Strona główna » Darmowe atrakcje w Sztokholmie

Darmowe atrakcje w Sztokholmie

przez Wszedobylscy
Darmowe atrakcje w Sztokholmie

Po naszej wycieczce do Sztokholmu zebraliśmy kilka informacji, jak niskobudżetowo zwiedzić to szwedzkie miasteczko. Mamy dla Was kilka propozycji, co można zrobić w stolicy Szwecji za darmo.

muzeum

Darmowe muzea w Sztokholmie

W Sztokholmie znajduje się ponad 100 muzeów, do większości z nich wstęp jest płatny, ale w niektóre dni można odwiedzić je za darmo. Do wyboru mamy m.in.:

  • Tekniska museet (Muzeum Nauki) – darmowy wstęp w każdą środę w godzinach 17 – 20
  • Nordiska Museet (Muzeum historii kultury) – darmowy wstęp w każdą środę w godzinach 17 – 20
  • Nobel Museum – darmowy wstęp w każdy wtorek w godzinach 17 – 20
  • Moderna Museet (Muzeum sztuki współczesnej) – darmowy wstęp w każdy piątek w godzinach 18 – 20
  • Livrustkammaren (Zbrojownia) – darmowy wstęp w każdy czwartek w godzinach 17 – 20
  • Ekonomiska museum (Muzeum ekonomi) – darmowy wstęp w poniedziałki
  • Historiska Museet (Muzeum historii) – darmowy wstęp w każdą środę w godzinach 16 – 20, poza sezonem w piątki
  • ArkDes (Muzeum architektury) – darmowy wstęp w każdy piątek w godzinach 16 – 18
  • Sjöhistoriska museet (Muzeum morskie) – darmowy wstęp
  • Riksidrottsmuseet (Muzeum sportu) – darmowy wstęp

Z wielu muzeów w mieście bezpłatnie mogą korzystać dzieci i młodzież poniżej 19-20 roku życia.

Kultura dla wszystkich

W sezonie warto wybrać się do Kulturhuset City Theatre, miejsca gdzie odbywają się kulturalne wydarzenia: przedstawienia teatralne, wystawy, projekcje filmów, pokazy tańca, panele dyskusyjne itd.

Odwiedź parlament

Na bezpłatną wycieczkę z przewodnikiem możemy wybrać do Riksdag, szwedzkiego parlamentu. W sezonie letnim (od czerwca do sierpnia) anglojęzyczne wycieczki odbywają się od poniedziałku do piątki w godzinach: 12, 13, 14 oraz 15:00. Poza sezonem na zwiedzanie parlamentu możemy wybrać się w soboty oraz niedziele o godzinie 13:30. Wycieczka trwa godzinę.

Gamla Stan

Najpiękniejszą część miasta, czyli Gamla Stan, możemy do woli zwiedzać o każdej porze dnia i nocy. Wybierz się na darmową wycieczkę z anglojęzycznym przewodnikiem po Starym Mieście, który w dwie niecałe dwie godziny pokaże nam najpiękniejsze zakątki w Sztokholmie.

msztokholm26

Zmiana warty

Niewątpliwą atrakcją jest możliwość obejrzenia zmiany warty pod Zamkiem Królewskim – od poniedziałku do soboty odbywa się ona o godzinie 12:15, w niedzielę można zobaczyć ją o 13:15. Całość trwa ponad 40 minut – parada rusza spod Armémuseum, by ulicami miasta dotrzeć pod Zamek.

msztokholm14

Panorama miasta

Panoramę Sztokholmu z jego charakterystycznymi budynkami najlepiej oglądać od strony dzielnicy Södermalm – wystarczy wspiąć się na wzgórze po schodach za Katarinahissen (nieczynna już winda).

Zrelaksuj się w Sztokholmie

Odkryj piękne zielone tereny w mieście, idealne na piknik – wybierz się na Djurgården lub położone nieco poza centrum Hellasgården. Chcesz popływać w Sztokholmie? Wybierz się na plaże Smedsuddsbadet lub Långholmens bad.

fot. www.stockholm.se, Panoramio

To może Ci się również spodobać!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej