Strona główna » Clippo. Gadżet dla poszukiwaczy efektownych kadrów

Clippo. Gadżet dla poszukiwaczy efektownych kadrów

przez Wszedobylscy
Clippo

Lubicie fotografować? Jesteście mistrzami selfie? Marzą Wam się niebanalne zdjęcia z wakacji? Mamy dla Was gadżet, który pomoże Wam sprawić, że zdjęcia będą jeszcze bardziej efektowne. Poznajcie Clippo.

Clippo. Co to jest?

To mały, szerokokątny obiektyw, dzięki któremu zdjęcia mogą być jeszcze ciekawsze. Teoretycznie pasuje do każdego smartfona, gdyż po prostu przypina się go za pomocą klamry na aparat w telefonie. Piszę, że teoretycznie, bo w naszych telefonach (Huawei) aparat jest umieszczony bardzo blisko krawędzi i zawsze mam obawy, że niechcący może mi się zsunąć. W innych telefonach, gdzie telefon jest umieszczony bardziej w środkowej części, obiektyw zdecydowanie lepiej się trzyma – sprawdzaliśmy to m.in. na jednym z modeli Redmi.

Clippo

Jest też raczej solidnie wykonany, bo podczas naszego dość jeszcz krótkiego wspólnego fotografowania zdążył zaliczyć m.in. ściśnięcie w plecaku podczas podróży czy kilka rzutów w dal damską torebką, a dalej jest w doskonałej formie i działa.

Clippo. Jakie zdjęcia robi?

Co daje nam Clippo? 180° widzenia z funkcją makro i fish eye w jednym. Jednym słowem na zdjęciu możemy uchwycić nieco więcej w porównaniu do klasycznego aparatu. Przy pierwszym zdjęciach robionych z Clippo mieliśmy wątpliwości co do ich jakości – szczególnie w rogu zdjęcia dało się zauważyć lekkie rozmazanie. Metodą prób i błędów udało nam się dojść do tego, że najlepiej wychodzą zdjęcia, które robimy w rozdzielczości 1:1, a pomaga też poprawne ustawienie obiektywu na aparacie w telefonie.

Clippo

Clippo

Clippo

Jak sprawuje się Clippo w praktyce? Zobaczcie sami na poniższych zdjęciach:

Clippo

Clippo. Ale po co mi to?

Do czego może przydać się taki obiektyw? Można szerzej spojrzeć na otaczający nas świat. Dobrze sprawdzi się przy robieniu zdjęć krajobrazu czy wnętrz, w fotografii kulinarnej, do wspólnej zabawy ze znajomymi. Po prostu fajny gadżet, który ze względu na swoje niewielkie rozmiary można mieć zawsze ze sobą. Ja noszę ze sobą w torebce – w końcu nigdy nie wiadomo, kiedy akurat trafi się coś ciekawego do sfotografowania.

Clippo

Clippo nie zastąpi lustrzanki z obiektywem szerokokątnym, ale do zrobienia szybkich i efektownych zdjęć – jak najbardziej wystarczy! Może sprawdzić się też jako fajny upominek dla domorosłych fotografów czy miłośników autoportetów. Cena? Obecnie Clippo kosztuje 69 PLN (zamówić można tutaj) plus koszty wysyłki. W zestawie otrzymujecie obiektyw szerokokątny wraz z woreczkiem ochronnym.

To może Ci się również spodobać!

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej