Strona główna » Gdańsk dla dzieci. Gdzie warto się wybrać?

Gdańsk dla dzieci. Gdzie warto się wybrać?

przez Wszedobylscy

Planujesz odwiedzić Gdańsk z dzieckiem? Mamy dla Was kilka propozycji miejsc, które warto odwiedzić – z wielu z nich korzystamy regularnie! Oprócz zwiedzania Gdańska warto też zajrzeć do sąsiadujących miast: Gdyni oraz Sopotu. W Trójmieście nie ma czasu na nudę!

Tekst powstał w ramach cyklu przygotowanego we współpracy z siecią hoteli Accor. W jego ramach przeczytacie o różnych atrakcjach dla dzieci w polskich miastach. Na koniec cyklu czeka na Was specjalny konkurs.

twojemapy_gdadsk

Trójmiasto – atrakcje dla dzieci

Odkrywamy Trójmiasto oczami dzieci – Gdańsk, Sopot oraz Gdynia oferują dla najmłodszych liczne i ciekawe atrakcje. Najważniejszym atutem Trójmiasta jest oczywiście jego położenie – wiosną czy latem wystarczy wybrać się na plażę z wiaderkiem i łopatką by dobrze się bawić. Na plaży w centrum Gdyni znajduje się plac zabaw dla dzieci, a wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego biegnie ścieżka dla rowerzystów oraz osób jeżdżących na rolkach, można też wypożyczyć gokarty na pedały.

placzabawgdynia

Ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż plaży dojedziemy z Sopotu do Gdańska, po drodze możemy pospacerować po najdłuższym drewnianym molo w Europie. W Sopocie znajduje się również Aquapark oraz kręgielnia – warto wybrać się tutaj, gdy pogoda nie dopisuje (obecnie park wodny jest remontowany i w nowej odsłonie zostanie otwarty pod koniec marca).

aquapark

Gdańsk – atrakcje dla dzieci

W Gdańsku koniecznie musimy wybrać się na największy na Pomorzu plac zabaw na świeżym powietrzu. W Krainie Zabawy w Parku Nadmorskim przy ul. Dąbrowszczaków dzieci będą szalały na karuzelach, drabinkach, zjeżdżalniach i huśtawkach (wstęp bezpłatny).

krainazabawy

Na spacer warto też wybrać się z dziećmi do Parku Oliwskiego, kilka kilometrów dalej znajduje się jeden z największych w Polsce Miejskich Ogrodów Zoologicznych – w ZOO mieszka ponad 200 gatunków zwierząt. Popularną atrakcją jest małe ZOO, w którym dzieci mogą karmić zwierzątka. W Parku Dinozaurów podziwiać możemy kilkanaście ogromnych modeli prehistorycznych stworzeń.

zoo,gdansk

W samym centrum Gdańska warto zobaczyć Żuraw – najstarszy zachowany dźwig portowy w Europie. W położonym tuż obok Żurawia Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku znajduje się wielki basen z modelami statków, którymi możemy sterować, dodatkową atrakcją są interaktywne wystawy i symulatory, a także wystawa eksponatów z dalekich zakątków z całego świata.

osrodek,kultury,morskiej

Spacerując nad Motławą możemy wybrać się na statek Sołdek – jest to pierwszy statek pełnomorski zbudowany w polskiej stoczni, w czasie swojej służby odbył ponad 1300 podróży i odwiedził ponad 60 portów na całym świecie. Statek można zwiedzać od ładowni aż po mostek. Z nabrzeża Motławy odpływają galeony, którymi możemy popłynąć w rejs wycieczkowy po Zatoce Gdańskiej lub przez Stocznię i doki na Westerplatte

galeon

Kolejnym interaktywnym, a zarazem edukacyjno-rekreacyjnym miejscem wartym odwiedzenia jest Centrum Hewelianum – multimedialne wystawy przybliżają nam zagadnienia z zakresu fizyki i astronomii oraz przyrody. Doskonała zabawa w postaci rozwiązywania naukowych zagadek czeka nas w EduPark, który mieści się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Wystawa stała_Energia, Niebo i Słońce

Nasze pociechy mogą się wyszaleć na zamkniętym placu Loopy’s World – sala zabaw o powierzchni 3000 m2 przeznaczona jest dla dzieci w wieku do 13 lat, wyposażona została w liczne atrakcje: zjeżdżalnie, trampoliny, ścieżki do wspinania. Jeden z najnowocześniejszych placów zabaw znajduje się w niedawno otwartym Europejskim Centrum Solidarności – Wydział Zabaw oferuje najmłodszym gościom interaktywne oraz edukacyjne atrakcje.

loopysworld

Kolejne centrum rozrywkowe Fun Arena znajduje się pod stadionem PGE ARENA – tu z atrakcji mogą skorzystać nieco starsze dzieci, a czekają na nie gokarty, trampoliny czy elektroniczny paintball. Przy okazji możemy odwiedzić stadion – podczas godzinnej wycieczki zobaczymy m.in. szatnie piłkarzy, tunel wyjścia na murawę czy Muzeum Lechii Gdańsk.

funarena


Specjalną ofertę dla podróżujących rodzin przygotowała sieć hoteli Accorhotels. Gdańskie hotele Novotel Gdańsk Centrum czy Novotel Gdańsk Marina proponują rabat 50% na oddzielny pokój dla dzieci. Na wakacjach czy podczas weekendowej wizyty pobyt dziecka w pokoju hotelowym jest bezpłatny, dodatkowo śniadanie dla dzieci do 16 roku życia jest bezpłatne.

accordzieci

Z myślą o najmłodszych gościach, sieć Accorhotels przygotowała również drobny prezent powitalny. Hotele ze specjalną ofertą dla rodzin można wyszukać na stronie internetowej Accorhotels.

To może Ci się również spodobać!

9 komentarzy

Marta Janowska 13 stycznia 2016 - 11:49

Ja dodam jeszcze jedną dobrą pozycję w Gdańsku – Projekt Fan.
Prowadzą kreatywne warsztaty np. własnoręczne robienie mydełek. Świetna zabawa, pobudza kreatywność a ile satysfakcji z takie własnego wyrobu… Super!

Odpowiedz
Baśka 15 stycznia 2016 - 08:33

Świetna propozycja. Nie wiedziałam że coś takiego jest w Gdańsku. Uwielbiam takie rzeczy. Zawsze jak mogę to sama coś przystrajam. Muszę zobaczyć kiedy mają najbliższe warsztaty.

Odpowiedz
Wszedobylscy 15 stycznia 2016 - 09:56

To musimy koniecznie sprawdzić! Dzięki za info!

Odpowiedz
Karolina Karaj 7 marca 2016 - 13:57

Sprawdzajcie sprawdzajcie, bardzo fajne miejsce. Projekt Fan szczyci się tym że ich warsztaty nigdy nie są nudne 😉

Odpowiedz
Tomek 14 stycznia 2016 - 10:25

Też uważam, że w Projekt Fan jest fajnie dla dzieci. Dobrze, że powstają takie miejsca, w których mogą się bawić i jednocześnie uczyć.

Odpowiedz
Krystian Czoch 15 stycznia 2016 - 00:02

Faktycznie dobre miejsce. Szczególnie na zabawę podczas czegoś pożytecznego. Moja żona zachwala bardzo po warsztatach na których u nich była.

Odpowiedz
Sebastian Piwoński 15 stycznia 2016 - 10:24

Bardzo fajna sprawa z tym Projekt Fan, świetne miejsce. Brakowało tego w 3mieście

Odpowiedz
malpka1 13 września 2016 - 12:36

Wszystkie te miejsca są super sam mam dwójkę dzieciaczków i korzystamy. Jeśli państwo chcą coś kreatywnego dla swoich pociech to zapraszamy http://www.kreatywnie.gdansk.pl

Odpowiedz
Kate 26 września 2016 - 15:59

Ale świetne propozycje 🙂 Ja zawsze się zastanawiam gdzie można pójśc z dziećmi do restauracji w której będzie spacjalny kącik. Ostatnio będąc w Gdańsku wzięłam swoich siostrzeńców i zatanawiałam się gdzie możemy zjeść a przy ty żeby się nie nudzili. Oczywiście spacerując Motławą obejrzeliśmy statek Sołdek a przy okazji poszliśmy do Szafarni 10 gdzie był kącik, w którym były tez inne dzieci 🙂

Odpowiedz

Zostaw komentarz