Z wizytą w Legolandzie w Danii

Budynki zbudowane z klocków LEGO, karuzele, kolejki górskie i wiele, wiele innych atrakcji – witajcie w największym na świecie Legolandzie w Billund w Danii. Marzenie chyba każdego dziecka. Rodziców zresztą też, bo kiedy byliśmy mali, to oboje uwielbialiśmy się bawić klockami LEGO. Rodzinna wizyta w duńskim Legolandzie była dla nas ogromną frajdą i świetną zabawą.

legoland18

Legoland w Billund odwiedziliśmy na początku października. Obecnie z Gdańska możemy bezpośrednio polecieć liniami Wizz Air do Billund dwa razy w tygodniu, loty są tak zaplanowane, że można wybrać się do Danii na weekend. Ceny biletów są bardzo przystępne, za przelot w dwie strony z Gdańska do Billund zapłacimy nawet 78 PLN w dwie strony, do tego należy ewentualnie doliczyć opłatę za bagaż rejestrowany lub większy bagaż podręczny, ale przy weekendowym wypadzie można spokojnie zapakować się i w mały bagaż podręczny. Lot z Gdańska do Billund trwa niecałą godzinę, dzieci nie zdążą się nawet znudzić po drodze. Przy sprzyjających wiatrach Legoland oraz Lalandię można zobaczyć już przy lądowaniu, oba obiekty położone są praktycznie przy samym lotnisku.

legoland24

Legoland jest otwarty od końca marca do końca października. Wczesną wiosną oraz jesienią nie są czynne wszystkie atrakcje, jak na przykład wodny plac zabaw. Nam trafiła się całkiem przyjemna pogoda jak na jesień w Danii – temperatura w porywach nie przekraczała co prawda 10 stopni, ale nie padało i było wręcz słonecznie. A do tego akurat w tamtym tygodniu w Legolandzie świętowano Halloween, więc wszystko było pięknie przystrojone dyniami, tu i ówdzie czaiły się też potwory.

halloween,legoland

halloween

legoland20

legoland22

legoland7

legoland12

Legoland to przede wszystkim park rozrywki dla rodzin z dziećmi, ale świetnie będą się tu bawić również dorośli. My odwiedziliśmy Legoland we trójkę, z naszą 4,5 letnią córką. Park podzielony jest na różne strefy: Miniland, gdzie znajdują się miniaturowe miasteczka zbudowane z klocków LEGO, plac zabaw DUPLO dla najmłodszych, szkoła jazdy SEAT Traffic School, karuzele, safari, łódki dla dzieci, a im wgłąb parku się udajemy tym atrakcje stają się coraz większe i dla starszych.

legoland8

legoland9

legoland10

legoland13

legoland14

legoland15

Wstęp do różnych atrakcji typu karuzele, kolejki górskie, pirackie łódki jest uzależniony od wzrostu dziecka, nie od wieku. Z wielu z nich małe dzieci mogą korzystać tylko pod opieką osoby dorosłej, ale takie rodzinne przejażdżki to sama frajda! Ala obecnie mierzy nieco ponad 100 cm i skorzystać mogła już z większości atrakcji. Jednak największe i najszybsze atrakcje dostępne są dla dzieci powyżej 120 cm wzrostu – warto o tym pamiętać planując podróż z dziećmi do Legolandu, żeby mogły najbardziej skorzystać z wizyty w parku rozrywki.

legoland17

legoland19

legoland2

legoland4

Cały dzień wystarczy nam, by spokojnie obejść cały park i skorzystać z różnych atrakcji. Ali najbardziej podobały się żabki, pływanie łódką między słynnymi budowlami zbudowanymi z klocków oraz kolejka górska “Dragon”. Tą ostatnią atrakcję zaliczyliśmy w sumie trzy razy.

legoland21

legoland6

legoland3

Na terenie parku znajduje się kilkanaście punktów gastronomicznych, bardzo popularną przekąską są hot-dogi oraz burgery, ale znajdziemy też tutaj pizzerię (pizza dla dorosłych od 100 DKK, dla dzieci od 79 DKK), restaurację utrzymaną w stylu Dzikiego Zachodu czy lokale oferujące bufet szwedzki. Ceny niestety są dość wysokie, wiele rodzin decyduje się na własny prowiant, który można spożyć w jednym z wyznaczonych miejsc.

pizza

Legoland jest też najlepiej przystosowanym miejscem dla rodzin z dziećmi, jakie do tej pory udało mi się odwiedzić. Wszystko tu jest przemyślane, żeby ułatwić i umilić nam pobyt. Przy wejściu do parku możemy wypożyczyć wózek dla dziecka lub większy wózek, w którym można wygodnie przewozić także plecaki. Samo poruszanie się po parku nie sprawia żadnych problemów dla rodziców z dziećmi w wózkach, park jest też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W razie nagłej potrzeby szybko i bez problemu znajdziemy toaletę, w każdej z nich znajduje się też przewijak dla najmłodszych. Pomyślano także o tym, by dzieci nie nudziły się w kolejce do kolejnych atrakcji – w strategicznych miejscach umieszczone zostały wielkie pojemniki z klockami LEGO.

legoland,thankyou

Many thanks to LEGOLAND Billund Resort and Jens Morch from polennu.dk for their time and help with out visit in Denmark.

Podziel się informacją ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Email this to someone
email