Najpiękniejsze widoki w Norwegii. Fiordy i wodospady

Nie mieliśmy planu zwiedzania. Po prostu wsiedliśmy w samochód i pojechaliśmy przed siebie. To najlepszy sposób na poznanie Norwegii!


O tym, że norweskie krajobrazy są naprawdę spektakularne mogliśmy się przekonać jeszcze w samolocie, kiedy podchodząc do lądowania naszym oczom ukazały się takie widoki.

1

Przed przyjazdem do Norwegii nie mieliśmy żadnego konkretnego planu podróży, wiedzieliśmy jedynie, że naszą bazą wypadową będzie Bergen. Bez przewodników, tylko z mapą w ręku wsiadaliśmy w samochód i jechaliśmy przed siebie.

2

W ten sposób trafiliśmy w kilka wyjątkowych miejsc. Bo Norwegia to nie tylko kraina fiordów.

8

Równie atrakcyjne, bardzo liczne, łatwo dostępne, chętnie odwiedzane przez turystów – norweskie wodospady. Nie sposób zliczyć wszystkich wodospadów, ale Norwegia ma się czym pochwalić – warto wspomnieć, że to właśnie tutaj znajduje się najwyższy w Europie oraz szósty na świecie wodospad Vinnufossen.

3

4

Piękne krajobrazy, bliskość natury, zapierające dech w piersiach widoki. Fascynujące, malownicze, momentami tajemnicze . To wszystko warte jest każdej norweskiej korony.

7

Norwegię odwiedziliśmy w lipcu, więc przy okazji mogliśmy poczuć namiastkę białych nocy – słońce tak naprawdę do końca nie zachodziło, najciemniej było gdzieś w okolicach drugiej w nocy, ale był to bardziej szary późny wieczór niż niebo pełne gwiazd. Udało nam się zobaczyć środkowo-zachodnią część kraju, ale moim marzeniem jest jeszcze wybrać się na Lofoty oraz zobaczyć zorzę polarną.

9

Podziel się informacją ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Email this to someone
email