Strona główna » Recenzja: Atlas Europy i Atlas Świata dla dzieci

Recenzja: Atlas Europy i Atlas Świata dla dzieci

przez Wszedobylscy
Atlas Europy i Atlas Świata dla dzieci

Podróże kształcą. I to od najmłodszych lat! Z podróży zawsze wracamy pełni wrażeń i wspomnień, ale niezmiennie zadziwia nas fakt, co z takich wycieczek przywożą dzieci. Potrafią pamiętać takie drobiazgi i szczegóły, które nam, dorosłym bardzo często umykają. Podróże to też świetny sposób na naukę – terenowa geografia i historia zdecydowanie łatwiej wchodzą do głowy. Widzimy to w szczególności wtedy, kiedy wspólnie czytamy podróżnicze książki, przeglądamy atlasy czy bawimy się globusem. Na naszej półce z książkami atlasów nie brakuje – zarówno tych dla dorosłych, jak i dla dzieci. Choć muszę przyznać, że o wiele bardziej lubię oglądać te drugie, bo mnóstwo w nich naprawdę interesujących ciekawostek, a nie tylko suche mapy.

I tak na naszą podróżniczą półkę trafiły dwa atlasy od Wydawnictwa Piętka: Atlas Europy dla dzieci oraz Atlas Świata dla dzieci. Czym się wyróżniają na tle innych? Przede wszystkim w środku maja kolorowe rozkładane mapy wypełnione obrazkami, które przedstawiają najważniejsze zabytki lub rzeczy, które kojarzą się z danym państwem. Do tego mamy mnóstwo ciekawostek: a to o architekturze, a to o wybitnych osobach. Jest też całkiem sporo informacji o zwierzętach zamieszkujących dane regiony, o lokalnych przysmakach, produktach, wydarzeniach. Wszystko napisane w łatwo przyswajalnej i czytelnej formie. Sama z przyjemnością je czytam!

Atlas Europy i Atlas Świata dla dzieci

Atlas Europy i Atlas Świata dla dzieci

Gdy oglądamy wspólnie atlasy zawsze wspominamy też przy okazji nasze podróże: co odwiedziliśmy, czego spróbowaliśmy, jakie najbardziej znane zabytki zobaczyliśmy. Mapy działają na wyobraźnię, gimnastykują młode umysły – to właśnie wtedy dzieciaki najbardziej potrafią zaskoczyć, co same zapamiętały z naszych wojaży. Wbrew obiegowej opinii coś jednak z tych podróży wynoszą, więc warto jednak wędrować po świecie.

Atlas Europy i Atlas Świata dla dzieci

Piękne i kolorowe wydania, w twardej okładce przeżyją wiele – od intensywnego przeglądania, do podróżowania palcem po mapie aż do wielokrotnego ich rozkładania. Atlasy to zabawa dla całej rodziny, ale też świetnie się sprawdzą do samodzielnego czytania. To może być fajny pomysł na upominek, który obudzi w dzieciakach pasję do odkrywania świata. Polecamy wszystkim małym miłośnikom geografii oraz podróżowania!

Atlas Europy i Atlas Świata dla dzieci

Atlas Europy i Atlas Świata dla dzieci

A niech najlepszą rekomendacją będzie to, że nasze dziecko samo chętnie sięga po te atlasy, wielokrotnie je przegląda i czyta ciekawostki, a potem nas jeszcze przepytuje ze znajomości Europy i całego Świata!

P.S. Atlasy można kupić np. w Empiku lub na stronie Wydawnictwa Piętka (sprawdź cenę).

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej