Gdzie na zakupy w Londynie

Londyn jest miastem, do którego wracać można wielokrotnie. Nie tylko po to, żeby zwiedzać, ale na przykład na zakupy – szczególnie warto zajrzeć tutaj podczas wyprzedaży poświątecznych. Przygotowaliśmy krótki mini-przewodnik po Londynie oraz mapkę, gdzie warto wybrać się poszukiwaniu najlepszych sklepów.

Zakupy w Londynie zaczynamy na słynnej Oxford Street, gdzie znajdują się liczne domy towarowe (Selfridges, Marks&Spencer, John Lewis, Debenhams) oraz sklepy znanych i lubianych sieci odzieżowych (Top Shop, New Look, Zara, Mango etc). Na Oxford Street znajdują się również dwa największe w Londynie sklepy sieci Primark. W sumie na ulicy liczącej niecałe 3 km długości znajdziemy niemal 300 sklepów, a także restauracji, barów oraz kawiarni. Na końcu Oxford Street, w okolicy Tottenham Court Road, znajdziemy liczne sklepy ze sprzętem elektronicznym.

oxfordstreet

primark

W sąsiedztwie Oxford Street znajduje się Regent Street ze sławnym domem towarowym z zabawkami, Hamleys. Jedna z bocznych ulic od Regent Street, Carnaby Street, to zaułek z małymi butikami, które oferują nam oryginalną i niepowtarzalną odzież.

carnaby

hamleys

Najbardziej ekskluzywne sklepy znajdziemy natomiast na New Bond Street, gdzie kupimy najnowsze modele z kolekcji Miu Miu, Donny Karan, Prady czy Chanel. Nie zapomnijmy również o luksusowym domu towarowym w dzielnicy Knightsbridge, Harrods oraz o kolejnym domu towarowym w tej dzielnicy, Harvey Nichols.


Miłośnikom mody vintage możemy polecić małe sklepiki w okolicach Portobello Road w dzielnicy Notting Hill, natomiast osoby poszukujące alternatywnej i nowoczesnej mody będą zachwycone wizytą na Camden Lock Market. Warto zajrzeć także do jednego ze sklepów na Covent Garden, które oferują nam wyroby artystyczne, rękodzieło i niepowtarzalną odzież.

Camden

Westfield to jedno z największych centrów handlowych w Wielkiej Brytanii, pod jednym dachem ulokowało się ponad 270 sklepów. Westfield Shopping Centre znajduje się w zachodniej części Londynu, w pobliżu stacji Shepherds Bush.

westfield,london

W pobliżu Londynu znajduje się jedno z największych w Europie centrów handlowych, Bluewater, gdzie znajdziemy ponad 330 sklepów i ponad 50 restauracji i barów. Z Londynu do Bluewater dojedziemy np. autobusami National Express (ceny biletów od 8,90 GBP w jedną stronę).

bluewater