Londyn z dzieckiem

Londyn z dzieckiem. 5 pomysłów na zwiedzanie miasta

Dziecko potrafi być świetnym podróżnikiem. Nie zawsze potrzeba mu wielkich i drogich atrakcji. Wystarczy czas spędzony wspólnie w rodzinnym gronie, trochę zielonej trawy i nieco wyobraźni. W Londynie większość czasu spędziliśmy na powietrzu, spacerując po parkach czy wzdłuż Tamizy, cieszyły nas zupełnie niewielkie i wydawać by się mogło błahe rzeczy. Co można robić w tak dużym mieście z dzieckiem, nie wydając przy tym fortuny? Przeczytajcie nasze pomysły na Londyn z dzieckiem.

Londyn z dzieckiem

Najlepszy plac zabaw w Londynie

Alicja jest dzieckiem pełnym energii: biega, skacze, tańczy. I jak każde dziecko uwielbia place zabaw. To właśnie w Kensington Gardens znaleźliśmy zdecydowanie najlepsze miejsce na zabawę w Londynie – Diana Memorial Playground. Tak świetnie przygotowanego i przemyślanego pod kątem najmłodszych placu zabaw dawno nie widzieliśmy – plac otoczony jest płotem i zielenią, a by do niego wejść i wyjść musimy poczekać, aż bramkę otworzy nam obsługa. Nie ma więc strachu, że dziecko spuszczone choć na sekundę z oczu samo oddali się w nieznane. Na placu znajdziemy m.in. drewniany statek piracki, piaszczystą plażę, zjeżdżalnie, huśtawki, tor przeszkód, strefę dla maluszków, a także ławki, niewielką kawiarnię serwującą także dania na ciepło i toalety przystosowane dla dzieci. Na teren placu dorośli mogą wejść jedynie z dziećmi. Plac jak marzenie!

Parki w Londynie

Londyn słynie z dużej liczby parków, wystarczy zerknąć na mapę miasta, żeby zobaczyć, jak dużą powierzchnię zajmują tereny zielone. Park to nie tylko miejsce na spacery, pikniki i szaleństwo na trawie, ale również na spotkanie z wiewiórkami. Najwięcej znaleźliśmy ich w St James Park oraz w Regent’s Park. Jeśli wybieracie się na spotkanie z wiewiórkami, nie zapomnijcie kupić orzeszków – uwielbiają je i chętnie podbiegają. W Hyde Parku wypożyczyć możemy rowery wodne, po Richmond Park spacerują swobodnie jelenie i daniele, a w Greenwich Park przez chwilę możemy znaleźć się na dwóch półkulach jednocześnie. A najlepsze jest to, że dzieci mogą spokojnie biegać po całym parku, bez obawy, że w coś wdepną.

Atrakcje dla dzieci w Greenwich

Do Greenwich należy tradycyjnie przybyć drogą wodną, warto więc wsiąść na statek przy Westminster i przypłynąć tutaj Tamizą – to świetna atrakcja dla dzieciaków (dzieci poniżej 5 roku życia podróżują za darmo), po drodze mijamy wiele ciekawych miejsc – m.in. most Tower Bridge czy statek wojenny HMS Belfast.

Gdy już dopłyniemy na Greenwich to koniecznie musimy wybrać się na farmę Mudchute Park&Farm. Zachwyt na twarzach małych gości gwarantowany. Na farmie mieszkają liczne zwierzątka – nie tylko drobny inwentarz, ale także owce, krowy, lamy, kucyki. I przyjazne wiewiórki.

Jeśli jesteśmy już okolicach Greenwich to możemy wybrać się na krótką przejażdżkę widokową z Emirates Air Line – to tańsza i krótsza czasowo alternatywa dla London Eye. Jeśli korzystamy z Oystera to za bilet w jedną stronę zapłacimy 3,50 GBP (dzieci poniżej 5 roku życia za darmo). Podczas kilkuminutowej podróży z Greenwich do Royal Docks (lub w drugą stronę) podziwiać możemy panoramę wschodniej części Londynu, a sama przejażdżka w gondoli to atrakcja.

Panorama Londynu

A jeśli chcecie zobaczyć podobną panoramę, jak z londyńskiego Oka, to można wybrać się do SkyGarden, gdzie z ogrodów i tarasu rozciąga się widok na całe miasto. Wejście do SkyGarden jest bezpłatne, bilety wstępu należy rezerwować na konkretną godzinę z wyprzedzeniem.

 

Podziel się informacją ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Email this to someone
email