Strona główna » Wine Safari. Degustacja słowackich win

Wine Safari. Degustacja słowackich win

przez Wszedobylscy

Jeśli przyjechaliście do Bratysławy to znaczy, że właśnie znaleźliście się na Małokarpackim Szlaku Winnym. To wyśmienita okazja, żeby bliżej zapoznać się ze słowackimi winami. A wierzcie mi, że warto! Tym bardziej, że w pobliżu Bratysławy znajduje się miejscowość Svätý Jur, gdzie winiarska tradycja sięga aż średniowiecza. I to właśnie tutaj możecie wybrać się na niezwykłą wycieczkę: Wine Safari.

Naszą przygodę na szlaku winnym zaczynamy w VinoCentrum, sklepie pełnym lokalnych win. Właściciele postawili sobie za cel promocję właśnie tutejszych winiarzy oraz ich wyrobów – możemy wybrać się tu na degustację i na zakupy, a przy okazji dowiedzieć się co nieco o dawnych tradycjach i historii tego regionu.

Spod VinoCentrum ruszamy na Wine Safari – po stromych zboczach winnic będziemy poruszać się zabytkowym pojazdem Pingzauer. O ile klasycznie zwiedzaliśmy już słowackie winnice i kosztowaliśmy win w kilku piwnicach to taka winna wyprawa była zupełnie nowym i ekscytującym doświadczeniem. Do tej pory jestem zdumiona, jak wjechaliśmy tym sześciokołowym pojazdem pod niektóre górki.

Jak przystało na prawdziwe safari przejeżdżamy przez kolejne pagórki podziwiając… winnice. Co jakiś czas zatrzymujemy się na degustację win. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji spróbować słowackich win, to koniecznie musicie to nadrobić! Są świeże, pełne aromatu i smaku.

Jest wino, są i przekąski! W przerwie między jedną a drugą degustacją skosztować można lokalnych wyrobów: świeżego chleba, pysznych serów czy lekko pikantnej kiełbasy paprykowej.

Coś dla ciała, coś dla ducha. Wine Safari to nie tylko możliwość posmakowania lokalnych win – podczas wycieczki podziwiać można przepiękny widok na Svätý Jur i okolice. Przy dobrej pogodzie widać nawet Bratysławę.

W trakcie takiej zorganizowanej przejażdżki zobaczyć można również inne ciekawe atrakcje w samym mieście: ruiny Synagogi, zabytkowy kościół Svätého Juraja czy klasztor Piaristický. Przysłowiową wisienką na torcie jest wizyta w Renesančný Dom, którego historia sięga XVII wieku. Degustacja wina w tutejszych starych piwnicach to czysta przyjemność. I nie wyjedziecie stąd z pustymi rękami!

 Region Bratysławski zwiedzaliśmy na zaproszenie lokalnej organizacji turystycznej GoBratislava.

To może Ci się również spodobać!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej