Strona główna » Wenecja w jeden dzień. Co warto zobaczyć?

Wenecja w jeden dzień. Co warto zobaczyć?

przez Wszedobylscy

Bogato zdobione budynki położone nad kanałami, architektura oraz nietypowe położenie – to wyróżnia Wenecję spośród innych miast. Bywa zatłoczone, zalewane wodą i dość drogie, ale warto tu przyjechać. Mamy dla Was pięć rzeczy, które trzeba zrobić będąc w Wenecji.

1. Odwiedź plac św. Marka

W najstarszej części miasta znajduje się najbardziej znany plac w Wenecji – plac św. Marka. Spacerując dookoła placu odwiedzić możemy Bazylikę św. Marka – kościół został zbudowany w ciekawym stylu bizantyjskim. Bazylikę możemy zwiedzić bezpłatnie, bilety wstępu musimy nabyć, jeśli chcemy odwiedzić skarbiec, muzeum św. Marka czy wejść na dzwonnicę. Plac św. Marka regularnie jest zalewany przez wodę z kanałów, ustawiane są wtedy specjalnie kładki dla pieszych.

Przy Piazzetta San Marco, placyku położony między placem św. Marka a Kanałem znajduje się Pałac Dożów (wejście płatne), kiedyś siedziba władców Wenecji, obecnie muzeum Museo dell’Opera. Pierwsze piętro Pałacu Dożów z więzieniem łączy słynny na całym świecie Most Westchnień – według legendy skazańcy prowadzeni do więzienia przechodzili przez most i tęsknie wzdychali za pięknym widokiem, który czasem okazywał się ostatnim takim pięknym widokiem, jaki zobaczyli w swoim życiu.

plac,sw,marka

most,westchnien

2. Spaceruj po uliczkach

Prawdziwego uroku Wenecji należy szukać w małych, bocznych uliczkach – wystarczy zapuścić się gdzieś dalej od placu św. Marka, a do razu robi się mniej tłoczno, a równie ciekawie.

wenecja1

wenecja2

wenecja3

3. Westchnij na moście

Najlepszy widok na Canal Grande w Wenecji roztacza się z mostu Rialto – najstarszego mostu w mieście, jednego z czterech mostów nad wielkim kanałem. Sam kanał ma kształt odwróconej litery S, dzieli miasto na dwie części, łączy lagunę wenecką (do której przypływają wielkie wycieczkowce) z kanałem św. Marka.

kanal,wenecja

4. Popłyń wodną taksówką

Wycieczka gondolą, choć romantyczna, jest niestety dość droga. W zamian za to na wycieczkę po kanałach możemy wybrać się wodną taksówką. To podstawowy transport po mieście. Miasto od strony wody prezentuje się naprawdę ciekawie.

wodna,taxi,wenecja

wodna,taxi,wenecja1

gondola

5. Wybierz się na Murano

Taksówką wodną popłyń na kolorową wyspę Murano, gdzie zajrzeć warto do jednego z zakładów, gdzie wytwarzane jest szkło – na własne oczy możemy zobaczyć, jak za pomocą rąk powstają szklane cudeńka.

murano

To może Ci się również spodobać!

2 komentarze

Dorota Misiola Solarek 18 marca 2017 - 19:23

Witam 🙂 Gdzie proponujecie nocleg w Wenecji ( w dobrej cenie ). U nas również 2+1 🙂

Odpowiedz
Wszedobylscy 19 marca 2017 - 09:48

Nie nocowaliśmy w samej Wenecji ze względu na zawrotne ceny, ale od innych podróżujących rodzin wiem, że korzystali z pobliskich kempingów i byli bardzo zadowoleni.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej