Gdzie na zakupy w Londynie

Londyn jest miastem, do którego wracać można wielokrotnie. Nie tylko po to, żeby zwiedzać, ale na przykład na zakupy – szczególnie warto zajrzeć tutaj podczas wyprzedaży poświątecznych. Przygotowaliśmy krótki mini-przewodnik po Londynie oraz mapkę, gdzie warto wybrać się poszukiwaniu najlepszych sklepów.

Zakupy w Londynie zaczynamy na słynnej Oxford Street, gdzie znajdują się liczne domy towarowe (Selfridges, Marks&Spencer, John Lewis, Debenhams) oraz sklepy znanych i lubianych sieci odzieżowych (Top Shop, New Look, Zara, Mango etc). Na Oxford Street znajdują się również dwa największe w Londynie sklepy sieci Primark. W sumie na ulicy liczącej niecałe 3 km długości znajdziemy niemal 300 sklepów, a także restauracji, barów oraz kawiarni. Na końcu Oxford Street, w okolicy Tottenham Court Road, znajdziemy liczne sklepy ze sprzętem elektronicznym.

oxfordstreet

primark

W sąsiedztwie Oxford Street znajduje się Regent Street ze sławnym domem towarowym z zabawkami, Hamleys. Jedna z bocznych ulic od Regent Street, Carnaby Street, to zaułek z małymi butikami, które oferują nam oryginalną i niepowtarzalną odzież.

carnaby

hamleys

Najbardziej ekskluzywne sklepy znajdziemy natomiast na New Bond Street, gdzie kupimy najnowsze modele z kolekcji Miu Miu, Donny Karan, Prady czy Chanel. Nie zapomnijmy również o luksusowym domu towarowym w dzielnicy Knightsbridge, Harrods oraz o kolejnym domu towarowym w tej dzielnicy, Harvey Nichols.


Miłośnikom mody vintage możemy polecić małe sklepiki w okolicach Portobello Road w dzielnicy Notting Hill, natomiast osoby poszukujące alternatywnej i nowoczesnej mody będą zachwycone wizytą na Camden Lock Market. Warto zajrzeć także do jednego ze sklepów na Covent Garden, które oferują nam wyroby artystyczne, rękodzieło i niepowtarzalną odzież.

Camden

Westfield to jedno z największych centrów handlowych w Wielkiej Brytanii, pod jednym dachem ulokowało się ponad 270 sklepów. Westfield Shopping Centre znajduje się w zachodniej części Londynu, w pobliżu stacji Shepherds Bush.

westfield,london

W pobliżu Londynu znajduje się jedno z największych w Europie centrów handlowych, Bluewater, gdzie znajdziemy ponad 330 sklepów i ponad 50 restauracji i barów. Z Londynu do Bluewater dojedziemy np. autobusami National Express (ceny biletów od 8,90 GBP w jedną stronę).

bluewater


Podziel się informacją ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Email this to someone
email