Strona główna » Obudź w sobie dziecko. Legoland dla dorosłych

Obudź w sobie dziecko. Legoland dla dorosłych

przez Wszedobylscy

Czy Legoland w Billund to rozrywka tylko dla dzieci? Czy może równie ciekawie spędzą tutaj czas także dorośli? Polecamy kilka atrakcji, które spodobają się również tym dużym.

Nie ukrywajmy: Legoland w Billund to przede wszystkim park rozrywki dla dzieci. Ale po raz pierwszy odwiedziłam Legoland w czerwcu tylko w dorosłym gronie i co tu dużo mówić, my też bawiliśmy się świetnie! Jakie atrakcje można polecić dorosłym, którzy planują wizytę w duńskim parku rozrywki? Oto moje propozycje.

Miniland

Mini-świat zbudowany z klocków LEGO. Tak naprawdę kunszt i dbałość o szczegóły docenią dopiero starsi. Świetne rekonstrukcje różnych miast, portów, lotniska w Billund, stoczni, a do tego poruszające się elementy jak pociągi, samochody, samoloty, łodzie czy nawet balon.

legoland16

miniland

LEGO Canoe

Odwiedź Dziki Zachód, wsiądź w canoe, podziwiaj widoki oraz zwierzęta zbudowane z klocków LEGO, by na samym końcu spłynąć łodzią wraz z wodospadem.

canoe

Vikings’ River Splash

Wybierz się w rejs dziką rzeką – po drodze spotkamy potwory rodem ze świata Wikingów: wielkiego czerwonego smoka, węża morskiego, przepłyniemy obok statku Wikingów – wszystko to oczywiście zbudowane z klocków LEGO. Na koniec spływ tratwą wraz z wodospadem.

legoland

vikings

Temple

Poczuj się jak Indiana Jones, wejdź ze znajomymi do świątyni w poszukiwaniu skarbów, zasiądźcie w specjalnych wagonikach, laserowe pistolety w dłoń – tu możemy rozegrać zawody, kto zdobędzie więcej punktów.

temple,legoland

X-treme Racers

Kolejka górska, trochę na rozgrzewkę. Ostry zjazd w dół, kilka gwałtownych zakrętów. Kolejka osiąga maksymalną prędkość 60 km/h. Ale niewielki skok adrenaliny gwarantowany!

legoland5

Ice Pilots School

Szkoła pilotów – przy wejściu wybieramy dla siebie program szkoleniowy, zasiadamy w specjalnych fotelach, a mechaniczne ramię będzie nami obracać we wszystkie możliwe strony. Najtrudniejsze akrobacje dostępne dla osób powyżej 140 cm wzrostu.

ice,pilots

Polar X-plorer

Umiejscowiona w zimowej scenerii najszybsza kolejka górska w Legolandzie, pędząca w prędkością 65 km/h. Niespodzianki czekają tutaj za każdym zakrętem, najlepsza atrakcja czeka natomiast w jaskini.

legoland9

legoland8

LEGO Star Wars

Jestem ogromną fanką sagi Gwiezdne Wojny, więc wizyta na specjalnej wystawie LEGO Star Wars była dla mnie ogromną frajdą. Obok Minilandu znajdują się rekonstrukcje m.in. planety Naboo, Endoru, kantyny Mos Eisley itd. W specjalnym hangarze czekają na nas jeszcze większe atrakcje: zbudowany z 5 mln klocków LEGO X-wing Starfighter – mierzy 3 metry wysokości, a waży ponad 20 ton.

legoland11

lego,starwars

To może Ci się również spodobać!

1 komentarz

Kinga Kinga 29 stycznia 2016 - 11:13

Potwierdzam! Legoland nie jest tylko rozrywką dla dzieci. Byłam tam kilka lat temu i bawiłam się równie wyśmienicie 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej