Spacer po Londynie. 5 propozycji na piesze wycieczki

Planujecie krótki wypad do Londynu? Chcielibyście zobaczyć jak najwięcej atrakcji w ciągu jednego dnia? Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji pieszych wycieczek po Londynie: wzdłuż Tamizy, przez zielone parki Londynu czy wędrówkę po wschodniej części miasta. To co, idziecie z nami na spacer po Londynie?

 

Spacer po Londynie wzdłuż Tamizy

Start: Big Ben. Koniec: Monument

Przybliżony czas: 1h 30 min. Odległość: 6,5 km

Nasz spacer wzdłuż Tamizy zaczynamy spod Westminster – tu znajdują się m.in. katedra Westminster Abbey, Parlament oraz Big Ben. Przechodzimy na drugą stronę rzeki mostem Westminster Bridge i skręcamy w lewo, w stronę London Eye. Po drodze mijamy County Hall, byłą siedzibę Rady Wielkiego Londynu, muzeum Dali Universe, Oko Londynu, ogrody Jubilee Gardens oraz akwarium London Aquarium. Dalej spacerujemy wzdłuż nabrzeża, mijając Southbank Centre, czyli jedno z największych centrów sztuki, teatr National Theatre oraz charakterystyczny budynek dawnej elektrowni, a obecnie galerii sztuki współczesnej Tate Modern. Na Bankside znajduje się także teatr szekspirowski, The Globe.

Za mostem Southwark w doku umieszczono rekonstrukcję galeonu Francisa Drake’a, Golden Hinde. W pobliżu znajduje się jeden z największych zabytkowych kościołów, Southwark Cathedral, a także jedno z największych targowisk w Londynie: Borough Market. Kontynuując nasz spacer wzdłuż Tamizy mijamy krążownik HMS Belfast, który uczestniczył w II wojnie światowej, aż dochodzimy do mostu Tower Bridge, po drodze rzucając okiem na charakterystyczny budynek w kształcie jajka, czyli City Hall. Przechodzimy na drugą stronę rzeki przez Tower Bridge i kierujemy się w prawą stronę, by zajrzeć na chwilę do doku św. Katarzyny.

Przechodzimy pod mostem Tower Bridge i znajdujemy się przy twierdzy Tower of London, w tle możemy zobaczyć także szklane budynki dzielnicy finansowej City. Kierujemy się wzdłuż Tamizy z powrotem w stronę Westminster i dochodzimy do pomnika Monument zbudowanego przez Christophera Wrena, a który upamiętnia klęskę, jaką spowodował wielki pożar w 1666 roku. Warto wejść na górę pomnika Monument, skąd roztacza się ładny widok na miasto.


Zielony Londyn

Start: Big Ben. Koniec: Kensington Palace

Przybliżony czas: 2h. Odległość: 9 km

Nasz spacer ponownie rozpoczynamy spod Westminster, tym razem ruszamy w stronę ulicy Whitehall – mijamy 10 Downing Street, gdzie znajduje się rezydencja premiera Anglii, i dochodzimy do budynków komendy głównej sił zbrojnych, czyli Horse Guards. Przechodzimy przez stylowe przejście i przed nami rozpościera się widok na St James’s Park. Kiedy przejdziemy przez park znajdziemy się przed rezydencją królewską, czyli pałacem Buckingham. Na dalszy spacer udajemy się przez Green Park w stronę kolejnego królewskiego parku, Hyde Park. W parku znajduje się jezioro Serpentine, które przyciąga amatorów pływania – możemy tu wypożyczyć łódkę. Za jeziorem znajdują się ogrody Kensington Gardens oraz rezydencja Kensington Palace.


Serce Londynu

Start: Big Ben. Koniec: Katedra St Paul’s

Przybliżony czas: 1h 15 min. Odległość: 5,8 km

Spacer zaczynamy spod Westminster i ulicą Whitehall kierujemy się w stronę Trafalgar Square, gdzie znajdują się galerie: National Gallery, National Portrait Gallery, a także kolumna Nelsona oraz kościół St Martin-in-the-Fields. Dalej udajemy się w stronę Leicester Square (skupisko największych kin), skąd możemy na chwilę skręcić na Picadilly Circus, gdzie znajduje się posąg Erosa. Z Leicester Square spacerem kierujemy się na chińską dzielnicę Chinatown i dalej w stronę Soho. Idziemy dalej, aż dotrzemy do Covent Garden, gdzie znajduje się Royal Opera House, Covent Garden Market czy muzeum London Transport Museum. Kierujemy się w stronę nabrzeża i kontynuujemy nasz spacer wzdłuż Tamizy, mijając Somerset House, a za mostem Blackfriars skręcamy w lewo w stronę katedry St Paul’s Cathedral.


Z Małej Wenecji do Camden

Start: Little Venice. Koniec: Madame Tussauds

Przybliżony czas: 1h 30 min. Odległość: 7,2 km

Nasz spacer zaczynamy od Little Venice, skąd następnie kierujemy się w prawą stronę wzdłuż kanału Regent’s Canal, po którym pływają wąskie, kolorowe barki. Podczas spaceru mijamy m.in. park Regent’s Park, londyńskie zoo aż dochodzimy do Camden Lock Market, gdzie koniecznie musimy zajrzeć do tutejszych sklepów oraz stoisk sprzedających najróżniejsze, bardzo oryginalne rzeczy i zjeść posiłek w jednej z orientalnych knajpek. Z Camden Town następnie udajemy się do Regent’s Park i dalej przez Queen Mary’s Garden dojdziemy do dwóch atrakcji turystycznych: Madame Tussauds oraz muzeum Sherlocka Holmesa.


Statkiem na Greenwich + Canary Wharf

Start: Westminster Pier. Koniec: Canary Wharf

Przybliżony czas: 2h 30 min. Odległość (pieszo): 8 km

Zgodnie z tradycją do Greenwich we wschodniej części Londynu przybędziemy drogą rzeczną – startujemy na Westminster Pier, skąd statkiem w 40 minut dopłyniemy do Greenwich Pier. Tuż przy nabrzeżu znajduje się Cutty Sark, XIX wieczny kliper herbaciany. Dalej możemy przejść do Naval College Garden i National Maritime Museum, skąd wspinamy się pod górę do Royal Obervatory Greenwich. Z góry rozpościera się piękny widok na miasto: Canary Wharf, Millenium Dome, a przy słonecznej pogodzie widać nawet zarysy stadionu Wembley. Warto udać się wgłąb parku by zajrzeć do uroczego różanego ogrodu, wybrać się nad staw, usiąść na trawie przy okrągłej estradzie, gdzie czasem pogrywa orkiestra. Wracając z parku w stronę nabrzeża możemy zajrzeć na Greenwich Market. Dalej tunelem pod Tamizą przechodzimy na Isle of Dogs, skąd przez Millwall Park i Mudchute Park&Farm kierujemy się w stronę doków. Spacerując wzdłuż doków dochodzimy do dzielnicy biznesowej Canary Wharf. Warto udać się w stronę Museum of London Docklands i na nabrzeże, gdzie znajdują się liczne restauracje i bary.


Podziel się informacją ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
1Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Email this to someone
email