Strona główna » Londyn z dzieckiem. Gdzie warto się wybrać?

Londyn z dzieckiem. Gdzie warto się wybrać?

przez Wszedobylscy
Londyn z dzieckiem

Dziecko potrafi być świetnym podróżnikiem. Nie zawsze potrzeba mu wielkich i drogich atrakcji. Wystarczy czas spędzony wspólnie w rodzinnym gronie, trochę zielonej trawy i nieco wyobraźni. W Londynie większość czasu spędziliśmy na powietrzu, spacerując po parkach czy wzdłuż Tamizy, cieszyły nas zupełnie niewielkie i wydawać by się mogło błahe rzeczy. Karmiliśmy wiewiórki. Piliśmy gorącą czekoladę, jedliśmy rybę z frytkami i angielskie śniadania. Co można robić w tak dużym mieście z dzieckiem, nie wydając przy tym fortuny? Przeczytajcie nasze pomysły na Londyn z dzieckiem.

Londyn z dzieckiem

Najlepszy plac zabaw w Londynie

Alicja jest dzieckiem pełnym energii: biega, skacze, tańczy. I jak każde dziecko uwielbia place zabaw. To właśnie w Kensington Gardens znaleźliśmy zdecydowanie najlepsze miejsce na zabawę w Londynie – Diana Memorial Playground. Tak świetnie przygotowanego i przemyślanego pod kątem najmłodszych placu zabaw dawno nie widzieliśmy. Plac otoczony jest płotem i zielenią, a by do niego wejść i wyjść musimy poczekać, aż bramkę otworzy nam obsługa. Nie ma więc strachu, że dziecko spuszczone choć na sekundę z oczu samo oddali się w nieznane. Na placu znajdziemy m.in. drewniany statek piracki, piaszczystą plażę, zjeżdżalnie, huśtawki, tor przeszkód, strefę dla maluszków, a także ławki, niewielką kawiarnię serwującą także dania na ciepło i toalety przystosowane dla dzieci. Na teren placu dorośli mogą wejść jedynie z dziećmi. Plac jak marzenie!

Londyn z dzieckiem

Londyn z dzieckiem

Londyn z dzieckiem

Londyn z dzieckiem

Parki w Londynie

Londyn słynie z dużej liczby parków. Wystarczy zerknąć na mapę miasta, żeby zobaczyć, jak dużą powierzchnię zajmują tereny zielone. Park to nie tylko miejsce na spacery, pikniki i szaleństwo na trawie, ale również na spotkanie z wiewiórkami. Najwięcej znaleźliśmy ich w St James Park oraz w Regent’s Park. Jeśli wybieracie się na spotkanie z wiewiórkami, nie zapomnijcie kupić orzeszków – uwielbiają je i chętnie podbiegają. W Hyde Parku wypożyczyć możemy rowery wodne, po Richmond Park spacerują swobodnie jelenie i daniele, a w Greenwich Park przez chwilę możemy znaleźć się na dwóch półkulach jednocześnie. A najlepsze jest to, że dzieci mogą spokojnie biegać po całym parku, bez obawy, że w coś wdepną.

Londyn z dzieckiem

Londyn z dzieckiem

Londyn z dzieckiem

Londyn z dzieckiem

Londyn z dzieckiem

Atrakcje dla dzieci w Greenwich

Do Greenwich należy tradycyjnie przybyć drogą wodną, warto więc wsiąść na statek przy Westminster i przypłynąć tutaj Tamizą – to świetna atrakcja dla dzieciaków (dzieci poniżej 5 roku życia podróżują za darmo), po drodze mijamy wiele ciekawych miejsc – m.in. most Tower Bridge czy statek wojenny HMS Belfast.

Londyn z dzieckiem

Londyn z dzieckiem

Greenwich

Gdy już dopłyniemy na Greenwich to koniecznie musimy wybrać się na farmę Mudchute Park&Farm. Zachwyt na twarzach małych gości gwarantowany. Na farmie mieszkają liczne zwierzątka – nie tylko drobny inwentarz, ale także owce, krowy, lamy, kucyki. I przyjazne wiewiórki.

Londyn z dzieckiem

Mudchute Farm w Londynie

Mudchute Farm w Londynie

Mudchute Farm w Londynie

Jeśli jesteśmy już okolicach Greenwich to możemy wybrać się na krótką przejażdżkę widokową z Emirates Air Line – to tańsza i krótsza czasowo alternatywa dla London Eye. Jeśli korzystamy z Oystera to za bilet w jedną stronę zapłacimy 3,50 GBP (dzieci poniżej 5 roku życia za darmo). Podczas kilkuminutowej podróży z Greenwich do Royal Docks (lub w drugą stronę) podziwiać możemy panoramę wschodniej części Londynu, a sama przejażdżka w gondoli to atrakcja.

Emirates Air Line w Londynie

Emirates Air Line w Londynie

Emirates Air Line w Londynie

Panorama Londynu

A jeśli chcecie zobaczyć podobną panoramę, jak z londyńskiego Oka, to można wybrać się do SkyGarden, gdzie z ogrodów i tarasu rozciąga się widok na całe miasto. Wejście do SkyGarden jest bezpłatne, bilety wstępu należy rezerwować na konkretną godzinę z wyprzedzeniem.

SkyGarden w Londynie

SkyGarden w Londynie

Najlepsze muzea w Londynie

W Londynie znajdziecie mnóstwo ciekawych muzeów, które możecie bezpłatnie odwiedzić. Warto wybrać się przede wszystkim do znakomitego Muzeum Historii Naturalnej oraz położonego tuż obok Muzeum Nauki. W obu można spędzić przynajmniej kilka godzin poznając świat roślin, zwierząt i nauki.

Londyn z dzieckiem


Też chcielibyście wybrać się na wycieczkę do Londynu? Zebraliśmy dla Was niezbędne informacje, które ułatwią Wam zaplanowanie podróży do Londynu. Sprawdźcie także nasze propozycje na zwiedzanie Londynu spacerem. Warto zajrzeć w te nieco mniej znane miejsca. Polecamy Wam również darmowe miejsca i atrakcje, które można zwiedzić w Londynie.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej