Rodzinna wycieczka do Billund

Jeśli chcielibyście podarować swojemu dziecku niezapomniane wrażenia i świetną rozrywkę, to zaplanujcie podróż do Billund w Danii. W pobliżu duńskiego lotniska znajdują się trzy wyjątkowe miejsca, idealne na rodzinne wyprawy – Legoland, Lalandia oraz safari zoo Givskud.

Jak dotrzeć do Billund?

Do Billund dolecimy bezpośrednio liniami Wizz Air z Gdańska oraz Warszawy, a także z liniami Ryanair z Poznania (od listopada 2017 roku). Legoland oraz Lalandia położone są tuż przy lotnisku, obie atrakcje widać już z samolotu, natomiast safari Givskud znajduje się około 25 kilometrów od Billund. Aby najlepiej wykorzystać swój czas w Danii najlepiej poświęcić przynajmniej jeden dzień w każdym z wymienionych miejsc.

Co zwiedzać w Billund?

Lalandia

Lalandia to przede wszystkim park wodny, świetnie przygotowany dla rodzin zarówno z mniejszymi, jak i większymi dziećmi. Oprócz części basenowej na miejscu znajduje się również małpi gaj dla dzieci, zimowe miasteczko z lodowiskiem, kręgielnia, siłownia, restauracje, supermarket. Na terenie Lalandii wynająć możemy całkowicie wyposażony domek (4, 6 lub 8 osobowy), wtedy wejście do parku wodnego mamy już wliczone w cenę.

mlalandia

mlalandia1

mlalandia2

mlalandia4

Lalandia otwarta jest przez cały rok z wyjątkiem okresu na początku listopada, na początku grudnia oraz na początku stycznia. Całodzienny bilet wstępu do Lalandii dla osoby dorosłej kosztuje 240 DKK (135 PLN), dzieci poniżej 12 roku życia za wstęp zapłacą 190 DKK (109 PLN), maluchy poniżej 3 roku życia wchodzą bezpłatnie.

Legoland

Legoland w Billund to największy taki park rozrywki na świecie, położony jest naprzeciwko Lalandii. Park został podzielony na różne strefy, znajdziemy tu część dla najmłodszych z karuzelami, przejażdżkami samochodzikami z klocków, nieco większe dzieci świetnie będą bawić się np. w świecie piratów. Również i starsi nie będą się tutaj nudzić – do wyboru mamy kolejki górskie, symulator lotów itd.

mlegoland4

mlegoland

mlegoland1

mlegoland2

mlegoland3

Legoland otwarty jest od marca do 1 listopada z kilkudniowymi przerwami we wrześniu oraz październiku. Bilety wstępu do Legolandu warto kupić z wyprzedzeniem przez Internet, całodzienny bilet wstępu do parku dla osoby dorosłej kosztuje wtedy 279 DKK (157 PLN), dzieci poniżej 12 roku życia za wstęp zapłacą 249 DKK (140 PLN), maluchy poniżej 3 roku życia wchodzą bezpłatnie.

Givskud

Safari zoo Givskud położone jest ok. 25 kilometrów od Lalandii oraz Legolandu. Najlepiej wybrać się tam własnym lub wypożyczonym samochodem, to właśnie nim będziemy poruszać się po zoo. Możliwe jest również zorganizowane zwiedzanie zoo, ale wtedy jesteśmy całkowicie uzależnieni od całej grupy. Zoo zostało podzielone na różne strefy, według kontynentów. Zwierzęta swobodnie poruszają się po całym parku, więc czasem mogą nam zatarasować drogę. Zwiedzając zoo nie wolno nam wychodzić z samochodu czy otwierać okien, szczególnie w specjalnie wydzielonej strefie, w której mieszkają lwy.

mzoo

mzoo1

mzoo2

Na trasie znajdują się przystanki, gdzie możemy się zatrzymać się i odpocząć. Dostępne są również ścieżki, po których bezpiecznie możemy poruszać się na pieszo. Zoo Givskud otwarte jest od 28 marca do 25 października 2015 roku. Bilety wstępu do zoo warto kupić z wyprzedzeniem przez Internet, całodzienny bilet wstępu do parku dla osoby dorosłej kosztuje wtedy 175 DKK (98 PLN), dzieci poniżej 12 roku życia za wstęp zapłacą 95 DKK (54 PLN), maluchy poniżej 3 roku życia wchodzą bezpłatnie.

Noclegi w  Billund

W pobliżu Lalandii oraz Legolandu znajduje się wiele hoteli, wszystkie dobrze przygotowane są na przyjęcie w swoje progi rodzin z dziećmi w każdym wieku. Im dalej od parku rozrywki, tym cena jest niższa, a odległości mimo wszystko są spacerowe.

Oprócz klasycznych hoteli mamy do wyboru domki na kempingu, apartamenty czy B&B. Na terenie Legolandu znajduje się Hotel Legoland, w którym pokoje zostały urządzone w klimacie LEGO, możemy nocować w pokoju przygód, w pokoju księżniczki lub w pokoju przyjaciółek (LEGO Friends).

hotel,legoland

Kiedy jechać do Billund?

Wycieczkę do Danii najlepiej zaplanować w okresie wakacyjnym, kiedy mamy największe szanse na słoneczną pogodę i wszystkie trzy parki są otwarte. Warto pamiętać, że Duńczycy letnie wakacje mają w lipcu, zatem we wszystkich atrakcjach możemy spodziewać się wzmożonego ruchu i wyższych cen w hotelach.

Podziel się informacją ze znajomymi
Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0Email this to someone
email