Strona główna » Jak zaplanować podróż do Amsterdamu

Jak zaplanować podróż do Amsterdamu

przez Wszedobylscy

Marzy Wam się podróż do Amsterdamu? Zebraliśmy wszystkie niezbędne informacje praktyczne, które mogą być pomocne przy organizacji wyjazdu do Holandii.

Loty do Amsterdamu

Bezpośrednio do Amsterdamu można dolecieć liniami LOT z Warszawy lub KLM z Gdańska, Warszawy oraz Krakowa. Tanie loty do Amsterdamu oferują także linie lotnicze Transavia z Katowic.

Możemy też skorzystać z oferty niskokosztowych linii lotniczych Wizz Air lub Ryanair i polecieć do Eindhoven, skąd dalej autobusem Terravision w niecałe dwie godziny dojedziemy do Amsterdamu. Ze stacji kolejowej w Eindhoven do Amsterdamu dojedziemy także pociągiem – podróż trwa ok. godziny i 20 minut, a bilet kosztuje niecałe 20 EUR w jedną stronę. Rozkład jazdy pociągów sprawdzić można tutaj.

Transfer z lotniska Schipol

Z lotniska Schipol do centrum Amsterdamu najszybciej dojedziemy pociągiem – stacja kolejowa znajduje się na lotnisku. Za przejazd w jedną stronę zapłacimy 5,20 EUR (jeśli kupujecie bilet w automacie i płacicie kartą kredytową to zostanie doliczona opłata manipulacyjna w wysokości 0,50 EUR). Czas przejazdu z lotniska na stację Amsterdam Centraal wynosi 13 – 17 minut. Rozkład jazdy pociągów między lotniskiem a Amsterdamem sprawdzić można tutaj.

Z lotniska do Amsterdamu dojedziemy również autobusami Amsterdam Airport Express – do centrum kursuje bus 197, podróż zajmuje ok. 30 minut, a za przejazd zapłacimy 5 EUR w jedną stronę.

Noclegi w Amsterdamie

Ceny noclegów w Holandii nie należą do najniższych, szczególnie w sezonie. Przy pierwszej naszej wizycie w Amsterdamie hotelu szukaliśmy nieco na ostatnio chwilę, więc wybór mieliśmy już dość ograniczony – w końcu zdecydowaliśmy się na jeden z tych molochów, oddalony dość daleko od centrum miasta, więc codziennie musieliśmy dojeżdżać tramwajem. Nie był to może najszczęśliwszy wybór, ale jeden z tańszych w danej chwili.

Za drugim razem skorzystaliśmy z oferty airbnb i wynajęliśmy niewielki apartament w dzielnicy Oud-West. To był trafny wybór – okolica była spokojna, a dość blisko mieliśmy do najciekawszych atrakcji w mieście – na przykład tylko kilka minut spacerem dzieliło nas od Foodhallen (stara zajezdnia tramwajowa wypełniona barami i restauracjami). Dookoła znajduje się mnóstwo kawiarni, barów i restauracji, a także wypożyczalnia rowerów.

Transport w Amsterdamie

Po Amsterdamie możemy poruszać się wypożyczonym rowerem, taksówką wodną, metrem, autobusem lub tramwajem. Jeśli zamierzamy często korzystać z komunikacji miejskiej to warto zaopatrzyć się w całodniowy karnet: bilet 24-godzinny kosztuje 7,50 EUR, za 48-godzinny bilet zapłacimy 12,50 EUR, a 72-godzinny będzie nas kosztował 17 EUR. Godzinny bilet kosztuje 2,90 EUR.

Podczas naszej ostatniej wycieczki do Amsterdamu skusiliśmy się na wypożyczenie rowerów i muszę przyznać, że jest to świetny sposób na zwiedzanie miasta. W Amsterdamie to rowerzyści mają pierwszeństwo, biegnie tu wiele ścieżek rowerowych, są kilkupoziomowe parkingi dla rowerów, a samych dwóch kółek jest więcej niż mieszkańców. Za wypożyczenie roweru na 24 godziny w Bike4U zapłaciliśmy 13 EUR (można też wypożyczyć za 9 EUR z hamulcem w pedałach). Przy wynajmie rowerów wymagana jest kaucja, która wynosi 50 EUR za sztukę oraz dokument tożsamości.

Co warto zobaczyć?

Szukasz więcej informacji o Amsterdamie? Sprawdź, co warto zobaczyć oraz gdzie zjeść na mieście:

To może Ci się również spodobać!

1 komentarz

Anna 31 sierpnia 2017 - 08:42

Przydatna garść wiedzy, dzięki.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej