Strona główna » Najpiękniejsze widoki w Norwegii. Fiordy i wodospady

Najpiękniejsze widoki w Norwegii. Fiordy i wodospady

przez Wszedobylscy

Nie mieliśmy planu zwiedzania. Po prostu wsiedliśmy w samochód i pojechaliśmy przed siebie. To najlepszy sposób na poznanie Norwegii!


O tym, że norweskie krajobrazy są naprawdę spektakularne mogliśmy się przekonać jeszcze w samolocie, kiedy podchodząc do lądowania naszym oczom ukazały się takie widoki.

1

Przed przyjazdem do Norwegii nie mieliśmy żadnego konkretnego planu podróży, wiedzieliśmy jedynie, że naszą bazą wypadową będzie Bergen. Bez przewodników, tylko z mapą w ręku wsiadaliśmy w samochód i jechaliśmy przed siebie.

2

W ten sposób trafiliśmy w kilka wyjątkowych miejsc. Bo Norwegia to nie tylko kraina fiordów.

8

Równie atrakcyjne, bardzo liczne, łatwo dostępne, chętnie odwiedzane przez turystów – norweskie wodospady. Nie sposób zliczyć wszystkich wodospadów, ale Norwegia ma się czym pochwalić – warto wspomnieć, że to właśnie tutaj znajduje się najwyższy w Europie oraz szósty na świecie wodospad Vinnufossen.

3

4

Piękne krajobrazy, bliskość natury, zapierające dech w piersiach widoki. Fascynujące, malownicze, momentami tajemnicze . To wszystko warte jest każdej norweskiej korony.

7

Norwegię odwiedziliśmy w lipcu, więc przy okazji mogliśmy poczuć namiastkę białych nocy – słońce tak naprawdę do końca nie zachodziło, najciemniej było gdzieś w okolicach drugiej w nocy, ale był to bardziej szary późny wieczór niż niebo pełne gwiazd. Udało nam się zobaczyć środkowo-zachodnią część kraju, ale moim marzeniem jest jeszcze wybrać się na Lofoty oraz zobaczyć zorzę polarną.

9

To może Ci się również spodobać!

3 komentarze

Marcin Maciejczyk 11 lutego 2017 - 23:38

Dokładnie taka jest Norwegia. Zapiera dech i robi piorunujące pierwsze wrażenia. Sam jestem w Norwegi ponad 4 lata i ciągle jeszcze potrafi zaskoczyć mnie czymś niesamowitym. https://uploads.disquscdn.com/images/2922920020b524219fa7bd17e91263150d259683940d4a1a8015741f91ee4533.jpg

Zdjęcie to zrobiłem jadąc do pracy. I takie widoki nie są tu czymś nienormalnym… Tak kolorowo potrafi wyglądać Norwegia.
Jeśli wybieralibyście się na północ to napiszcie.
Pozdrawiam

Odpowiedz
Wszedobylscy 16 lutego 2017 - 08:21

Oj, z chęcią jeszcze raz wybralibyśmy się do Norwegii. Na zorzę polarną, na Lofoty… Nie wiem, co na to nasza podróżnicza skarbonka 😉

Odpowiedz
SauskiS 20 lipca 2021 - 14:21

Uwielbiam Norwegię, przepiękny kraj i ludzie także są sympatyczni jak się pracuje. Najpiękniejsza dla mnie jest tam zawsze przyroda i brak przetłoczenia przez turystów w większości fajnych lokalizacji. Świetna relacja z wyprawy.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej