Świąteczny klimat Londynu

Lubię odwiedzać miasta w okresie przedświątecznym – są pięknie przystrojone, odbywają się jarmarki. Jednym z moich ulubionych miast, gdzie można poczuć świąteczny klimat jest Londyn.

Hyde Park

Co roku na terenie Hyde Parku w okresie przedświątecznym rusza Winter Wonderland (wejście bezpłatne, atrakcje na miejscu dodatkowo płatne). Możemy przejechać się na diabelskim młynie, pojeździć na łyżwach na lodowisku czy zobaczyć rzeźby wykute w lodzie. Dzieci mogą bezpłatnie udać się na wizytę do groty Mikołaja – Santa Land Grotto, gdzie każdy otrzymuje drobny upominek oraz może zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Mikołaj w swojej siedzibie jest dostępny codziennie od 10:00 do 18:00.

winter

Na jarmarku świątecznym możemy kupić wyroby artystyczne oraz ozdoby świąteczne. To również świetna okazja na spróbowanie typowo świątecznych specjałów – w bawarskiej wiosce napijemy się glühwein (grzanego wina) i zjemy niemieckie kiełbaski. Skosztować możemy również hiszpańskich churro i napić się gorącej czekolady. Odwiedziny w Winter Wonderland to świetna rozrywka dla wszystkich, naprawdę można poczuć to klimat zbliżających się Świąt.

winter2

Świąteczny nastrój na mieście

Koniecznie trzeba się wybrać na Trafalgar Square, gdzie co roku stoi pięknie przystrojona choinka, a grupy śpiewające kolędy i świąteczne piosenki zbierają datki dla organizacji charytatywnych. Kolęd przy blasku zapalonych świec posłuchamy również w kościele St Martin-in-the-Fields.

trafalgarsquare

Świątecznie i bajecznie przystrojony jest również Covent Garden, z licznymi kolorowymi światełkami oraz choinką.

coventgarden

Okolice Oxford Street

Położona obok Hyde Parku najbardziej znana ulica handlowa w Londynie na okres świąteczny jest pięknie przystrojona. Szczególnie warto zajrzeć tutaj w godzinach wieczornych, kiedy wszystkie ozdoby mienią się pełną paletą kolorów.

oxford

Spacerując po Oxford Street warto również zajrzeć do domów handlowych: Selfridges czy Debenhams – co roku przygotowują one wspaniałe świąteczne wystawy. Z Oxford Street możemy skręcić w również pięknie i ciekawie ustrojoną Carnaby Street.

CARNABY STREET CHRISTMAS DECORATIONS

Lodowiska w Londynie

Zimową porą warto wybrać się na jedno z lodowisk w Londynie. Najbardziej popularną świąteczną atrakcją jest wizyta na lodowisku przy Somerset House. Równie popularna jest ślizgawka przy London Eye oraz Muzeum Historii Naturalnej na South Kensington. Na łyżwy możemy się także wybrać do dzielnicy Canary Wharf, ślizgawka znajduje się przy Canada Square.

lodowisko

4 thoughts on “Świąteczny klimat Londynu”

  1. w Londynie nigdy nie byłam, ale jeśli już miałabym się wybrać, to właśnie w tym magicznym okresie o którym piszesz. 🙂 na zdjęciach wszystko prezentuje się fantastycznie, więc w rzeczywistości musi być jeszcze lepiej. 🙂 tam dopiero można poczuć magię Świąt. 🙂
    pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *