Londyn – idealne miasto na rodzinny wypad?

Pomysł wyjazdu do Londynu zrodził się kilka miesięcy temu, ale chcieliśmy poczekać do wiosny i upolować bilety w rozsądnej cenie. Wybraliśmy Londyn, bo jest tu mnóstwo rzeczy, które można robić i mnóstwo miejsc, które można zwiedzać bezpłatnie i w rodzinnym gronie. I okazało się, że to był strzał w dziesiątkę! Bo wszyscy z wycieczki wróciliśmy zadowoleni, a naszych dobrych humorów nie zepsuło ani pochmurne niebo ani przelotne opady.

DCIM100MEDIA

Dlaczego Londyn okazał się dla nas dobrym wyborem na rodzinny wypad? Bo my, rodzice, byliśmy już tutaj wcześniej. Znamy i zwiedziliśmy już największe atrakcje w mieście, więc cały nasz czas mogliśmy poświęcić tylko na to, żeby pokazać Ali te najlepsze i najciekawsze miejsca dla dzieci. Nie mieliśmy konkretnego planu, dostosowaliśmy się jedynie do pogody, starając się łapać te nieliczne promienie słońca. Nigdzie się nie spieszyliśmy, w danym miejscu spędzaliśmy dokładnie tyle czasu, ile chciała Ala. Bo gdy jesteśmy w nowym miejscu, to zawsze chcielibyśmy zobaczyć możliwie jak najwięcej, a tym razem choć odwiedziliśmy miejsca nam już znane, to odkrywaliśmy je na nowo oczami dziecka.

[huge_it_gallery id=”50″]

Nasz czas w Londynie spędziliśmy głównie na spacerach: wzdłuż Tamizy i po kwitnących parkach. Ala zaliczyła wszystkie możliwe place zabaw po drodze. Karmiliśmy wiewiórki. Płynęliśmy statkiem na Greenwich. Chcieliśmy wpaść też do Królowej na herbatę, ale miała jakąś ważną imprezę. Gdy pogoda i deszcz dały nam się we znaki, schronienie znaleźliśmy w Muzeum Historii Naturalnej, gdzie największą furorę zrobiły dinozaury.

[huge_it_gallery id=”51″]

Piliśmy gorącą czekoladę, jedliśmy rybę z frytkami i angielskie śniadania. Po prostu świetnie bawiliśmy się w rodzinnym gronie, nie czując przy tym presji, że musimy zwiedzić i zobaczyć, jak najwięcej.

[huge_it_gallery id=”52″]

A czemu Londyn może być idealnym miastem na rodzinne wypady? Bo oferuje niezliczoną ilość atrakcji dla rodzin z dziećmi i większość z nich jest dostępna bezpłatnie! Znajdziemy tu i świetne place zabaw, dużo zielonych przestrzeni, gdzie dzieci mogą się wyszaleć, ciekawe atrakcje, fantastyczne muzea (znakomita większość z nich jest darmowa!). Mnóstwo rzeczy, które można robić przy pięknej pogodzie, jak i w przypadku deszczu. A jeśli mamy ochotę i fundusze, to możemy skorzystać z równie licznych i ciekawych, ale płatnych atrakcji – Zoo, London Eye, Madame Tussauds, Akwarium. O najlepszych atrakcjach w mieście już niedługo na blogu!

[huge_it_gallery id=”53″]

Ktoś może stwierdzić, że Londyn przecież jest drogi. Owszem, bilety wstępu do niektórych miejsc mogą przyprawić o zawrót głowy, ale jest wiele sposobów, by to miasto zwiedzić w rozsądnej cenie. Więc jeśli zastanawiacie się, czy warto jechać z dziećmi do Londynu, to my mówimy: TAK! A kiedy zapytałam Alę po powrocie do domu, co najbardziej podobało jej się w Londynie to odpowiedziała: dinozaury, wiewiórki, metro i autobusy piętrowe.

Podziel się informacją ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Email this to someone
email