzeum Frietmuseum, poświęconego ziemniakowi oraz sposobom wytwarzania belgijskich frytek.

Co robić z dzieckiem w Brugii

5. Dzień pełen rozrywek

Delfinarium, wewnętrzny plac zabaw, park rozrywki z karuzelami, minigolf czy wodny plac zabaw – takie atrakcje czekają na rodziny z dziećmi w Boudewijn Seapark. I chociaż nie udało nam się osobiście odwiedzić tego miejsca, to na pewno świetnie nadaje się ono na rodzinną wycieczkę. Wejście do Boudewijn Seapark jest płatne.

fot. boudewijnseapark.be

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej