Strona główna » Karlskrona dla dzieci

Karlskrona dla dzieci

przez Wszedobylscy

Karlskrona, niewielkie miasto, do którego możemy dotrzeć promem z Gdyni, jest jak Szwecja w pigułce. I świetnie nadaje się na jednodniową wycieczkę z dziećmi. Mamy dla Was listę miejsc, które warto odwiedzić z dzieciakami.

Place zabaw

W Karlskronie znajdziemy kilka placów zabaw, na których dzieciaki będą mogły się wyszaleć. Pierwszy z nich znajdziemy w parku Hoglands tuż przy przystanku autobusowym, na którym wysiada się z autobusu jadącego z terminalu promowego (co prawda przy naszej ostatniej wizycie prowadzone tu były prace remontowe).

karlskrona7

karlskrona8

Z głównego placu Stortorget wystarczy zejść ulicą Södra Smedjegatan lub Södra Kungsgatan w stronę parku Amiralitetsparken – tu znajdziemy świetny plac zabaw z atrakcjami dla maluszków oraz nieco starszych dzieci.

karlskrona6

Kolejny plac zabaw Grevagrundet znajduje się na tyłach muzeum Blekinge – tu możemy zajrzeć do małych szwedzkich domków, „łowić” ryby z łódki czy wsiąść do bryczki. W szczycie sezonu (czerwiec – sierpień) wejście do muzeum jest płatne: osoby dorosłe za wstęp płacą 60 SEK, dzieci i młodzież poniżej 20 roku życia wchodzą za darmo.

karlskrona

karlskrona9

karlskrona1

Niewielki plac zabaw znajdziemy na wyspie Stumholmen w pobliżu Marinmuseum – dzieci mogą bawić się tutaj na zjeżdżalni, huśtawkach lub na niewielkiej plaży.

karlskrona3

karlskrona4

Muzea

Oprócz wspomnianego wcześniej muzeum poświęconego regionowi Blekinge, największą atrakcją dla dzieci będzie wizyta w muzeum morskim Marinmuseum – w środku znajduje się hala okrętów podwodnych, sala modeli okrętów, sala z galionami czy tunel podwodny. Wokół muzeum zacumowane zostały również statki. Wejście do muzeum jest płatne: dorośli zapłacą 130 SEK, dzieci i młodzież do 18 roku wchodzą bezpłatnie.

karlskrona2

karlskrona5

W okolicy

Warto wybrać się do skansenu w Wämöparken – możemy pospacerować tutaj między typowymi drewnianymi domami oraz nakarmić zwierzęta w mini zoo. Na terenie parku znajduje się plac zabaw. W sezonie w weekend możemy załapać się tutaj na grilla (w godzinach 11:00 – 14:00), a w soboty odbywa się pchli targ (od 18 kwietnia do 12 września).

Entréporten till Wämöparken på våren. Flaggor och björkar.

Odwiedź wioskę wikingów Valshall na wyspie Senoren lub wybierz się na kemping Dragsö, gdzie można pobawić się na pirackim placu zabaw, liczyć trolle na Ścieżce Trolli czy zagrać w minigolfa. Ponad 2500 m² czystej zabawy dla dzieci znajdziemy na zamkniętym placu zabaw Barnens Lekland – wejście dla dzieci w wieku od 2 do 17 lat kosztuje 120 SEK, roczne dziecko za wstęp zapłaci 90 SEK, dorośli opiekuni i dzieci poniżej pierwszego roku życia wchodzą za darmo.

valshall

Nasz pomysł na Karlskronę

Zabierzcie ze sobą rowery (na pokład promów Stena Line można zabrać je za darmo) – dzięki temu miasto i okolice można zwiedzać we własnym tempie i za darmo. Zróbcie piknik na wyspie Stakholmen – skalistej, jedynej niezamieszkałej wysepce w Karlskronie. Zjedz najlepsze szwedzkie lody w mieście w Glassiären przy Stortorget.

 

To może Ci się również spodobać!

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej