Strona główna » Recenzja książki: Dzieci odkrywają Śląskie

Recenzja książki: Dzieci odkrywają Śląskie

przez Wszedobylscy

Co ciekawego może być na Śląsku? I to dla dzieci? – To pytanie zadawałam sobie wielokrotnie, nawet w pociągu w drodze do Katowic. Otóż na Śląsku atrakcji dla dzieci jest całe mnóstwo, o czym przekonałyśmy się zresztą na własne oczy. O naszej kilkudniowej wycieczce po województwie śląskim możecie poczytać tutaj, ale prawdziwą skarbnicą wiedzy jest przewodnik „Dzieci odkrywają Śląskie„.

To przewodnik wyjątkowy pod wieloma względami – został stworzony przez podróżującą mamę-blogerkę Basię, która w rodzinnym gronie z dwójką dzieci u boku przemierzała i cały czas przemierza województwo śląskie w poszukiwaniu najlepszych miejsc, które następnie poleca na swoim blogu Podróże Hani. Stworzenie przewodnika było spełnieniem jej marzeń i zrobiła to sama! Przy pomocy zbiórki na PolakPotrafi zebrała niezbędne fundusze na jego wydrukowanie i tak oto trafił też w nasze ręce: 96 stron pełnych inspiracji do podróży i odkrywania Śląskiego. A jest co zwiedzać! Muzea, kopalnie, parki, zamki – wszystko zostało skrupulatnie sprawdzone przez dwójkę małych podróżników i ich rodziców. To przewodnik subiektywny, więc znalazły się w nim miejsca wybrane pod kątem najmłodszych, które szczególnie spodobały się Basi i jej rodzinie.

15493880_1382264798464862_549624456_n

W przewodniku znajdziemy kilkadziesiąt propozycji miejsc, które warto odwiedzić – wszystkie są krótko i zwięźle opisane, więc mnóstwo tu czysto praktycznych informacji. I z ogromną przyjemnością ogląda się też zamieszczone w nim zdjęcia. Istne vademecum o podróżach z dzieckiem przez Śląsk. Do tego w wygodnej i poręcznej formie – przewodnik wydany został w formacie A5 i nie jest klasycznie klejony, ale na spirali. Jak dla mnie genialne rozwiązanie. Po przeczytaniu przewodnika pozostał mi jednak mały niedosyt – dlaczego podczas naszej wycieczki nie udało nam się zobaczyć tylu świetnych atrakcji na tym Śląsku?! No cóż, ale zaopatrzeni w taki informator możemy planować kolejną podróż.

dzieciodkrywajaslaskie

Przewodnik „Dzieci odkrywają Śląskie” może znaleźć się również na Waszej półce – teraz można nabyć go w promocji za 15 PLN (+ przesyłka) u Basi na blogu. Szczerze i gorąco polecamy, bo czasem nawet nie wiadomo, ile wspaniałych miejsc tylko czeka na odkrycie w naszym najbliższych otoczeniu!

To może Ci się również spodobać!

2 komentarze

TosiMama 14 grudnia 2016 - 22:42

Mamy i już planujemy wakacje z nim:)

Odpowiedz
Wszedobylscy 14 grudnia 2016 - 23:16

Super! My też się przymierzamy do kolejnej wycieczki, Basia nas tu gorąco namawia 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej