Recenzja książki: Dzieci odkrywają Śląskie

Co ciekawego może być na Śląsku? I to dla dzieci? – To pytanie zadawałam sobie wielokrotnie, nawet w pociągu w drodze do Katowic. Otóż na Śląsku atrakcji dla dzieci jest całe mnóstwo, o czym przekonałyśmy się zresztą na własne oczy. O naszej kilkudniowej wycieczce po województwie śląskim możecie poczytać tutaj, ale prawdziwą skarbnicą wiedzy jest przewodnik “Dzieci odkrywają Śląskie“.

To przewodnik wyjątkowy pod wieloma względami – został stworzony przez podróżującą mamę-blogerkę Basię, która w rodzinnym gronie z dwójką dzieci u boku przemierzała i cały czas przemierza województwo śląskie w poszukiwaniu najlepszych miejsc, które następnie poleca na swoim blogu Podróże Hani. Stworzenie przewodnika było spełnieniem jej marzeń i zrobiła to sama! Przy pomocy zbiórki na PolakPotrafi zebrała niezbędne fundusze na jego wydrukowanie i tak oto trafił też w nasze ręce: 96 stron pełnych inspiracji do podróży i odkrywania Śląskiego. A jest co zwiedzać! Muzea, kopalnie, parki, zamki – wszystko zostało skrupulatnie sprawdzone przez dwójkę małych podróżników i ich rodziców. To przewodnik subiektywny, więc znalazły się w nim miejsca wybrane pod kątem najmłodszych, które szczególnie spodobały się Basi i jej rodzinie.

15493880_1382264798464862_549624456_n

W przewodniku znajdziemy kilkadziesiąt propozycji miejsc, które warto odwiedzić – wszystkie są krótko i zwięźle opisane, więc mnóstwo tu czysto praktycznych informacji. I z ogromną przyjemnością ogląda się też zamieszczone w nim zdjęcia. Istne vademecum o podróżach z dzieckiem przez Śląsk. Do tego w wygodnej i poręcznej formie – przewodnik wydany został w formacie A5 i nie jest klasycznie klejony, ale na spirali. Jak dla mnie genialne rozwiązanie. Po przeczytaniu przewodnika pozostał mi jednak mały niedosyt – dlaczego podczas naszej wycieczki nie udało nam się zobaczyć tylu świetnych atrakcji na tym Śląsku?! No cóż, ale zaopatrzeni w taki informator możemy planować kolejną podróż.

dzieciodkrywajaslaskie

Przewodnik “Dzieci odkrywają Śląskie” może znaleźć się również na Waszej półce – teraz można nabyć go w promocji za 15 PLN (+ przesyłka) u Basi na blogu. Szczerze i gorąco polecamy, bo czasem nawet nie wiadomo, ile wspaniałych miejsc tylko czeka na odkrycie w naszym najbliższych otoczeniu!

Podziel się informacją ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Email this to someone
email