Osada Sławutowo. Odkryj średniowieczne zwyczaje

Czym głównie zajmował się średniowieczny lud? Co jadano na kolację w średniowieczu? Jak rozpalano kiedyś ogień? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, to musicie koniecznie odwiedzić Osadę Sławutowo.

twojemapy_sbawutowo

Rekonstrukcja średniowiecznej osady znajduje się w niewielkiej wsi Sławutowo. Wystarczy skręcić z głównej trasy prowadzącej z Trójmiasta na Półwysep Helski, by znaleźć się w zupełnie innym świecie. W słowiańskiej osadzie znajduje się osiem drewnianych chat, a wszystko otoczone jest drewnianą palisadą. Na terenie osady “mieszka” garncarz, tkaczka, zielarz, specjalista od broni czy piekarz. To oni oprowadzają zwiedzających po osadzie, a ich opowieści pełne są ciekawostek – z uwagą przysłuchiwać się im będą i dzieci i dorośli.

Osada Sławutowo

Osada Sławutowo

Osada Sławutowo

Drewniane chaty pokryte strzechą zostały wybudowane z dbałością o szczegóły. W każdej chacie możemy zobaczyć, jak kiedyś mieszkali Słowianie, czy łóżko obłożone słomą było wygodne, jak przygotowywano posiłki, ile pracy zajmowało uszycie ubrania. Ale wizyta w Osadzie Sławutowo to nie tylko możliwość, by zobaczyć jak wyglądało życie tysiąc lat temu. Na własnej skórze możemy sprawdzić, jak to było żyć w średniowieczu! Bez prądu, porcelanowej zastawy czy ubrań z popularnych sieciówek. Bo w  Osadzie odbywają się różne ciekawe warsztaty: możemy lepić garnki z gliny, tkać, filcować czy piec podpłomyki.

Osada Sławutowo

Osada Sławutowo

Osada Sławutowo

Osada Sławutowo

Szczególnie to ostatnie cieszy się największą popularnością. A jeśli przyjedziecie tutaj większą grupą to pracownicy Osady przygotują specjalne gry dla dzieciaków. Takie wymagające logicznego myślenia, sprawności oraz umiejętności przewodzenia swoimi osadnikami. Dodatkową atrakcją jest możliwość zrobienia ogniska czy pikniku. Lubimy takie oryginalne miejsca, w których nie tylko można się bawić, ale przy okazji czegoś się dowiedzieć, nauczyć. Z naszej strony ogromne ukłony dla wszystkich pracowników Osady, którzy z niezwykłą pasją i w niesamowicie wciągający sposób potrafią opowiadać o średniowiecznych czasach.

Osada Sławutowo

Osada Sławutowo

Osada Sławutowo


Odkryjcie z nami województwo pomorskie! Wybierzcie się do historycznej Krainy w kratę. Odwiedźcie uroczą Ustkę, gdzie mieszka syrenka – to miejsce świetnie nadaje się na spokojne, rodzinne wakacje. Polecamy Wam również wizytę na naszych ukochanych Kaszubach – można tu przenocować w wiatraku, odwiedzić Muzeum Ceramiki, popływać kajakiem po licznych jeziorach i po prostu odpocząć. Kaszuby można zwiedzać także Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny – to idealna trasa na rower i niezwykle przy tym apetyczna. Na Kaszubach polecamy też bardzo wyjątkowe noclegi: Czaplowisko z sauną i banią, swojską Agroturystykę Pod Lipą czy świetnie przygotowaną dla rodzin z dziećmi Dolinę Charlotty.

Podziel się informacją ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Email this to someone
email