Strona główna » Kajaki na Pomorzu: Spływ Piaśnicą

Kajaki na Pomorzu: Spływ Piaśnicą

przez Wszedobylscy
Spływ kajakowy Piaśnicą

Czy wiecie, że na Pomorzu mamy ponad 1600 km szlaków kajakowych? Trasy są niezwykle malownicze, a przy ponad trzydziestu spławnych rzekach każdy znajdzie coś dla siebie. Pomorskie szlaki są odpowiednie dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wiosłem, jak i dla bardziej wymagających. Zaplanujecie u nas zarówno kilkugodzinny spływ, jak i tygodniową wyprawę. Początkującym, ale także tym, którzy cenią piękną naturę polecamy spływ kajakowy Piaśnicą. To bardzo atrakcyjna, a przy tym krótka i łatwa trasa, z którą poradzą sobie nawet Ci, którzy po raz pierwszy wsiadają do kajaka. Gotowi? Wiosłujemy!

Spływ kajakowy Piaśnicą można rozpocząć przy śluzie na Jeziorze Żarnowieckim lub przy Przystani Piaśnica. W praktyce miejsce startu zależy od tego, którą wypożyczalnię sprzętu wodnego wybierzemy. Przy obu miejscówkach znajduje się parking, na którym można zostawić samochód.

Spływ kajakowy Piaśnicą

Spływ kajakowy Piaśnicą

Cała trasa spływu liczy około 7 kilometrów i można ją pokonać w dwie godziny. Ze względu na nurt rzeki szlak można spokojnie przepłynąć nawet w dwie strony. Trasa jest łatwa – po drodze nie trzeba się mierzyć z żadnymi przeszkodami, nie ma też żadnych przenosek. A widoki? Bezcenne!

Spływ kajakowy Piaśnicą

Szlak kajakowy wiedzie przez Nadmorski Park Krajobrazowy. Na odcinku, na którym odbywają się spływy, podziwiać możemy piękno rezerwatu Piaśnickie Łąki. Rzeka wije się między polami i łąkami, gdzie wprawne oko może wypatrzyć m.in. sarny, jelenie, bociany czy żurawie.

Spływ kajakowy Piaśnicą

Z każdym pokonanym kilometrem zmienia się też krajobraz. Piaśnicę miejscami otaczają wysokie nawet na trzy metry trzciny, a chwilę później już płyniemy przez coraz gęstszy las.

Spływ kajakowy Piaśnicą

Spływ kajakowy Piaśnicą

Trzciny

Piaśnica kajakiem

Spływ kajakowy Piaśnicą

Spływ kajakowy Piaśnicą kończy się spektakularnie, bo tuż przy plaży w Dębkach, gdzie rzeka uchodzi prosto do morza. Można podpłynąć kajakiem prawie do samego Bałtyku!

Spływ kajakowy Piaśnicą

Spływ kajakowy Piaśnicą

Kajaki na brzeg wyciąga się nieco wcześniej, a o dokładny miejscu zakończenia spływu informuje wypożyczalnia. Po zakończonej wycieczce obsługa odwozi uczestników (a przynajmniej kierowcę samochodu) na parking. Pozostali mogą w tym czasie zrelaksować się na plaży, a wiedzcie, że ta okolica to jeden z najpiękniejszych fragmentów całego wybrzeża. Szczególnie o zachodzie słońca!

Dębki

Dębki

Spływ kajakowy Piaśnicą to świetny pomysł zarówno na rodzinną wycieczkę, jak i wypad ze znajomymi. Aktywnie, choć niewielkim nakładem sił, i przyjemnie można spędzić czas pośród natury. Pięknie wspomnienia – gwarantowane!

Pomorskie Trasy Kajakowe

Spływy Piaśnicą odbywają się od maja do połowy września (w zależności od pogody). Wynajem kajaka kosztuje ok. 35 PLN od osoby (przy kajaku dwuosobowym). W cenę wliczone jest wypożyczenie sprzętu i kamizelki asekuracyjnej oraz transport kierowcy po zakończonym spływie do miejsca startu. Za dostawkę dla dziecka (poniżej piątego roku życia) trzeba zazwyczaj dopłacić kilkanaście złotych.

Piaśnica

Firm organizujących spływy kajakowe Piaśnicą jest całkiem sporo, mają bardzo zbliżona ofertę, więc podpowiadamy Wam kilka kontaktów:

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej