Świąteczny klimat Salzburga

W poszukiwaniu świątecznego nastroju wybieramy się na wieczorny spacer po Starym Mieście w Salzburgu. Ze względu na jej historię oraz urok, starówka została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Unesco.

Salzburg o tej porze roku jest pięknie ustrojony. Największy w mieście jarmark to Christkindlmarkt, który odbywa się co roku przy Domplatz i Residenzplatz. Nad świątecznymi straganami na placu katedralnym unosi się zapach grzanego wina.

jarmark

Na jarmarku kupimy między innymi ozdoby choinkowe i prezenty, a w zimowy wieczór rozgrzeje nas glühwein oraz austriackie przysmaki.

jarmark1

stragan

W poszukiwaniu świątecznego nastroju warto wybrać się również na Hellbrunner Adventzaubers, gdzie przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji dla dzieci, np. ognisko z możliwością pieczenia kiełbasek czy przejażdżki na kucyku. Świąteczne bazarki znajdziemy również na placu Mirabell czy w ogródku restauracji Sternbräu.

jarmark2

Salzburg słynie również jako miejsce narodzin Mozarta oraz Felixa Baumgartnera. Spacerując po mieście na pewno nie ominiemy domu przy Getreidegasse 9, w którym urodził się słynny kompozytor.  W Salzburgu urodził się także Joseph Mohr, autor znanej wszystkim kolędy “Cicha noc”.

mozart

Getreidegasse to główna ulica Stare Miasta w Salzburgu. Warto zwrócić uwagę na charakterystyczne szyldy nad sklepami – wszystkie muszą być utrzymane w podobnym stylu.

ulica2

ulica

W otwartej w 1890 roku kawiarni Cafe Fürst kupimy oryginalne Mozartkugel – czekoladowe kulki z orzechem i marcepanem. W Salzburgu działa również jedna z najstarszych w Europie Zachodniej kawiarni Café Tomaselli.

mozartkugel

mozartkugel1

Choć w Salzburgu udało nam się spędzić tylko jeden wieczór, to tutejszy jarmark świąteczny należy do najpiękniejszych, jakie udało nam się do tej pory zobaczyć.

staremiasto

Podziel się informacją ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Email this to someone
email