Perły Dalmacji. Split w jeden dzień

W Splicie zatrzymujemy się tylko na kilka godzin, to nasz kolejny przystanek na trasie z wyspy Krk do Dubrownika. To może niezbyt wiele czasu, żeby poznać to miasto czy zwiedzić jego największe zabytki, ale wystarczająco, by napić się kawy i rozkoszować się pięknymi widokami.

Spacer po Splicie zaczynamy przy nadmorskiej promenadzie, skąd obserwować możemy statki wypływające w rejsy do innych chorwackich miast. Sam deptak jest niezwykle uroczy, odpocząć możemy tutaj na jednej z licznych ławeczek pod palmami.

Split

Split

Split

Split

Kiedy zwrócimy nasze oczy znad morza w kierunku miasta i wytężymy wzrok, to wśród murów starego miasta wypatrzymy pozostałości pałacu Dioklecjana – jednej z największych atrakcji miasta.

Split

Split

Zanurzamy się powoli wgłąb miasta, spacerujemy wąskimi uliczkami. Docieramy między innymi do kolejnej pozostałości po pałacu Dioklecjana, a dokładniej do bramy pałacowej, Złotej Bramy.

Split

Split

Split

Split

Split

Split

Split warto odwiedzić, nawet na te kilka godzin. Wystarczy zagubić się w nim, skosztować lokalnych przysmaków, napić się kawy w jednej z uroczych kawiarni, pospacerować wzdłuż morza. Jest pięknie.

Split

Split


Podobało Wam się w Splicie? Odwiedzić warto też inne Perły Dalmacji: Dubrownik oraz Zadar. Polecamy też wybrać się na północ Chorwacji, na Wyspę Krk. Z Zadaru dojedziecie również całkiem sprawnie do Parku Narodowego Krka oraz Parku Narodowego Jezior Plitwickich.

Podziel się informacją ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Email this to someone
email