Strona główna » Włoska fiera, czyli zakupy w Mediolanie

Włoska fiera, czyli zakupy w Mediolanie

przez Wszedobylscy

Mediolan słynie jako stolica mody i designu – w centrum miasta znajdziemy butiki najlepszych projektantów, a w kwietniu odbywa się tutaj Salone del Mobile, największa wystawa mebli. Jednak w Mediolanie zakupy najlepiej robić na lokalnych targowiskach.

Fiera, czyli po włosku jarmark odbywa się w większości włoskich miast i miasteczek. Na takim targu kupimy dosłownie wszystko – od produktów spożywczych, przez ubrania, artykuły gospodarstwa domowego aż po antyki i meble. W wyznaczone dni fiera odbywa się w różnych częściach Mediolanu – obok mojego domu przy via Benedetto Marcello dwa razy w tygodniu odbywał się targ spożywczy, na którym można było kupić świeże owoce, warzywa, sery i ryby.

 

We wtorki oraz soboty koniecznie należy odwiedzić jeden z największych targowisk w mieście przy Viale Papiniano – zakupy we wtorki możemy robić od 7:30 do 13:00, w soboty stoiska otwarte są od 7:30 do 17:00. Najszybciej dojedziemy tutaj metrem na stację Sant’Agostino. Na targu przy Viale Papiniano możemy zaopatrzyć się w świeże owoce, warzywa, ryby, jak również kupić ubrania oraz buty.

fiera2

Targ przy Via Fauché w pobliżu chińskiej dzielnicy pokochają miłośniczki mody – można znaleźć tutaj ubrania oraz buty w bardzo okazyjnych cenach, a trafiają się perełki od znanych marek. Stragany przy Via Fauché możemy odwiedzić w każdy wtorek oraz sobotę. Najszybciej dojedziemy tutaj tramwajem numer 14.

mercatofauche

Najstarszy targ w Mediolanie to Fiera di Sinigaglia, który obecnie odbywa się w każdą sobotę w okolicach via Valenza przy Naviglio Grande. Wśród licznych straganów każdy znajdzie coś dla siebie – sprzedawane są tutaj rzeczy zarówno stare, jak i nowe, typowo włoskie lub bardzo egzotyczne.

sinigaglia

W każdą ostatnią niedzielę miesiące przy kanale Naviglio Grande odbywa się targ antyków – niemal 400 handlarzy wystawia na sprzedaż meble, biżuterię, dekoracje do domu, książki. Nawet jeśli nie chcemy nic kupić, warto wybrać się na ten targ i przejść się wśród straganów.

fiera9
fiera
fiera3
fiera5
fiera6
fiera8

To może Ci się również spodobać!

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej