Dania. Z wizytą w safari zoo Givskud

Okolice Billund obfitują w ciekawe atrakcje dla dzieci. Jednodniową wycieczkę z dzieciakami warto zaplanować do safari zoo Givskud.

Duńskie safari zoo Givskud położone jest 25 km od lotniska w Billund oraz od parków rozrywki Legoland oraz Lalandia. Najlepiej dojechać tutaj własnym samochodem, dzięki temu zwiedzanie zoo możemy zaplanować we własnym tempie. Jeśli zdajemy się na transport publiczny, to z lotniska w Billund do Givsksud dotrzemy autobusem 119, z kolei po parku poruszamy się tamtejszym minibusem.

mapa,dania

Safari jest otwarte od 28 marca do 25 października 2015 roku. Wstęp do zoo Givskud jest płatny – za bilet dla osoby dorosłej zapłacimy 175 DKK, dzieci w wieku od 3 do 11 lat za bilet zapłacą 95 DKK, mniejsze maluchy do parku wchodzą bezpłatnie.

zoo,safari

Jak przystało na prawdziwe safari, zwierzęta swobodnie poruszają się w wyznaczonych dla nich strefach. Park został podzielony na cztery strefy według kontynentów, z których pochodzą dane gatunki. W Givskud mieszkają zwierzęta z Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Afryki oraz Azji. Zoo zwiedzamy zarówno samochodem, jak i na pieszo. Tuż przy wejściu do parku znajduje się ścieżka P1, którą dojdziemy do wielbłądów oraz słoni. Dalej zwierzęta możemy podziwiać już tylko zza szyby samochodu – ważne, żeby pamiętać, że wszystkie okna muszą być zamknięte, a drzwi zablokowane, obowiązuje całkowity zakaz opuszczania pojazdu.

givskudzoo24

givskudzoo23

givskudzoo17

givskudzoo18

givskudzoo19

givskudzoo20

givskudzoo21

Autem dojeżdżamy do punktu P2, gdzie znajduje się druga ścieżka, którą możemy pokonać pieszo. Tym razem odwiedzamy makaki, lemury, z bliska możemy przypatrywać się nosorożcom i antylopom, największą atrakcją w tej części parku są jednak goryle, w szczególności dumnie prężący muskuły Samson, który ma swoje wierne grono fanów na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook.

givskudzoo16

givskudzoo12

givskudzoo13

givskudzoo14

givskudzoo15

Przy parkingu P2 znajdują się punkty gastronomiczne, grill oraz miejsce do urządzenia pikniku. W razie niepogody możemy schronić się w jednym z krytych miejsc do jedzenia. Z tego parkingu ruszamy ponownie autem do największej atrakcji w zoo Givskud – do lwiarni. Dwukrotnie sprawdzamy, czy wszystkie okna są szczelnie zamknięte, a drzwi zablokowane. Przejeżdżamy przez wysoką podwójną bramę i powoli wypatrujemy lwów między krzewami i drzewami. Tego dnia w lwiarni znajduje się 17 lwic oraz lew. Wygrzewają się na słońcu przy drodze. Nasz autobus wzbudził zainteresowanie tylko jednej lwicy, która całkiem blisko podchodzi do nas, ale chwilę później odbiega w stronę drzew.

givskudzoo9

givskudzoo6

givskudzoo7

givskudzoo8

Wyjeżdżamy z lwiarni i kierujemy się w stronę parkingu P3. Tu znajdują się kolejne piesze ścieżki, dzięki którym możemy z całkiem bliska zobaczyć pandy małe, antylopy czy egzotyczne zwierzęta hodowlane. Warto zajrzeć do pawilonu, w którym mieszkają południowoamerykańskie wydry olbrzymie.

givskudzoo1

givskudzoo2

Przy parkingu P3 dzieci w końcu mają okazję wyszaleć się na powietrzu – do dyspozycji mają duży plac zabaw oraz ogrodzony teren, na którym pogłaskać można małe kózki. Tu znajdują się także kolejne punkty gastronomiczne, gdzie możemy zjeść m.in dania z grilla, naleśniki lub skorzystać z oferty bufetu rodzinnego (działa w sezonie letnim, poza tym w weekendy oraz święta). Warto odwiedzić również niedawno otwartą wystawę dinozaurów.

givskudzoo5

givskudzoo3

givskudzoo4

Zoo Givskud to świetne miejsce na rodzinną wycieczkę, warto poświęcić przynajmniej 5 – 6 godzin na zwiedzanie parku. Dzieciaki na pewno będą zachwycone możliwością zobaczenia egzotycznych zwierząt z tak bliskiej odległości, dodatkową atrakcją jest fajnie przygotowany plac zabaw oraz możliwość zrobienia pikniku w okolicznościach natury. Za dodatkową opłatą możemy przejechać się pociągiem safari. Sprawdźcie wcześniej o jakiej porze zaplanowane jest karmienie zwierząt, to kolejna atrakcja dla dzieci. Najlepiej wybrać się na taką wycieczkę własnym samochodem (lub z wypożyczalni) i na przykład wcześniej zaopatrzyć się w prowiant. Jeśli prognoza pogody przewiduje deszczową pogodę to warto zabrać ze sobą kalosze, bo ścieżki stają się błotniste.

2 thoughts on “Dania. Z wizytą w safari zoo Givskud”

  1. Witam, czy jadąc safari busem i wychodząc na przykład w punkcie P2 , można później na podstawie tego samego biletu wejść do kolejnego busa, czy też jest jakiś limit czasu, który kierowca nam daje i wracamy do tego samego pojazdu?

    1. Tych autobusów w ciągu dnia kursuje dość sporo, więc sądzę, że nie będzie problemu, choć na pewno kierowcy zostawiają dość sporo czasu na zwiedzanie i oglądanie zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *