Strona główna » Spacer w chmurach. Sky Walk w Świeradowie-Zdroju

Spacer w chmurach. Sky Walk w Świeradowie-Zdroju

przez Wszedobylscy
Sky Walk w Świeradowie Zdroju

Sky Walk w Świeradowie-Zdroju to jedna z najnowszych atrakcji na Dolnym Śląsku. Wznosząca się nad miastem wieża widokowa szybko stała się popularnym celem pieszych wycieczek. Już sama konstrukcja robi niemałe wrażenie, a widok roztaczający się z jej szczytu naprawdę potrafi zachwycić. Nie da się jednak ukryć, że Sky Walk od samego początku wzbudza wiele emocji. Niektórzy uważają, że taka budowla zakłóca naturalny charakter okolicy, inni ubolewają, że ceny biletów przyprawiają o zawrót głowy. Rzeczywiście, wstęp na ścieżkę wśród chmur nie należy najtańszych, ale mimo tego chętnych, by odwiedzić nową atrakcję nie brakuje. Latem ściągały tutaj prawdziwe tłumy! Podczas naszej wakacyjnej podróży przez Dolny Śląsk my również trafiliśmy do Świeradowa-Zdroju, dzięki czemu mogliśmy osobiście sprawdzić, czy rzeczywiście warto wybrać się na Sky Walk. Nie będziemy Was długo trzymać w niepewności… Tak, warto!

Sky Walk. Spacer w chmurach

Sky Walk odwiedzamy w sierpniowe popołudnie. Na szczęście kolejka do biletomatu jest dość krótka, więc sprawnie kupujemy bilety i ruszamy na nasz spacer w chmurach. Szeroka ścieżka biegnie najpierw wśród koron drzew. Nie ma tu schodów, a kładka łagodnie pnie się do góry. Dzięki takiej konstrukcji Sky Walk jest dostępny dla wszystkich – dla rodzin z dziećmi w wózeczkach, małych spacerowiczów czy osób poruszających się na wózku. By dotrzeć na szczyt, musimy pokonać w sumie 850 metrów wijącą się kładką.

Sky Walk w Świeradowie-Zdroju
Sky Walk w Świeradowie-Zdroju
Sky Walk w Świeradowie-Zdroju
Sky Walk. Ścieżka w chmurach w Świeradowie-Zdroju

Po drodze czeka kilka atrakcji, m.in. pajęcza sieć, dzięki której można skrócić sobie drogę i po drabince linowej przedostać się na wyższy poziom. Cieszy się szczególną popularnością wśród najmłodszych, którzy z entuzjazmem potrafią ja pokonać nawet kilkakrotnie.

Spacer w chmurach
Sky Walk. Ścieżka w chmurach w Świeradowie-Zdroju

Wspinając się powoli pod górę warto zatrzymać się na chwilę, by podziwiać nie tylko otaczające nas widoki, ale samą imponującą, zakręconą konstrukcję. Drzewa powoli zostawiamy za sobą w dole, a towarzyszy nam już jedynie otwarta przestrzeń.

Ścieżka w chmurach w Świeradowie-Zdroju
Ścieżka w chmurach w Świeradowie-Zdroju

Kiedy w końcu docieramy na sam szczyt wieży widokowej, liczącej sobie 62 metry wysokości, można rzeczywiście powiedzieć, że jesteśmy wśród chmur. Możemy stąd podziwiać piękny widok na okolicę. U stóp leży Świeradów-Zdrój, a jak okiem sięgnąć rozpościerają się wokół nas lasy i Góry Izerskie. Czy taki widok moglibyśmy zobaczyć z innego miejsca? Zapewne tak, ale to właśnie spacer taką niezwykłą ścieżką robi największe wrażenie.

Sky Walk w Świeradowie-Zdroju
Sky Walk w Świeradowie-Zdroju
Sky Walk w Świeradowie-Zdroju

Na szczycie wieży widokowej czekają na nas też inne atrakcje. Do szklanego pomostu aż ustawiają się kolejki. Każdy chce poczuć ten skok adrenaliny, stąpając po podeście, który wisi kilkadziesiąt metrów nad ziemią. Przez i pod sobą mamy tu jedynie otwartą przestrzeń! Będziecie na tyle odważni, by też tam stanąć? Dzieciaki bez cienia strachu szaleją za to po rozpiętej siatce, mając pod sobą jedynie wolną przestrzeń.

Sky Walk w Świeradowie-Zdroju
Sky Walk w Świeradowie-Zdroju

Gdy już odpoczniemy i nacieszymy oko pięknymi widokami, ruszamy na dół. Drogę powrotną możemy na spokojnie pokonać kładką, ale Ci bardziej spragnieni wrażeń mogą niemal z samej góry zjechać… zjeżdżalnią. Na specjalnych materacach ponad stumetrową trasę w dół pokonuje się w kilka sekund.

Zjeżdżalnia

Będąc w okolicy, warto tu przyjechać i samemu wybrać się na taki spacer w chmurach. Sky Walk to niezwykła atrakcja, która potrafi też przyprawić o lekki skok adrenaliny. Wejście wijącą się najpierw wśród drzew, a potem chmur kładką zdecydowanie robi wrażenie!

Jak zaplanować wycieczkę?

Sky Walk znajduje się w urokliwym Świeradowie-Zdroju, na zboczu góry Świeradowiec. Można tu dotrzeć na piechotę z centrum miasteczka lub zostawić samochód na jednym z licznych parkingów, które powstały w okolicy jak grzyby po deszczu. Za pozostawienie auta zapłacimy tu średnio 20-30 PLN za cały dzień. Mimo że pod samą konstrukcję prowadzi droga, to jest to ulica prywatna, z której mogą korzystać jedynie mieszkańcy oraz taksówki. Te ostatnie za kilkanaście złotych mogą podwieźć nas pod samą wieżę widokową.

Sky Walk w Świeradowie-Zdroju

Wybierając się na Sky Walk pieszo, musimy najpierw pokonać dość strome wzniesienie. Jesteśmy w końcu w górach, więc warto pamiętać również o wygodnych butach. Po drodze zatrzymać się można na chwilę przy straganach z przekąskami i napojami, które rozstawiły się wzdłuż trasy. Podejście pod wieżę widokową rzeczywiście jest trochę wymagające, warto więc zabrać ze sobą wodę, szczególnie w cieplejsze dni.

Bilety wstępu na Sky Walk można zakupić jedynie na miejscu, nie ma możliwości ich zakupu przez Internet. Do kas potrafią ustawiać się długie kolejki, warto więc skorzystać z dostępnych tu również samoobsługowych automatów do sprzedaży biletów. Normalny bilet wstępu kosztuje 49 PLN, za ulgowy (dzieci w wieku od 3 do 11 lat) zapłacimy 39 PLN. Dodatkowo zapłacimy za zjeżdżalnię – to koszt 10 PLN za każdy zjazd. Bilety na zjazd można zakupić jedynie na szczycie wieży. Pod samą wieżą widokową znajduje się sklep z pamiątkami, a tuż obok kilka punktów gastronomicznych.

Ścieżka w chmurach w Świeradowie-Zdroju

Odkryj z nami piękno Dolnego Śląska! Zainspiruj się do kolejnych podróży:

To może Ci się również spodobać!

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej