Strona główna » 5 miejsc, które warto zobaczyć w Warszawie

5 miejsc, które warto zobaczyć w Warszawie

przez Wszedobylscy

Korzystając z tanich połączeń krajowych Ryanair zaplanowaliśmy krótki wypad do Warszawy. Choć miasto jest mi dobrze znane, bo mieszkałam tam przez kilka lat, to udało mi się odwiedzić kilka nowych miejsc.

Obecnie Ryanair ma w swojej ofercie tanie loty do Warszawy (na lotnisko Chopina) z Gdańska, Wrocławia oraz Szczecina, dzięki czemu możemy zaplanować sobie jednodniowy wypad do Warszawy. Loty z Wrocławia i Gdańska do Warszawy odbywają się nawet trzy razy dziennie, a ceny biletów zaczynają się nawet od 9 PLN w jedną stronę.

A oto i nasza nowa lista ciekawych miejsc w Warszawie:

Centrum Interpretacji Zabytków + Stare Miasto

Spacer po Starówce warto zacząć od Centrum Interpretacji Zabytków – to krótka, ale niezwykle interesująca wystawa przedstawiająca zniszczenie Warszawy oraz Starego Miasta podczas II Wojny Światowej i ich odbudowę w latach 50-tych XX wieku.

staremiasto

Oprócz zdjęć z czasów wojny i eksponatów wydobytych spod gruzów Warszawy obejrzymy tu również krótki film poświęcony odbudowie miasta. Wizyta w Centrum daje nam zupełnie nowe spojrzenie na warszawskie Stare Miasto, które podczas wojny zostało zniszczone w niemal 90%.

staremiasto2

Muzeum Powstania Warszawskiego

Multimedialne muzeum z interaktywną wystawą poświęconą walce mieszkańców Warszawy o wyzwolenie miasta podczas sierpniowego Powstania. Samo Muzeum mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, w środku zobaczymy między innymi replikę bombowca Liberator B-24J, a sama ekspozycja przede wszystkim przedstawia walkę i codzienność powstania na tle okupacji niemieckiej.

POLIN. Muzeum Historii Żydów Polskich

Coś dla miłośników historii – otwarte w 2014 roku Muzeum Historii Żydów Polskich przedstawia ich  historię aż od X wieku do współczesności, pokazując współistnienie narodów żydowskiego oraz polskiego na ziemiach polski. Jedną z największych atrakcji Muzeum jest replika dachu i sklepienia drewnianej synagogi. Muzeum prowadzi różne zajęcia kulturalne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

polin

Centrum Nauki Kopernik

Raj dla małych naukowców ciekawych świata. Królestwo eksperymentów. W Centrum Nauki Kopernik można spokojnie spędzić kilka godzin świetnie się bawiąc i ucząc. Dla najmłodszych dzieci przygotowany został plac zabaw, nieco starsze mogą eksperymentować i robić różne doświadczenia, jest również i część doświadczeń bardziej psychologicznych, przeznaczonych dla osób powyżej 14 lat.

Centrum Nauki chętnie odwiedzane jest przez szkoły, rodziny z dziećmi, ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w tygodniu odbywają się wieczory tylko dla dorosłych. Na terenie Centrum znajduje się także planetarium „Niebo Kopernika”. Centrum cieszy się niesłabnącą popularnością, warto więc wcześniej zarezerwować bilety wstępu.

centrum

Stadion Narodowy

Do tej pory na Stadionie zasiadaliśmy tylko na trybunie, ale warto wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po jego zakamarkach. Zajrzymy m.in. do strefy VIP, szatni dla sportowców czy prześledzimy kolejne kroki drużyny piłkarskiej, która przyjeżdża na Stadion na mecz.

stadion

Na Stadionie odbywają się również liczne imprezy – obecnie jest to Zimowe Miasteczko, można tu przyjść i pojeździć na łyżwach czy pozjeżdżać na pontonach.

stadion2

Fot. POLIN, MuzeumPowstaniaWarszawskiego

To może Ci się również spodobać!

2 komentarze

Kasia Stańczyk 2 listopada 2017 - 21:30

A jakieś restauracje ciekawe znacie??
Nie wiem już gdzie chodzić, a szkoda mi kasy na eksperymentowanie. Ostatnio odwiedziłam jedną i srogo się zawiodłam.
Mam co prawda swoją ulubioną na Placu Piłsudskiego – Bar&Restauracja Bubbles.
Ale zwracam się do Was, moze zdradzicie miejsca do których często i chętnie wracacie?

Odpowiedz
Wszedobylscy 5 listopada 2017 - 17:42

Hej, chciałabym Ci pomóc, ale odkąd wyprowadziłam się z Warszawy to już niestety nie jestem na bieżąco co i gdzie…

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez autora Bloga i czy wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu? Informacje na temat danych osobowych znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuj Czytaj więcej