Strona główna » Groningen z dzieckiem

Groningen z dzieckiem

przez Wszedobylscy

Choć Groningen, jak przystało na studenckie miasto, przyciąga głównie młodych ludzi, to jest to również miejsce, do którego można wybrać się na krótką rodzinną wycieczkę. Jak zaplanować udany dzień, co zwiedzać? Po prostu: co robić w Groningen z dzieckiem?

Wypożycz rower

Lubimy przemieszczać się na dwóch kółkach, a że w Holandii jest to najbardziej popularny środek transportu, to i zwiedzać miasto postanowiliśmy właśnie na rowerach. O zaletach i urokach zwiedzania Groningen na rowerze moglibyśmy długo się rozpisywać, więc jedynie w skrócie: na rowerze dotrzemy wszędzie, nawet tam, gdzie nie da się dojechać samochodem; wszystkie atrakcje są szybko i łatwo dostępne; to świetna rozrywka dla całej rodziny i przede wszystkim remedium na problem małych bolących nóżek.

Groningen z dzieckiem

Popłyń w rejs statkiem

Dzieci zazwyczaj lubią różne środki transportu, więc zwiedzanie miasta na pokładzie statku jest też nie lada atrakcją. I nawet podczas godzinnego rejsu nie będą się nudzić – tyle ciekawostek czeka nas po drodze. Duży entuzjazm wzbudzają m.in. zwodzone mosty i domy na wodzie.

Groningen z dzieckiem

Groningen z dzieckiem

Odwiedź Stadspark

Nasz absolutny numer jeden w Groningen dla dzieci: park miejski Stadspark, oddalony od ścisłego centrum miasta kilka minut jazdy na rowerze. Sam park jest idealny na przejażdżki czy piknik, ale ma też genialny plac zabaw i mini zoo. Wszystko dostępne bezpłatnie. I nawet deszcz nie jest wtedy taki straszny.

Groningen z dzieckiem

Co robić z dzieckiem w Groningen

Co robić z dzieckiem w Groningen

Co robić z dzieckiem w Groningen

Piknik nad stawem

Nieco bardziej kameralny park na północ od centrum Groningen, Noorderplantsoen, oferuje nam wiele ścieżek do spacerowania, można tu odpocząć od gwaru, zrobić piknik nad stawem lub poszaleć na placu zabaw.

Groningen z dzieckiem

Na niepogodę

Dzieci w deszczu nie nudzą się. Bo mogą wybrać się do muzeum morskiego – Noordelijk Scheepvaartmuseum. W recepcji odebrać można kolorową książeczkę ze zdjęciami różnych przedmiotów, które dziecko może znaleźć w kolejnych pokojach w muzeum. Naprawdę świetna zabawa! A na koniec dostać można nawet drobną nagrodę.

Co robić z dzieckiem w Groningen

Groningen z dzieckiem


Planujecie podróż do Holandii? Zobaczcie, jakie ciekawe miejsca warto odwiedzić w Groningen, nie tylko z dzieckiem!

To może Ci się również spodobać!

Zostaw komentarz