Strona główna » Ostenda. Królowa belgijskich kurortów nadmorskich

Ostenda. Królowa belgijskich kurortów nadmorskich

przez Wszedobylscy

Na belgijskim wybrzeżu nad Morzem Północnym leży Ostenda, kiedyś niezwykle popularny kurort nadmorski, chętnie odwiedzany przez rodzinę królewską oraz arystokrację. Dzięki temu miasto zyskało miano królowej belgijskich kurortów, do dziś w szczycie sezonu przyjeżdżają tutaj rzesze turystów. Nawet na początku września wzdłuż plaży przechadzają się tutaj tłumy, a podczas naszej krótkiej wizyty nawet słońce postanowiło wyjrzeć zza chmur i pokazać Ostendę z jak najlepszej strony.

Do Ostendy dojeżdżamy z Blankenberge tramwajem Kusttram, podróż zajmuje nam około pół godziny, a przejazd kosztuje 3 EUR od osoby (bilet ważny jest 60 minut od skasowania). Wbrew nazwie tramwaju (Coastal Tram) morze zobaczyliśmy dopiero w Ostendzie, choć tory biegną wzdłuż wybrzeża.

ostenda,coastaltram

Ostenda to kolejny kurort nadmorski, choć zdecydowanie większy niż Blankenberge, więcej tu również turystów, którzy przyjeżdżają tutaj na jednodniową wycieczkę nawet z Brukseli. Na początku towarzyszy nam deszcz, ale na poprawę humoru zawsze najlepsze są pyszne gofry z czekoladą i bitą śmietaną.

ostenda18

ostenda,centrum

Kiedy docieramy w końcu nad morze naszym oczom ponownie ukazuje się długa i szeroka piaszczysta plaża, wzdłuż której biegnie równie długa i szeroka promenada. Wzdłuż deptaku stoją wysokie hotele, działają restauracje, kawiarnie, wypożyczalnie pojazdów dla małych i dużych. Na szczęście w dość przystępnych cenach, to jedna z ulubionych rozrywek Ali, kiedy jesteśmy nad morzem.

ostenda14

ostenda8,male

ostenda13,male

ostenda11

ostenda,plaza

Na plaży nie brakuje miłośników aktywnego spędzania czasu: spacerowiczów, amatorów kitesurfingu czy gry w piłkę. W końcu po raz pierwszy tego dnia słońce wyjrzało zza gęstych chmur i zrobiło się naprawdę wakacyjnie! Aż trudno uwierzyć, że jesteśmy nad Morzem Północnym.

ostenda3

ostenda4

ostenda

ostenda1

Z Ostendy wracamy do Brugii pociągiem, podróż zajmuje nam niecałe 15 minut, więc taka jednodniowa podróż nad morze może być świetnym urozmaiceniem podczas wycieczki do Belgii.

ostenda,centrum1

To może Ci się również spodobać!

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej