Strona główna » Bielsko-Biała. Bajkowa podróż dla dzieci

Bielsko-Biała. Bajkowa podróż dla dzieci

przez Wszedobylscy

Opuszczamy Śląsk i kierujemy się na południe, w stronę Beskidu Śląskiego. Wraz ze Śląskie.Travel oraz ATE Trips, Kasai oraz 8 Stóp dalej będziemy odkrywać miejsca, które warto odwiedzić wybierając się tutaj w podróż z dziećmi. Tym razem będzie bardzo bajkowo!

Udajemy się do Bielska-Białej – miasta rodzinnego tak znanych osobistości jak Bolek i Lolek czy Reksio. To właśnie tutaj, w Studio Filmów Rysunkowych urodzili się słynni bohaterowie kreskówek, m.in. Smok Wawelski, kucharz Bartolini, łowca zwierząt Pampalini i wielu wielu innych.

studio11

studio10

Samo Studio powstało w 1947 roku i od tamtej pory zrealizowano w nim ponad 1000 filmów, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Studio dostępne jest dla zwiedzających, dzięki czemu możemy dowiedzieć się, jak krok po kroku powstawały kiedyś filmy rysunkowe z naszymi ulubionymi bohaterami.

studio,filmowA było to nie lada przedsięwzięcie! Wiele miesięcy pracy, kilka tysięcy rysunków, zdjęć i godziny nagrywania różnych dźwięków – wszystko po to, żeby powstał jeden krótki odcinek naszej ulubionej bajki.

studio,filmow1Podczas zwiedzania Studio dzieci mogą zobaczyć na własne oczy, jak wyglądały kolejne etapy powstawania bajki, dowiedzieć się, ile ciekawych zastosowań podczas nagrywania ścieżki dźwiękowej może mieć zwykły stary wieszak na płaszcze oraz przytulić się do Bolka i Lolka.

studio,filmow2

studio

Po ciekawej (również dla rodziców, którzy w końcu też wychowali się na tych kreskówkach!) wizycie w Studio Filmów Rysunków ruszamy do miasta szukać… bajkowych bohaterów! Bo w Bielsku-Białej znajdują się rzeźby najsławniejszych postaci polskich animacji dla dzieci: Bolka i Lolka oraz Reksia. Rzeźbę Reksia znajdziemy przy fontannie obok mostu nad rzeką Białą, grzecznie stoi i fotografuje się ze wszystkimi chętnymi.

reksio

Rzeźbę Bolka i Lolka znajdziemy przy galerii handlowej Sfera, chłopcy aż zapraszają do zabawy inne dzieci!

boleklolek

bielskobiala2

bielskobiala

Sama Bielsko-Biała jest naprawdę uroczym miastem – warto wybrać się tutaj na Rynek Starego Miasta. Rodzice mogą podziwiać piękną architekturę z jednej z licznych kawiarni, dzieci będą zachwycone przestrzenią do biegania oraz fontannami. Przy okazji na rynku spotkałyśmy naszego znajomego, Neptuna, który chyba również wybrał się w podróż z Trójmiasta do Bielska-Białej.

rynek rynek2

Bielsko-Biała słynie jeszcze z jednego produktu – kiedyś produkowano tutaj popularnego Fiata 126! Jeśli chcecie powspominać nieco stare czasy, to koniecznie zajrzyjcie do Cafe Maluch, gdzie właściciel urządził całe muzeum poświęcone Maluchowi. Napijcie się kawy siedząc na tylnej kanapie Malucha, przy stoliku zrobionym z części samochodowych.

cafemaluch cafemaluch2

Bielsko-Biała to świetny wybór na jednodniową rodzinną wycieczkę, atrakcji dla najmłodszych nie brakuje, a dzieci na pewno będą zachwycone możliwością spotkania z bajkowymi bohaterami.

Szukacie inspiracji na podróże z dziećmi po Polsce? Sprawdźcie akcję „Maluszkowe inspiracje”, a znajdziecie interesujące kierunki i fajne propozycje wycieczek z maluchami.

maluszkoweinspiracje

To może Ci się również spodobać!

2 komentarze

Anna Baranowska 9 września 2015 - 06:26

Jakiś czas temu pisałam tekst o ciekawych miejscach, które w Polsce można odwiedzić z dziećmi. Byłam naprawdę miło zaskoczona, że Studio Filmów Rysunkowych otworzyło swoje podwoje dla małych odwiedzających:) Kiedyś, gdy moje małe już podrosną, z całą pewnością chciałabym odwiedzić to miejsce. Tym bardziej, że dziś oglądają Reksia czy Bolka i Lolka.
Sama, jako trochę starsze dziecko (8-9 lat) wolałam zwiedzać tego typu ciekawe miejsca niż wyjeżdżać nad morze. Dlatego też mam nadzieję, że coś z tego mojego podejścia będą miały brzdące:)

wiezaobserwacyjna.blogspot.com

Odpowiedz
Dawid 10 sierpnia 2021 - 13:42

Wydaje się ciekawe, szczególnie studio filmów rysunkowych 🙂

– –

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej