Strona główna » Hansa Park. Dzień pełen wrażeń

Hansa Park. Dzień pełen wrażeń

przez Wszedobylscy
Hansa Park

Niemal 130 atrakcji. Dla rodzin z dziećmi, ale i dla spragnionych mocniejszych wrażeń. Hansa Park, niemiecki park rozrywki położony niedaleko Lubeki, to kwintesencja dobrej i szalonej zabawy. Oj, nie będziecie się tu nudzić. A nawet gwarantujemy, że po całym dniu tu spędzonym będziecie chcieli jeszcze więcej! Jakie atrakcje znajdziemy w Hansa Parku? Jak zaplanować wycieczkę?

Hansa Park podzielony jest na kilkanaście stref tematycznych. Tuż po przekroczeniu głównej bramy przenosimy się w czasie, do lat świetności Hanzy! Zrekonstruowano tutaj charakterystyczne budynki z całej Europy. Wprawne oko zauważy tu Bramę Holsztyńską z Lubeki, nasz rodzimy Żuraw z Gdańska czy spichlerze z Hamburga.

Hansa Park
Hansa Park
Hansa Park

Wybierzcie się na wyprawę w Krainie Przygody, w poszukiwaniu złota przenieście się na Dziki Zachód, poczujcie powiew śródziemnomorskiego klimatu w Fiesta del Mar. Ze Świata Wikingów wyjdziecie całkowicie przemoczeni, ale to zadowoleni! Na szczęście można się wysuszyć w jednej z takich rodzinnych suszarek (koszt: 2 EUR). A co powiecie na podróż w czasie i oldskulowe jarmarkowe atrakcje?

HansaPark
HansaPark

Oprócz tego w parku odbywają się przeróżne pokazy multimedialne, seanse filmowe, przedstawienia teatralne. Można piec chlebek przy ognisku, stanąć oko w oko z Indianami czy zajrzeć do niedźwiedziej jaskini. Jeśli starczy Wam czasu to wybierzcie się na obrotową wieżę, z której można podziwiać widok na okolicę. Jest w czym wybierać! Ogromną zaletą Hansa Parku jest to, że pomyślano o atrakcjach dla wszystkich!

HansaPark

Dla rodzin z dziećmi

Do Hansa Parku można przyjechać z dziećmi w każdym wieku. Dla najmłodszych maluchów znajdziemy tu odpowiednie dla nich atrakcje: karuzele, zjeżdżalnie, wodny plac zabaw, basen z piłeczkami. Po parku kursuje też turystyczna ciuchcia Hansa Park Express. Nieco starsi mogą zaszaleć na kolejkach górskich, wodnych zjeżdżalniach, w parku linowym czy przejechać się mechanicznym kucykiem. Wybór atrakcji jest naprawdę różnorodny, dzięki czemu w Hansa Parku można spędzić fantastyczny dzień w rodzinnym gronie.

Hansa Park

Ala zapytana o to, co najbardziej jej się podobało:

Byliśmy w Hansa Parku i najbardziej podobały mi się kolejki górskie.

Najlepsza atrakcja to zjeżdżalnia wodna – zjeżdżało się pontonami.

Fajna była też taka kolejka, która jechała bardzo szybko i zjeżdżało się

z 70 metrów. Jeszcze była taka szybka kolejka górska ze smokiem nad wodą.

Hansa Park
Wodne atrakcje

Dla miłośników adrenaliny

Lubicie mocne wrażenia? Hansa Park pod tym względem na pewno Was nie zawiedzie! W tym roku otwarto tutaj zupełnie nową atrakcję. Highlander to wieża swobodnego spadku. To obecnie najwyższa i najszybsza na świecie tego typu atrakcja. Człowiek najpierw podziwia piękną panoramę z wysokości 120 metrów, by potem zjechać w dół ponad 100 metrów z prędkością 120 km/h. Że zapiera dech to mało powiedzieć!

Hansa Park

Jesteście miłośnikami kolejek górskich? To będziecie zachwyceni! The Oath of KÄRNAN zrobi na Was wrażenie. Napięcie powoli wzrasta, kiedy wagon wspina się na wysokość niemal 80 metrów wewnątrz wieży. A stamtąd już tylko szybka prosta w dół, kiedy spadając niemal 70 metrów nabieracie całkiem szalonej prędkości 127 km/h. To tak naprawdę dopiero początek, bo przed Wami jeszcze do przejechania ponad 1000 metrów pełnych zakrętów, zjazdów i pętli. Jeśli jeszcze mało Wam adrenaliny to wskoczcie na kolejne kolejki górskie: Nessie oraz Fluch von Novgorod.

Hansa Park
Hansa Park
Hansa Park
Hansa Park

Hansa Park. Informacje praktyczne

Hansa Park znajduje się w miejscowości Sierksdorf, położonej nad Zatoką Lubecką. Najłatwiej dotrzeć tutaj własnym samochodem, ale całkiem sprawnie dojedziemy także komunikacją publiczną. Wystarczy złapać pociąg z Lubeki do Sierksdorf, a ze stacji kolejowej do parku rozrywki dzieli nas już tylko kilkunastominutowy spacer. Podróż pociągiem z Lubeki do Sierksdorf zajmuje pół godziny, a za bilet w jedną stronę zapłacimy 6 EUR od osoby. Na tej trasie obowiązuje także regionalny bilet Szlezwik-Holsztyn – im więcej osób podróżuje na tym bilecie, tym taniej wychodzi.

Hansa Park

Hansa Park jest czynny od kwietnia do października. Bilety wstępu kosztują 39 EUR dla osoby dorosłej, oraz 29,50 EUR dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat. W cenie biletu można korzystać z wszystkich dostępnych w parku atrakcji.

W informacji, tuż za głównym wejściem, warto zaopatrzyć się w mapkę, dzięki której łatwiej będzie nam poruszać się po parku. Znajdziemy również na niej informacje dotyczące ograniczeń wiekowych lub minimalnego wzrostu, wymaganego do skorzystania z danych atrakcji.

Zabawa w Hansa Parku

Na terenie parku znajduje się sporo punktów gastronomicznych. Do wyboru mamy m.in. szybkie przekąski, gofry, naleśniki, ale również restauracje: włoską czy serwującą typowe niemieckie dania. Przy sprzyjającej pogodzie można zaplanować również piknik – z myślą o gościach przygotowano też specjalne strefy wypoczynku.


Wizytę w Hansa Parku można połączyć ze zwiedzaniem Lubeki oraz wypoczynkiem nad morzem w Travemünde.

To może Ci się również spodobać!

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej