Strona główna » Świąteczny klimat Salzburga

Świąteczny klimat Salzburga

przez Wszedobylscy

W poszukiwaniu świątecznego nastroju wybieramy się na wieczorny spacer po Starym Mieście w Salzburgu. Ze względu na jej historię oraz urok, starówka została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Unesco.

Salzburg o tej porze roku jest pięknie ustrojony. Największy w mieście jarmark to Christkindlmarkt, który odbywa się co roku przy Domplatz i Residenzplatz. Nad świątecznymi straganami na placu katedralnym unosi się zapach grzanego wina.

jarmark

Na jarmarku kupimy między innymi ozdoby choinkowe i prezenty, a w zimowy wieczór rozgrzeje nas glühwein oraz austriackie przysmaki.

jarmark1

stragan

W poszukiwaniu świątecznego nastroju warto wybrać się również na Hellbrunner Adventzaubers, gdzie przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji dla dzieci, np. ognisko z możliwością pieczenia kiełbasek czy przejażdżki na kucyku. Świąteczne bazarki znajdziemy również na placu Mirabell czy w ogródku restauracji Sternbräu.

jarmark2

Salzburg słynie również jako miejsce narodzin Mozarta oraz Felixa Baumgartnera. Spacerując po mieście na pewno nie ominiemy domu przy Getreidegasse 9, w którym urodził się słynny kompozytor.  W Salzburgu urodził się także Joseph Mohr, autor znanej wszystkim kolędy „Cicha noc”.

mozart

Getreidegasse to główna ulica Stare Miasta w Salzburgu. Warto zwrócić uwagę na charakterystyczne szyldy nad sklepami – wszystkie muszą być utrzymane w podobnym stylu.

ulica2

ulica

W otwartej w 1890 roku kawiarni Cafe Fürst kupimy oryginalne Mozartkugel – czekoladowe kulki z orzechem i marcepanem. W Salzburgu działa również jedna z najstarszych w Europie Zachodniej kawiarni Café Tomaselli.

mozartkugel

mozartkugel1

Choć w Salzburgu udało nam się spędzić tylko jeden wieczór, to tutejszy jarmark świąteczny należy do najpiękniejszych, jakie udało nam się do tej pory zobaczyć.

staremiasto

To może Ci się również spodobać!

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej