Strona główna » Cypr z dzieckiem. Atrakcje dla najmłodszych

Cypr z dzieckiem. Atrakcje dla najmłodszych

przez Wszedobylscy

Cypr to świetny wybór na rodzinne wakacje – jest tu ciepło przez większą część roku, na miejscu czekają na nas przepiękne plaże i turkusowe morze. Ale na wyspie nie musimy ograniczać się jedynie do pobytu nad wodą. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych miejsc i atrakcji, które świetnie urozmaicą nam nasz wyjazd z dziećmi. Podczas podróży na Cypr z dzieckiem możemy wybrać się do jednego z parków wodnych lub parków rozrywki, nakarmić wielbłądy czy odwiedzić ciekawe muzea. Wybór jest naprawdę pokaźny i mamy dla Was kilka propozycji, jak zaplanować wakacje z dzieckiem na Cyprze.

Mazotos Camel Park

Jedno z ciekawszych miejsc dla rodzin z dziećmi, które odwiedziliśmy na Cyprze. Przygotowany specjalnie z myślą o najmłodszych gościach park z wielbłądami w roli głównej. Największą atrakcją w Mazotos Camel Park jest możliwość krótkiej (maksymalnie 15-minutowej) przejażdżki na grzbiecie wielbłąda. Oprócz tego mamy możliwość zawarcia nieco bliższej znajomości z młodymi wielbłądami – za 1 EUR możemy kupić przy kasie torebkę ze specjalną karmą dla zwierząt.

Cypr z dzieckiem

Oprócz tego na terenie parku znajdują się zagrody z innymi zwierzętami, plac zabaw, kawiarnia, restauracja oraz basen. W Mazotos Camel Park możemy spokojnie spędzić pół dnia i ani przez chwilę się nie nudzić! Samo wejście do parku jest płatne: 3 EUR od osoby dorosłej i 2 EUR od dziecka. Jeśli zdecydujemy się na przejażdżkę wielbłądem to zapłacimy odpowiednio 9 EUR i 6 EUR (w tej cenie możemy również skorzystać z tutejszego basenu).

ZOO

Wizyta w ZOO to zawsze świetna rodzinna rozrywka – duży park zoologiczny znajduje się w pobliżu Pafos. Na spotkanie z żyrafami, antylopami, ogromnymi żółwiami i wieloma innymi gatunkami zwierząt możemy wybrać się o każdej porze, bo Pafos ZOO czynne jest przez cały rok. Dodatkowo na terenie parku znajduje się także plac zabaw dla dzieci. Za bilety wstępu do ZOO zapłacimy 16,50 EUR dla osoby dorosłej oraz 8,50 EUR dla dziecka (od 2 do 12 lat).

Nieco bardziej kameralne mini zoo z m.in. ptaszarnią, strusiami i gepardami znajdziemy w Limassol. Bilety wstępu dla osoby dorosłej kosztują 5 EUR, dzieci (od 5 do 15 lat) za bilet wstępu zapłacą 2 EUR.

cypr z dzieckiem

Na spotkanie z piraniami, żółwiami, krokodylami i pingwinami możemy wybrać się do Ocean Aquarium w Paralimni koło Protaras – z bliska podziwiać tu możemy kolorowy podwodny świat, bo w akwariach mieszka ponad 1000 gatunków ryb i zwierząt. Akwarium otwarte jest niemal przez cały rok. Za bilet dla osoby dorosłej zapłacimy 13 EUR, za bilet dla dziecka zapłacimy 7 EUR.

Oleastro Olive Park

W tym niezwykłym miejscu – Oleastro Olive Park – możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i zobaczyć z bliska, jak rosną różne odmiany drzewek oliwnych oraz jak kiedyś wytłaczano oliwę z oliwek. Dzieci mogą pobawić się na niewielkim placu zabaw oraz nakarmić zwierzątka (karma dostępna w kasie za 1 EUR). A jeszcze na sam koniec zwiedzania możemy spróbować lokalnej oliwy z oliwek, która do kupienia jest także w sklepie. Ciekawe miejsce na krótką wycieczkę. Wstęp do parku jest płatny: 3 EUR od osoby dorosłej i 2 EUR od dziecka.

cypr z dzieckiem

Parki wodne na Cyprze

Na Cyprze znajdują się trzy ogromne zewnętrzne parki wodne – w popularnym kurorcie Ayia Napa wybrać możemy się do WaterWorld Themed WaterPark. Tu czeka na nas kilka basenów, mnóstwo zjeżdżalni, basen ze sztuczną falą, wodny plac zabaw. Wszystkie atrakcje swoimi nazwami, a nawet kształtem nawiązują do starożytnej historii. Na terenie parku działa też kilka restauracji oraz barów – w WaterWorld spokojnie możemy spędzić cały dzień. WaterWorld otwarty jest od kwietnia do października. Całodzienny bilet wstępu do parku wodnego w Ayia Napie kosztuje 38 EUR dla osób powyżej 13 roku życia oraz 24 EUR dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

W Limassol znajduje się Fasouri Watermania Waterpark – tutaj również czeka na nas mnóstwo różnorodnych atrakcji: szybkie zjeżdzalnie, wodne place zabaw, basen ze sztuczną falą, ścianki wspinaczkowe, a także wiele innych atrakcji, w tym również dla najmłodszych gości. Na terenie parku znajduje się też kilka restauracji i punktów oferujących relaksacyjny masaż czy spa.  Park wodny otwarty jest od maja do końca października, bilety wstępu kosztują 30 EUR dla osoby dorosłej.

W Pafos możemy wybrać się do Aphrodite Water Park, w którym poszaleć możemy na jednej z licznych zjeżdżalni, w rodzinnym gronie wybrać się na spływ pontonem, poskakać przez fale w basenie itd. Bilet wstępu do parku wodnego kosztuje 30 EUR dla osoby dorosłej oraz 17 EUR dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat (bilety można zarezerwować wcześniej na stronie internetowej).

Parki rozrywki

Jeśli potrzebujecie zastrzyku adrenaliny to w Ayia Napa wybrać możemy się do Parko Paliasto – oprócz kilku ekstremalnych atrakcji w parku rozrywki znajdą się też nieco bardziej klasyczne przejażdżki. Park jest otwierany dopiero o godzinie 18:00 i działa do północy.

Trampoliny, ścianki wspinaczkowe, dmuchane zjeżdżalnie, jak również wewnętrzny plac zabaw – w Extreme Park w Nikozji na pewno nie będziemy się nudzić. Bilety wstępu kosztują od 3 EUR za dziecko powyżej 2 roku życia.

Przenieś się do czasów średniowiecznych i poznaj historię Cypru w Cyprus Land w Limassol. Tutaj pospacerować możemy po średniowiecznej wiosce, sprawdzić swoje umiejętności podczas turnieju łuczniczego, zobaczyć, jak kiedyś wyrabiano garnki. Dodatkową atrakcją jest sporych rozmiarów trójwymiarowa mapa Cypru. Wejście do parku jest płatne: 14 EUR od osoby dorosłej, 8 EUR dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, dzieci poniżej 6 roku życia wchodzą do parku za darmo.

Muzea i zabytki

Planując zwiedzanie Larnaki możemy odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej. Oprócz zbiorów fauny i flory w ogrodzie zobaczyć możemy flamingi, pawie oraz makaki, a także spędzić chwilę czasu na niewielkim placu zabaw. Wejście do muzeum jest płatne.

Ciekawe miejsce z dawką historii w przystępnej formie? Wybierzcie się na rodzinną wycieczkę do ruin starożytnego miasta Kourion. Jedną z największych atrakcji jest tutaj starożytny teatr, a które dziecko nie chciałoby wystąpić na scenie?


Wakacje na Cyprze

Planujecie wakacyjny wypoczynek na Cyprze? Zebraliśmy dla Was mnóstwo praktycznych informacji i wskazówek o tej pięknej wyspie!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej