Niezbędnik podróżny. 5 rzeczy, które zapakujemy do bagażu podręcznego

Staramy się podróżować bez zbędnego balastu, na krótsze podróże zabierając ze sobą jedynie plecak lub walizkę w podręcznych rozmiarach. Na naszej krótkiej, żelaznej liście rzeczy do zapakowania znajduje się kilka przedmiotów, które niemal zawsze bierzemy ze sobą, a które bez problemu możemy zabrać ze sobą na pokład samolotu.

1. Pojemniki na kosmetyki

Jeśli planujemy podróż samolotem, to musimy pamiętać, że w bagażu podręcznym wszelkie płyny nie mogą przekraczać objętości 100 ml (dotyczy to również pasty do zębów). W drogeriach dostępne są miniatury kosmetyków: żele pod prysznic, szampony, odżywki itd, jednak nie warto ich kupować przed każdą podróżą, bo wydamy na nie majątek. Lepiej zaopatrzyć się w zestaw buteleczek o pojemności do 100 ml i przelać tam wszelkie niezbędne nam kosmetyki z naszych domowych zapasów. Taki zestaw czterech buteleczek np. w IKEI kosztuje 4,99 PLN dla członków IKEA Family (7,99 PLN w cenie regularnej), a same buteleczki są wielokrotnego użytku.

pojemniki

2. Ręcznik z mikrofibry

Jeśli wybieramy się w podróż, podczas której nie zawsze będziemy nocować w hotelach/hostelach, warto zainwestować w ręcznik z mikrofibry. Ma on same zalety: jest niewielkich rozmiarów, więc zajmuje mało miejsca w bagażu; szybko schnie i jest łatwy w utrzymaniu czystości, bo można go wszędzie naprędce przeprać. Świetnie sprawdza się zarówno jako ręcznik kąpielowy, jak i plażowy. Ręcznik z mikrofibry dostępny jest różnych rozmiarach i kolorach np. w sklepach Decathlon – za średniej wielkości ręcznik zapłacimy 19,99 PLN.

recznik

3. Materac

Mały, cienki, ale wygodny dmuchany materac – idealny, gdy mamy nocną przesiadkę na lotnisku, śpimy pod namiotem, wybieramy się na kamienistą plażę lub spędzamy noc w różnych, dziwnych warunkach. Lekki – 500g, o niewielkich rozmiarach – zajmuje mało miejsca w bagażu podręcznym, szybko można go nadmuchać. Sprawdzony przez nas w wielu sytuacjach. Koszt takiego materaca to ok. 150 PLN.

materac

4. Power bank

Smartfony, choć mają wiele przydatnych opcji typu aparat, mapy, media społecznościowe, mają też jedną zasadniczą wadę – bateria w porywach wytrzymuje 1,5 dnia. A zdarzają się sytuacje, kiedy akurat pod ręką nie mamy sprawnego gniazdka z prądem, bo śpimy gdzieś na dziko pod namiotem, a do cywilizacji daleko. Na szczęście na ratunek przychodzą nam nowinki techniczne i w podróż zabieramy ze sobą power bank.

power,bank

 

5. Kopia dokumentów

Brzmi banalnie, ale czasem okazuje się, że właśnie ksero paszportu, dowodu czy ubezpieczenia okażą się niezbędne w podróży. Bo w podróży mogą się zdarzyć również i mniej przyjemne sytuacje, kiedy zostaniemy (odpukać w niemalowane) okradzeni. Kopię dokumentów wraz z rezerwową gotówką warto umieścić w najmniej oczywistym miejscu w swoim bagażu lub w saszetce, której nie będzie widać spod ubrań.

dokumentypodrozy

Podziel się informacją ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Email this to someone
email