Strona główna » 5 pomysłów na jednodniowe wycieczki

5 pomysłów na jednodniowe wycieczki

przez Wszedobylscy

Cierpicie na chroniczny brak urlopu połączony z niezwykle silną chęcią wyrwania się gdzieś choć na chwilę? Spieszymy z pomysłami, bo dzięki tanim lotom zaplanować możemy jednodniową wycieczkę zagranicę. Kilka z takich krótkich wypadów zorganizować możemy w weekend, więc nic tylko się spakować i lecieć. My już kilkakrotnie korzystaliśmy z niskich cen lotów i odwiedziliśmy w jeden dzień Anglię, Szwecję oraz Holandię.

Londyn w jeden dzień

Choć na zwiedzanie Londynu można spokojnie poświęcić i tydzień, to nawet w jeden dzień sporo można zobaczyć – my szczególnie polecamy spacer wzdłuż Tamizy, spod Big Bena aż do mostu Tower Bridge. Można też wyskoczyć na zakupy do Primarka na Oxford Street, zjeść typowe angielskie śniadanie (polecamy, bo daję energię na przynajmniej pół dnia) czy przybić piątkę Nelsonowi na placu Trafalgar Square. Więcej inspiracji na spacery po Londynie znajdziecie w jednym z naszym ostatnich wpisów.

[huge_it_gallery id=”38″]

Do Londynu dolecimy najtaniej liniami Wizz Air lub Ryanair – nawet już za 78 PLN w dwie strony. Wylatujemy wcześnie rano (najczęściej ok. godziny 6), wracamy późnym wieczorem (nawet przed północą). Na dojazd z lotniska Stansted lub Luton do centrum Londynu trzeba średnio liczyć ok. 1,5 godziny w jedną stronę – dojazd z lotnisk oferuje m.in. easyBus, National Express czy pociągi, np. Stansted Express. My lecieliśmy liniami Wizz Air z Gdańska na Luton, skąd dalej pociągiem dojechaliśmy do centrum Londynu, gdzie byliśmy kilka minut po godzinie 9 rano. Z pomocą przyszła nam zmiana czasu, bo zegarki cofamy o godzinę, dzięki czemu na miejscu mieliśmy na zwiedzanie ok. 9 godzin, nasz samolot powrotny odlatywał z Luton ok. 20:30.

Przykładowe przeloty:

Wizz Air z Gdańska, Katowic, Poznania, Warszawy (Okęcie) do Londynu Luton

gdansk,londyn

Ryanair z Krakowa, Warszawy Modlina, Wrocławia do Londynu Stansted

modlin,londyn

Eindhoven w jeden dzień

To jedna z krótszych wycieczek spośród naszych propozycji – Holandia w kilka godzin. Zwiedzamy Eindhoven – pospacerować możemy uliczkami miasta, zajrzeć na stadion, zrobić zakupy w Primarku.

[huge_it_gallery id=”35″]

Na kilka godzin w Eindhoven polecimy z Katowic liniami Wizz Air. Z lotniska do centrum Eindhoven dojedziemy autobusem w ok. 25 minut.

Przykładowe przeloty:

katowice,eindhoven

Szwecja w jeden dzień

Do Szwecji na jeden dzień polecimy liniami Wizz Air z Gdańska – lądujemy na lotnisku Skavsta, które jest oddalone od Sztokholmu o 80 minut drogi autobusem. Mamy dwie możliwości: spędzić pół dnia w Sztokholmie lub cały dostępny czas przeznaczyć na wycieczkę do pobliskich miasteczek, np. Nykoping oraz Oxelosund. Jeśli chcemy jechać do Sztokholmu, to zabiorą nas tam autobusy Flygbussarna, natomiast jeśli zdecydujemy się zostać w okolicy, to autobusem miejskim dojedziemy w 10 minut właśnie do Nykoping. Choć samo miasteczko jest dość małe, to znajdziemy tu kilka przyjemnych miejsc na spacer.

[huge_it_gallery id=”37″]

Przykładowe przeloty:

gdansk,szwecja

Bruksela w jeden dzień

Jeden dzień w stolicy Belgii wystarczy nam by wskoczyć na piękny rynek Grand-Place z wyjątkowym budynkiem ratusza Hôtel de Ville, zajrzeć do Biermuseum czy nawet zobaczyć słynne Atomium. Przy okazji spróbować możemy lokalnych przysmaków w postaci belgijskich frytek, gofrów oraz muszli. Nie możemy też absolutnie przejść obojętnie obok sklepów z przepysznymi czekoladkami.

[huge_it_gallery id=”36″]

Do Belgii na jeden dzień możemy polecieć liniami Wizz Air z Warszawy lub Ryanair z Modlina, z tym, że korzystając z tego ostatniego przewoźnika mamy mniej czasu na miejscu. Lądujemy na lotnisku Charleroi, skąd autobusem (np. Flibco) dojedziemy do Brukseli w około 50 minut.

Przykładowe przeloty:

warszawa,bruksela

Dortmund w jeden dzień

Ruiny zamków, fortyfikacje, gotyckie kościoły, budowle fabryczne i osiedla oraz liczne tereny zielone oraz parki – wiele atrakcji skrywa przez turystami Dortmund. Idealnie by pospacerować po mieście przez kilka godzin.

fot © Annika Klein, DORTMUNDtourismus

Do Dortmundu na jeden dzień polecimy liniami Wizz Air z Katowic oraz Warszawy (Okęcie). Z lotniska do centrum miasta dojedziemy autobusem w 25 minut.

Przykładowe przeloty:

katowice,dortmund

To może Ci się również spodobać!

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej