Z rodzinną wizytą w Łeba Park

Nasz plan na rodzinny weekend w Łebie był prosty: plaża i wizyta w Łeba Park. Co najbardziej spodobało się czterolatce w tym parku rozrywki? Czy warto przyjechać tu na wycieczkę z dziećmi?

Łeba Park znajduje się ok. 2,5 kilometra od centrum Łeby. Codziennie od godziny 9 rano z miasta do parku rozrywki kursuje bezpłatny Dinobus. Można dojechać tu również samochodem, przez parkiem znajduje się pojemny parking. Wejście do Łeba Park jest płatne: bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 40 PLN, dzieci i młodzież do 15 roku życia za bilet wstępu zapłacą 30 PLN, najmłodsze dzieci poniżej czwartego roku życia do parku wchodzą bezpłatnie. Płatność w kasie tylko gotówką! Co ważne, w cenę biletu nie są jeszcze wliczone wszystkie atrakcje – dodatkowo musimy zapłacić m.in. za przejażdżki pociągiem na terenie parku, za wizytę w Bajlandii (bohaterowie kreskówek w 3D), kino 7D czy za Zamek Strachu.

leba23

leba22

Już kilka kroków od wejścia do parku znajduje się duży plac zabaw dla dzieci. Oprócz klasycznych zjeżdżalni i urządzeń do wspinaczki dzieciaki mają do dyspozycji trampoliny, kule wodne, łódeczki do pływania po wodzie. Wokół placu zabaw rozmieszczone zostały ławki oraz stoły, do których można zamówić posiłek (taka przynajmniej informacja widnieje na menu zawieszonym nad każdym stołem). W pobliżu znajduje się także lodziarnia, gdzie możemy zamówić również kawę i czujnym okiem obserwować nasze pociechy szalejące na placu zabaw. Choć sama idea i wyposażenie tego miejsca są naprawdę świetne, to jednak dla mnie nie do końca przemyślane zostało jego położenie – kiedy Ala zobaczyła plac zabaw to nie chciała już iść dalej zwiedzać parku i oglądać dinozaurów. W końcu skusiliśmy ją wizją poszukiwania złota i obietnicą, że jeszcze tu wrócimy. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest według mnie to, które zastosowano w Dinoparku w Malborku – plac zabaw został umieszczony w głębi parku, mniej więcej w połowie trasy zwiedzania.

leba21

leba19

leba20

Gdy w końcu udało nam się wyjść z placu zabaw ruszyliśmy ścieżką w poszukiwaniu dinozaurów. Raczej nie są trudne do odnalezienia, bo modele zwierząt zostały przygotowane w skali 1:1. Spacerujemy między trzcinami, gdzie czają się mniejsze osobniki, niektóre z nich wydają nawet odgłosy. Przemierzamy mosty i kładki, leśne tunele. Wycieczka po takim parku to sama przyjemność i łatwo poruszać się tu mogą również rodziny z dziećmi w wózkach, jak i osoby niepełnosprawne. Z tablic informacyjnych możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek, nie tylko o samych dinozaurach, ale również o tym, jaką ewolucję przechodziła w tym czasie rasa ludzka. Nie są to co prawda bardzo wciągające wiadomości dla czterolatki, ale zwierzęta jak najbardziej przypadły jej do gustu.

leba18

leba14

leba15

leba16

leba17

leba5

W Łeba Park znajdują się dwa wyjątkowo ogromne modele dinozaurów – jeden z nich ma wysokość ponad 13 metrów, drugi mierzy z kolei ponad 45 metrów.

leba13

Dodatkową atrakcją dla dzieci jest możliwość przejażdżki pojazdami rodem z kreskówki o Flinstonów. Za dodatkową opłatą (7 PLN za osobę dorosłą, 5 PLN za dziecko) można przejechać się Dinusiową kolejką – w ciągu kilka minut pokonuje ona trasę właśnie wokół największych dinozaurów. Szczerze mówiąc opłata za zaledwie kilkuminutową przejażdżkę jest dość wygórowana, szczególnie biorąc pod uwagę koszt biletów wstępu i drugi raz byśmy się nie zdecydowali z niej skorzystać (a można przejechać się jeszcze potem za opłatą kolejką Czerwonego Kapturka).

leba12

leba9

Z kolei bezpłatnie można wypożyczyć rowery wodne lub kajaki i popływać po kanałach na terenie parku (dostępne na miejscu są kamizelki dla dzieci).

leba8

leba7

Na terenie parku znajduje się także pole do mini golfa oraz wioska indiańska, w której każdy może pobawić się w poszukiwaczy złota lub Indian. Płukanie złota okazało się drugą największą atrakcją w parku dla Ali, która i tak ciągle pytała, czy na pewno wrócimy ponownie na plac zabaw.

leba11

leba4

leba3

leba2

leba1

Oprócz parku linowego i wyprawy do świata Czerwonego Kapturka na dzieci czekają również zwierzątka w mini zoo. W kiosku możemy za 2 PLN kupić worek z marchewką i karmić nimi m.in. kucyki, kozy, osiołka itd.

leba

Na terenie parku znajduje się kilka punktów gastronomicznych, które zostały na tyle strategicznie rozmieszczone, że w trakcie zwiedzania możemy zaplanować przerwę na kawę czy obiad. W niektórych punktach można płacić kartami, w pozostałych jedynie gotówką. Oprócz tego w Łeba Park odbywają się różne ciekawe animacje dla dzieci czy warsztaty rzemiosła (akurat gdy my zwiedzaliśmy park były tylko pirackie animacje przy restauracji). Jeśli planujecie wycieczkę do parku, to warto poświęcić na nią przynajmniej kilka godzin, z czego przynajmniej jedną spędzicie na placu zabaw.

leba6

Szukacie inspiracji na podróże z dziećmi po Polsce? Sprawdźcie akcję “Maluszkowe inspiracje”, a znajdziecie interesujące kierunki i fajne propozycje wycieczek z maluchami.

maluszkoweinspiracje

5 thoughts on “Z rodzinną wizytą w Łeba Park”

    1. Przyjechaliśmy tak tylko na weekend 🙂 Chcieliśmy odwiedzić jeszcze Sea Park w Sarbsku, ale niestety nie starczyło nam czasu, może następnym razem. Fajnie było, bo to jeszcze był ostatni weekend czerwca i nie było takich strasznych tłumów 😉

  1. Wyczytałam gdzieś na forum, że przed wejściem do Łeba Park straszy dzieci naturalnej wielkości nieboszczyk wyłaniający się z dachu karawanu – w tle słychać demoniczny śmiech. Prawda czy ściema ? 🙂

    1. Faktycznie karawan stał i jakieś dziwne dźwięki z niego się wydobywały, ale nikt nas nie straszył, a przechodziłam tamtędy cztery razy w sumie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *